Utorok, 25. január 2022
Meniny má Gejza | zajtra Tamara

Prešov dostane dotáciu 333.145 eur na výstavbu areálovej komunikácie

Vláda SR na svojej dnešnej schôdzi prerokovala a schválila Návrh na poskytnutie dotácie na rozvoj regiónu Prešovského kraja, na základe ktorého sa z rozpočtu Ministerstva hospodárstva (MH) SR poskytne prostredníctvom obchodnej spoločnosti MH Invest, s.r.o. , dotácia vo výške 333.145 eur bez DPH na výstavbu vnútroareálovej komunikácie v Priemyselnom parku IPZ Prešov – Záborské.

Juraj Miškov, minister hospodárstva Slovenskej republiky
Juraj Miškov, minister hospodárstva Slovenskej republiky

"Úspešná realizácia schváleného investičného zámeru investora Honeywell Turbo, s.r.o. , má pre mesto Prešov, ako aj pre celý región Prešovského kraja strategický význam", konštatuje rezort hospodárstva v schválenom vládnom návrhu.

Mesto Prešov totiž uzavrelo so spoločnosťou Honeywell Turbo, s.r.o. , v máji 2011 zmluvu o uzatvorení budúcej zmluvy o kúpe nehnuteľností, v ktorej sa zaviazalo okrem iného aj vybudovať najneskôr do 30. septembra 2011 vnútroareálovú, obslužnú komunikáciu, ktorá zostane vo vlastníctve mesta Prešov.

"Keďže mesto Prešov nemá vo svojom rozpočte finančné prostriedky, z ktorých by vybudovalo uvedenú komunikáciu, zámerom MH SR je poskytnúť zo svojho rozpočtu dotáciu", zdôvodnil rezort hospodárstva.

J. MIŠKOV: Finančná pomoc do Prešova je v súlade s cieľmi vlády
Finančná pomoc vo výške 333.145 eur na výstavbu areálovej komunikácie v Priemyselnom parku Prešov – Záborské je podľa šéfa Ministerstva hospodárstva (MH) SR Juraja Miškova (SaS) v súlade s cieľmi, ktoré si vláda SR stanovila.

"My sme si medzi ciele dali podporu regiónov práve s vysokou nezamestnanosťou. Chceli by sme podporovať investície, ktoré budú smerovať práve do takýchto regiónov. Medzi tieto regióny rozhodne patrí východné Slovensko", uviedol na tlačovej besede po dnešnom rokovaní vlády Miškov.

Pripomenul, že medzi základné programové priority slovenskej vlády patrí znižovanie nezamestnanosti, respektíve zvyšovanie zamestnanosti a podpora tvorby nových pracovných miest.

Vláda SR na svojej dnešnej schôdzi prerokovala a schválila Návrh na poskytnutie dotácie na rozvoj regiónu Prešovského kraja, na základe ktorého sa z rozpočtu MH SR poskytne prostredníctvom spoločnosti MH Invest, s.r.o. , dotácia vo výške 333.145 eur bez DPH na výstavbu vnútroareálovej komunikácie v Priemyselnom parku IPZ Prešov – Záborské.

"Úspešná realizácia schváleného investičného zámeru investora Honeywell Turbo, s.r.o. , má pre mesto Prešov, ako aj pre celý región Prešovského kraja strategický význam", konštatuje rezort hospodárstva v schválenom vládnom návrhu.

Mesto Prešov totiž uzavrelo so spoločnosťou Honeywell Turbo, s.r.o. , v máji 2011 zmluvu o uzatvorení budúcej zmluvy o kúpe nehnuteľností, v ktorej sa zaviazalo okrem iného aj vybudovať najneskôr do 30. septembra 2011 vnútroareálovú, obslužnú komunikáciu, ktorá zostane vo vlastníctve mesta Prešov. "Keďže mesto Prešov nemá vo svojom rozpočte finančné prostriedky, z ktorých by vybudovalo uvedenú komunikáciu, zámerom MH SR je poskytnúť zo svojho rozpočtu dotáciu, " zdôvodnil rezort hospodárstva.

Súvisiace články
7.9.2011 Prešovská radnica už dostala peniaze od Honeywellu 15.8.2011 Mesto Prešov a Honeywell podpísali zmluvu o kúpe pozemkov 2.8.2011 Honeywell rozbehol výstavbu v prešovskom priemyselnom parku 25.5.2011 Mestskí poslanci schválili predaj pozemkov pre Honeywell 31.3.2011 Honeywell chce výrobu v Prešove spustiť na budúci rok 31.3.2011 Foto: Tlačová konferencia, Honeywell v Prešove 30.3.2011 Mestskí poslanci schválili zámer predaja pozemkov pre Honeywell 24.3.2011 Honeywell požaduje investičnú pomoc vo výške 19,15 mil. eur 14.3.2011 Investor mieri do Prešova
Mohlo by Vás zaujímať
Medzi Jarkovou ulicou a obchodným komplexom v centre mesta vzniklo malé námestie
Mesto Prešov prepojilo ulice Biskupa Gojdiča a Jarkovú novým námestíčkom. Zrekonštruovaná komunikácia bude slúžiť predovšetkým chodcom a cyklistom.
Hodili kameň do čelného skla trolejbusu v Prešove
Na linku 158 bolo včera (18.01.2022) podvečer oznámené, že došlo k úmyselnému rozbitiu čelného skla na trolejbuse
Prvou Prešovčankou roka 2022 je Sárka
Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove sa 1. januára 2022 narodil prvý chlapček Brajen. V druhý deň nového roka sa vypýtala na svet aj prvá Prešovčanka Sárka.
Rekonštrukcia ZUŠ Jána Pöschla je kompletne ukončená
Mesto Prešov úspešne ukončilo rekonštrukciu ZUŠ Jána Pöschla na Prostějovskej ulici. V rámci II. a III. etapy rekonštrukcie boli zateplené všetky pavilóny a kompletne vymenené vykurovacie rozvody.
Mesto Prešov uspelo v súdnom spore s projektantom cykloželezničky, od ktorého bude vymáhať vyše pol miliónovú škodu
Krajský súd v Prešove potvrdil rozsudok prvostupňového súdu vo veci vadného projektu týkajúceho sa stavby cykloželezničky. Rozhodnutie už nadobudlo právoplatnosť a pre spoločnosť A. P. H. ateliér, s.r.o. tak vzniká povinnosť zaplatiť mestu Prešov zmluvnú pokutu a náhradu spôsobenej škody vo výške takmer 550 tisíc eur.
V Prešove sa začína zber vianočných stromčekov
Zber vianočných stromčekov na prešovských sídliskách sa začína v pondelok 10.1.2022 a naplánovaný je až do 31.1.2022.
Lávka na Mukačevskej ulici je po rekonštrukcii opäť prístupná pre širokú verejnosť
Mesto Prešov úspešne ukončilo komplexnú rekonštrukciu lávky na Mukačevskej ulici. Stavba už bola oficiálne odovzdaná do užívania. Na lávke a priľahlých chodníkoch je ešte potrebné vykonať povrchové úpravy, ktoré budú zrealizované v jarných mesiacoch.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK