Sobota, 23. september 2023
Meniny má Zdenka | zajtra Ľuboš, Ľubor

MsÚ v Prešove navštívili účastníci projektu Erasmus+ s názvom „Protect Earth, Save Life“

V dňoch od 23. do 29. apríla 2023 partneri projektu Erasmus+ z Českej republiky, Portugalska (ostrova Madeira), Španielska a Talianska zavítali do mesta Prešov, aby spoločne so ZŠ Československej armády v Prešove pracovali na téme „waste“ (odpad), pričom hlavnou témou bola „fast fashion“ či „ethical fashion“. Na pôde Mestského úradu v Prešove ich prijal primátor mesta František Oľha.

Základná škola Československej armády v Prešove sa už tri roky venuje téme ochrany životného prostredia, a to na európskej úrovni prostredníctvom medzinárodnej spolupráce v rámci projektu Erasmus+ s názvom "Protect Earth, Save Life" (chráň Zem, zachráň život).

V dňoch od 23. do 29. apríla 2023 partneri projektu z Českej republiky, Portugalska (ostrova Madeira), Španielska a Talianska zavítali do mesta Prešov, aby spoločne pracovali na téme „waste“ (odpad), pričom hlavnou témou bola „fast fashion“ či „ethical fashion“.

„Vzájomné odovzdávanie skúseností a práca na projektoch, ako je tento, nás posúva vpred a podnecuje mladých ľudí k zodpovednosti za našu planétu. Práve osobná angažovanosť mladých ľudí je cieľom tejto spolupráce, “ uviedla koordinátorka projektu Erasmus+ Magdaléna Kyseľová.

Na pôde Mestského úradu v Prešove prijal účastníkov projektu primátor mesta Prešov František Oľha. Pri tejto príležitosti mu partneri projektu predstavili aj témy, ktorým sa venovali na predchádzajúcich stretnutiach. V Španielsku (Galícii) to bola voda, jej zdroje, čistenie, ale aj jej vzácnosť a dôležitosť. V Taliansku (Toskánsku) bolo témou jedlo, s dôrazom na jeho lokálne a sezónne podoby, a tiež plytvanie jedlom. V Česku sa zaoberali recyklovaním, a to aj netradičným - recyklovanie kovov na výrobu šperkov, či dekorácií, a v Portugalsku bola témou doprava, s dôrazom na ekologické spôsoby dopravy.

„Táto spolupráca je pre nás veľmi dôležitá a má veľký význam v súvislosti s našou snahou o udržateľnosť a ochranu životného prostredia. Je nesporné, že fast-fashion priemysel produkuje značné množstvo odpadu a významnou mierou sa podieľa na znečisťovaní našej planéty. Preto je pre nás veľmi dôležité venovať pozornosť tomuto problému a hľadať spôsoby, ako minimalizovať negatívny vplyv tohto odvetvia na náš životný priestor. Som hrdý na to, že práve prešovská škola je hlavným koordinátorom projektu, ktorý má potenciál priniesť zaujímavé myšlienky v tejto oblasti. Pevne verím, že spolupráca s našimi zahraničnými partnermi bude plodná a že bude prinášať výsledky, “ uviedol primátor mesta Prešov František Oľha.

Mohlo by Vás zaujímať
Prešovskí žiaci sa vrátili do školských lavíc
Naši školáci dnes prekračujú brány prešovských škôl, ktoré slávnostne otvárajú nový školský rok. Pre niektorých je prvý, pre iných ďalší, znamenajúci postup do vyššieho ročníka. Pre všetkých je však plný výziev a očakávaní.
PREŠOVSKÁ UNIVERZITA ZREKONŠTRUOVALA UŽ SVOJ TRETÍ INTERNÁT
Prešovská univerzita (PU) v Prešove dlhodobo systematicky zlepšuje ubytovacie zázemie pre svojich študentov. Aktuálne ukončila rekonštrukciu v poradí už tretieho internátu, ktorý sa nachádza na Námestí mládeže. Obnova jeho exteriérovej časti a druhá etapa interiérovej časti internátu stála takmer 1,24 milióna eur.
KONFERENCIA FAKULTY ŠPORTU PONÚKNE ZAUJÍMAVOSTI Z OBLASTI VÝSKUMU POHYBOVEJ AKTIVITY
Prešov, 4. 9. 2023 – Fakulta športu (FŠ) Prešovskej univerzity (PU) v Prešove organizuje v dňoch 5. – 6. septembra 2023 medzinárodnú vedeckú konferenciu s názvom Diagnostika v športe 2023, zameranú na prezentáciu výsledkov výskumu v oblasti pohybovej aktivity.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK