Piatok, 19. júl 2024
Meniny má Dušana | zajtra Iľja, Eliáš

Blog

strana 1 / 5
 • S príchodom prvých teplých dní sa prebúdza príroda a s ňou aj väčšina živočíchov prečkávajúcich zimu v úkrytoch. Patria k nim aj obojživelníky. Ich prvá cesta zo zimoviska smeruje k vode, kde nakladú vajíčka – základ budúcej generácie. Počas svojej púte na mnohých miestach prechádzajú cez cesty, kde ich každoročne uhynú tisíce.
  31.3.2021
  Autor: Marta Hrešová
  0
 • Jeseň a zima je obdobie, kedy je zvlášť potrebné dbať na dostatok vitamínov, minerálov a zdravú vyváženů stravu, aby sme sa čo najviac udržali fit a v zdravej kondícii. Nezabúdajte na pestrů stravu, najlepšie na stredomorskej báze. Pokial vás už nějaká ta nepríjemnosť skolí, skôr než pobežíte do lékarne, môžete vyskúšať silu byliniek. Odborníci z výživových poradní NATURHOUSE prinášajú pár praktických tipov, ako prírodnými metódami vyzrieť na choroby - pri chrípke, kašli, prechladnutí a na posilnenie imunity.
  17.10.2020
  Autor: Naturhouse
  0
 • NATURHOUSE - Čučoriedkova zmrzlina
  Čučoriedky sú modrým zlatom našich lesov. Blahodarne pôsobia na naše zdravie, chutia skvele a môžete z nich pripravovať rôzne dobroty. Vyrazte do lesa na čučoriedky a pripravte si napríklad čučoriedkovú zmrzlinu alebo sviatočný chia puding.
  18.8.2020
  Autor: Natur house
  0
 • Mladí Prešovčania, ktorí pred tromi rokmi priniesli na slovenský trh tiché zvončeky do oblasti gastronómie, si získali širokú základňu priaznivcov medzi majiteľmi reštaurácií, kaviarní a barov.
  26.4.2018
  Autor: Edo Kopček
  0
 • Knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove odovzdá dňa 27. januára 2017 o 10. 00 hod. Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana dar v podobe kníh pre detských pacientov.
  27.1.2017
  Autor: Marta Skalková
  0
 • Kedysi dávno, ešte v antike vznikol pojem a učenie kalokagatia.
  21.10.2016
  Autor: František Leško
  0
 • Foto: Tomáš Telepák
   Priestory koncertného podniku Christiania v Prešove zaplnili fanúšikovia autentickej umeleckej tvorby a východoslovenského hudobného endemitu.
  3.5.2016
  Autor: Matúš Nakata
  0
 • Tak ako si v dnešnom globalizovanom svete máme možnosť vybrať dovolenkovú destináciu takmer kdekoľvek na svete, tak sa nám v živote ponúka aj široké množstvo najrôznejších svetonázorov. Nežijeme prísne uzavretí a oddelení ani teritoriálne, ani myšlienkovo.
  17.3.2016
  Autor: Tibor Geljen
  0
 • Prinášame Vám postoj jedného z lekárov Prešovskej nemocnice
  19.1.2016
  Autor: MUDr.Smolnický Silvester, lekár
  21
 • Do slovenských kín sa už tento štvrtok dostáva dlhoočakávaný dokument o výnimočnej osobe slovenského kultúrneho života – Anton Srholec.
  7.10.2015
  0
 • Na deviatom ročníku najväčšej pivnej degustačnej súťaže na Slovensku sa v kategórii veľkých a malých samostatných pivovarov stali najoceňovanejšími pivá Pivovarov Topvar.
  5.7.2015
  0
 • Stáva sa, že človek napíše knihu, do ktorej na prednú stranu napíše venovanie a poďakovanie všetkým, ktorí mu pomohli pri jej písaní. Výnimočne sa udeje aj opačné. Autor sa rozhodne napísať knihu práve preto, aby ju niekomu venoval.
  14.5.2015
  Autor: doc. PhDr. Jarmila Opalková, CSc.
  2
 • (ilustračné foto)
  V uplynulých dňoch bolo prostredníctvom verejnej vyhlášky na úradnej tabuli oznámené rozhodnutie prešovského okresného úradu o odvolaniach proti územnému rozhodnutiu rekonštrukcie križovatky Obrancov mieru - Levočská.
  2.9.2014
  Autor: Richard Drutarovský
  8
 • Anjeli (foto: Michal Figura)
  13. augusta, v dobe kulminácie Perzeidov, sa skupina prešovských amatérskych fotografov vybrala na šarišský hrad fotografovať tento nebeský úkaz.
  19.8.2014
  Autor: smARTin
  0
 • (ilustračné foto)
  Na kyjevský Euromajdan sa vrátilo násilie. Keď sa radikáli pokúsili obsadiť prezidentský úrad, vládne sily zaútočili na nich, no aj na dav demonštrantov.
  19.2.2014
  0
 • (foto:flashphoto)
  Komisia mestského zastupiteľstva prijala uznesenie, ktorým žiada > primátora Prešova, aby bezodkladne zabránil neoprávnenému vyberaniu > poplatkov za parkovanie na území mesta Prešov spoločnosťou VINCI Park > Slovakia a zabránil aj porušovaniu zákona pri nakladaní s mestským > majetkom.
  5.9.2013
  Autor: Richard Drutarovský
  69
 • (foto: flashphoto)
  11.8.2013 o 23.45 sme sadli do auta a v počte 4,5 ks sme došli na naše miesto kde sme sa rozložili a začali fotit nočnú oblohu a " Milky way "
  12.8.2013
  Autor: flashphoto
  10
 • ilustračné foto:flashphoto
  Prešovské zastupiteľstvo nezrušilo nezákonné VZN o držaní psov, samo tak porušuje zákon, situácia v uliciach je naďalej nebezpečná.
  10.7.2013
  Autor: Richard Drutarovský
  0
 • foto:flashphoto
  Ako občan a mestský poslanec si dovoľujem poskytnúť niekoľko názorov, postrehov a súvislosti s tým, že viceprimátor Prešova René Pucher predložil zastupiteľstvu spolu so svojím klubom návrh nezávislých poslancov, aby:
  2.7.2013
  Autor: Drutarovský
  0
 • Podľa prokurátora je primátor "Povinný konať podľa zákona, rešpektovať rozdelenie kompetencií zákonom o obecnom zriadení. Je neprípustné, aby dochádzalo k ignorácii uznesení mestského zastupiteľstva."
  17.6.2013
  Autor: Richard Drutarovsky
  0
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK