Streda, 12. máj 2021
Meniny má Pankrác | zajtra Servác

Plocha / Priestor / Nikola Šušovicová

Malá výstavná sieň


Výstavou Nikoly Šušovicovej chceme po prvýkrát prezentovať na východnom Slovensku maľbu začínajúcej výtvarníčky, absolventky umení v Bratislave. Médium maľby sa pre ňu stalo alfou a omegou. Prostredníctvom nej sa pokúša odpovedať na otázky, ktoré ju trápia, zahlcujú myseľ, ale zároveň pozornosť upriamuje na výber vhodných výrazových prostriedkov (farba, plocha, priestor a pod.) na pretlmočenie svojich myšlienok. Diela prezentované na výstave sú výsledkom myšlienkových pochodov autorky, ktorá si v tomto prípade kladie otázky vzťahujúce sa k problému maľby ako je kompozícia, farba, plocha, priestor. Všetky tieto komponenty sa koncentrujú v slobodnom narábaní s priestorom s využitím priamky, hlavným nástrojom geometrie. V tomto prípade mašu pozornosť pohltia abstraktné kompozície a otázka povahy abstraktnej maľby.


Kurátor: Alžbeta Malíková

Pridal: Redakcia PIS
129
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Práca: Ponúkam
Práca: Ponúkam
Manažér relaxačného centra

Prijmeme do trvalého pracovného pomeru manažéra zabehnutého relaxačného centra. Znalosť účtovných postupov výhodou. Možný aj čiastočný úväzok. Životopis spolu so žiadosťou zasielajte len emailom. Nástup možný okamžite.

| cena: 750,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.