Štvrtok, 28. marec 2024
Meniny má Soňa | zajtra Miroslav
Diskusná téma:

Rizika ockovanie (povinne ockovanie iba na Slovensku!)

Registrovaný a prihlásený užívateľ má možnosť jednotlivé príspevky hodnotiť.
Diskutujúci odoslaním príspevku potvrdzuje súhlas s Kódexom diskusie
#13297
Rizika ockovanie (povinne ockovanie iba na Slovensku!) 13297
mar3k (ID: 2270) | 0% Začiatočník
mar3k | 25.2.2011 09:37
Rodicia, mamy, otcovia: davate bez problemov ockovat Vase deti? Zamysleli ste sa niekedy nad moznymi rizikami ockovania?

Viete, ze vo vacsine krajin EU je ockovanie dobrovolne, nie povinne? Viete, ze na Slovensku su ludia, ktori nezelaju ockovat svoje deti, pokutovani? Uvedomujete si, ze 4 dni po narodeni Vasho dietata, je ockovane proti tuberkuloze ked este nema vyvinuty imunitny system? Viete, ze taketo ockovanie je uz minulostou vo vacsine krajin? Vidite vzostup chorob nasich deti? Autizmus? Cukrovka? Poruchy spravania? Viete, ze dnes sa ockuju deti 3-krat viac ako v minulosti?

Skupiny uvedomelych ludi zacali bojovat za slobodu rozhodnutia ohladom ockovania, lebo nasa legislativa to vdaka farmaceutickej lobby prehlasovala za `povinnost`!

Toto nie je reklama, toto je snaha o sirenie osvety! Informujte sa a rozhodnite sa sami. Nenechajte za Vas rozhodovat skorumpovany stat!

http://www.rizikaockovania.sk
http://ockovanie.org/
http://www.slobodavockovani.sk/
#13308
RE: Rizika ockovanie (povinne ockovanie iba na Slovensku!) 13308
lilly659 (ID: 72) | 6% Praktikant
lilly659 | 25.2.2011 18:29
Chceš tým povedať že ked dám zaočkovať dieťa tak dostane cukrovku bude autista??? Mne to príde pritiahnuté za vlasy!netvrdím že očkovanie Hexou je super ale zase že by sposobovala autizmus???
#13320
RE: RE: Rizika ockovanie (povinne ockovanie iba na Slovensku!) 13320
#13310
RE: Rizika ockovanie (povinne ockovanie iba na Slovensku!) 13310
ragulca (ID: 659) | 0% Začiatočník
ragulca | 25.2.2011 19:15
Vďaka týmto očkovaniam choroby ako tuberkulóza, pravé kiahne a i. takmer vôbec nepoznáme. Neviem čo je toto z tvojej strany za osvetu. Chcela by som vedieť, ak by ti dieťa ochorelo na tuberkulózu, príp. na inú chorobu proti kt. sa očkuje, čo by si povedal/a potom.
#13347
RE: Rizika ockovanie (povinne ockovanie iba na Slovensku!) 13347
Bill (ID: 55) | 3% Praktikant
Bill | 26.2.2011 17:45
A vieš, že napr. v Nemecku sa opäť objavila detská obrna a začali hromadne očkovať? A vieš koľko nezaregistrovaných obyvateľov osád má tuberkulózu? A vieš, že keď chorý na rubeolu príde do styku s gravidnou ženou, tak môže zaviniť poškodenie plodu? Že keby sa neočkovalo proti besnote, tak prúser? Jeden syn prekonal rotavírusové hnačky a tak sme dali druhého očkovať, pretože to bola skúsenosť nad skúsenosti. Kiahne však očkovať určite nedávame. Je potrebné rozlišovať, čo očkovať a čo nie.
#13355
RE: RE: Rizika ockovanie (povinne ockovanie iba na Slovensku!) 13355
ragulca (ID: 659) | 0% Začiatočník
ragulca | 26.2.2011 19:41
A koľko ľudí z osád sú očkovaní a preočkovávaní na tuberu? O ostatnom viem, tiež mám dve deti. Kiahne a pravé kiahne je rozdiel, dosť výrazný. Mladší syn mal dosť ťažký priebeh kiahní, ale ok, prežili sme. Ja som dávala očkovať proti pneumokokom a pripravená vakcína proti hepatitíde. Povinné očkovania ok, pri ostatných súhlasím je potrebné rozlišovať čo je viac komercia ako potreba
#13371
RE: RE: RE: Rizika ockovanie (povinne ockovanie iba na Slovensku!) 13371
Bill (ID: 55) | 3% Praktikant
Bill | 27.2.2011 13:26
No určite nie všetci. Toto sa ustriehnuť nedá. Migrujú tak, že nám sa o tom ani nesníva.
Ja som písal o nepravých kiahňach, aj tie sa už dajú preočkovať, pravé už vraj nie sú, tie majú už len v labákoch a možno v rámci vojnového použitia :-S
#13392
RE: RE: RE: RE: Rizika ockovanie (povinne ockovanie iba na Slovensku!) 13392
ragulca (ID: 659) | 0% Začiatočník
ragulca | 27.2.2011 19:33
no veď práve o tom je očkovanie, očkovanie na nepravé kiahne beriem viac menej ako komerciu, aj keď možno nebudú so mnou súhlasiť rodičia, ktorých deti mali veľmi ťažký priebeh tejto choroby
#13306
13306
Mirka (ID: 202) | 4% Pokročilý
Mirka | 25.2.2011 15:04
je to kazdeho osobna vec. Ja nedam. Porazi 300 eciek, ale chcem mat zdrave dieta.
#13311
RE: 13311
peko (ID: 92) | 12% Majster
peko | 25.2.2011 19:34
pravidelne / pravdaže v predpisaných intervaloch / na hepatitidu .
#13312
ale... 13312
noris (ID: 163) | -2% Praktikant
noris | 25.2.2011 19:41
Treba taktiez poznamenat, ako uz bolo spomenute vyssie, ze v sucasnosti uz choroby ako cierny kasel, tuberkoloza, zltacka, osypky a neviem co vsetko ani pomaly nepozname, vyskytuju sa zriedka.
#13318
Rodinna Anamnéza 13318
Boddez (ID: 2273) | 0% Začiatočník
Boddez | 25.2.2011 21:16
Pekný večer napadlo ma prečo nieje pred každým očkovaním nutne podpísať informovaný suhlas je to zasah do organizmu prečo sa nerieši rodinna anamnéza u dieťaťa pred očkovaním?.. .o tom su nežiaduce učinky...moje dieťa nieje očkovane a ani nebude odmietnut očkovanie ma právo každý...
#13325
13325
nonazdar (ID: 231) | 5% Majster
nonazdar | 25.2.2011 22:59
jasnačka že neočkovať! ešťe to abi mi hrobari sme prišly o naših ctenych zakaznikoh!
#13331
celkom zaujimave video 13331
ta isto (ID: 2274) | 0% Začiatočník
ta isto | 26.2.2011 08:04
http://regeneracnecentrum.sk/clanky/2009/07/nov...

je v spodnej casti stranky
#13381
Neviem ako vy.... 13381
pleasant (ID: 261) | 13% Začiatočník
pleasant | 27.2.2011 17:53
...ale moje deti prešli všetkými povinnými očkovaniami. Nikdy ma nenapadlo báť sa o nich kvôli žltačke, kiahniam, čiernemu kašľu, osypkám, záškrtu, tetanu, zápalu mozgových blán TBC a čo ja viem proti čomu. Možno že niekde ti nemoci sa objavovali, ale nikdy nie ako hromadne ochorenia. Myslím, že to ale bolo tým, že Hygienická stanica - bola vážnym zdr.zariadením s právomocami o ktorých sa dnešnému ústavu ani nesníva. Nuž berte tie všetky expertízy farmaceutických firiem ako chcete. Keby som nemal svedomie a pracoval v tom byznise isto by som si želal aby bolo viac nemocných aby sa predalo viac liekov a aby sa plnili mešce aby som mohol pozývať na exkluzívne semináre do atraktívnych kútov zemegule tých čo vytvárajú takú verejnú mienku o akej je reč na uvedených WWW.
#13393
RE: Neviem ako vy.... 13393
ragulca (ID: 659) | 0% Začiatočník
ragulca | 27.2.2011 19:33
úplne s tým súhlasím

Pridať diskusný príspevok môže len registrovaný a prihlásený používateľ.

#13394
ockovanie? 13394
prezyvka (ID: 2196) | 0% Začiatočník
prezyvka | 27.2.2011 19:40
Ti, ktori ste proti ockovaniu, by ste mali ist na povinnu exkurziu do afriky ci azie...kde deti zomieraju v rukach svojich rodicov na banalne choroby, ktore my vdaka ockovaniu nepozname.
Iste mozu sa prejavit v niektorych pripadoch aj vedlajsie ucinky, tak ako je to pri liekoch. Ale pozitiva jednoznacne prevazuju nad negativami.
Mirka o tejto teme sa mozes vyjadrit ak budes mat deti a dostane ti len obycajnu chripku...nehovoriac ze by dostalo cierny kasel a podobne svinstvo...zomrelo by ti v naruci..
P. S. neviem o tom, aby boli po ockovani hlasene nejake hufne umrtia..a ockuje sa uz hodne dlho...
#13395
RE: ockovanie? 13395
Char (ID: 560) | -2% Majster
Char | 27.2.2011 21:25
Nevyjadrim sa k medicinskemu hladisku, lebo o tom neviem dost, podobne ako vacsina ludi.

Lenze tema ma aj dalsi rozmer. Pokial rodic chce, svoje dieta da zaockovat, tu moznost ma. Pokial nechce, neda.

Pokial by to bolo tak, ako som prave napisal, nikto by zrejme nemal pocit, ze zdravie a buducnost jeho dietata nieco ohrozuje.

Nikto by tiez nemal pocit, ze ho niekto nuti konat tak, ze to jeho dieta ohrozuje.

Lenze u nas to tak nie je a preto tato tema vobec nie je taka jednoznacna, ako sa niekomu javi.

Ano, ano, viem o principe, ze ak nie je zaockovanost v populacii dostatocne vysoka, tak ciastocna zaockovanost nezabrani sireniu infekcnych chorob.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK