Piatok, 29. marec 2024
Meniny má Miroslav | zajtra Vieroslava
Diskusia k článku:

Aktuality Mediálky TV (18.2.2010)

Registrovaný a prihlásený užívateľ má možnosť jednotlivé príspevky hodnotiť.
Diskutujúci odoslaním príspevku potvrdzuje súhlas s Kódexom diskusie
#13124
RE: Zero266 13124
bodkacik (ID: 2184) | 0% Začiatočník
bodkacik | 19.2.2011 17:51 | reakcia na: zero266 (19.2.2011 14:28)
Milý Zero,
ďakujem Vám za odpoveď. Ja som však na Vás nijaký názor vytvorený nemala, to by som si nedovolila, avšak som si dovolila čosi iné... a to, napísať môj postreh. O nič iné nešlo. Pevne verím, že sa Vás to nedotklo. Pokiaľ áno, tak sa samozrejme, ospravedlňujem. Vaše slová, ktorými ste sa nepriamo obhajovali však mali svoj význam a cením si, že ste mi venovali až natoľko pozornosti, aby ste mi to tak dopodrobna vysvetlili.

Pekný večer všetkým diskutujúcim :)
#13123
RE: 13123
medialkatv (ID: 76) | 0% Začiatočník
medialkatv | 19.2.2011 17:38 | reakcia na: Presovcan (19.2.2011 17:06)
Pozdravujem,

práve kvôli tejto kvalite ktorá aj nás mrzí sme do popisu článku umiestnili ospravedlnenie sa divákovi a dovoľte mi, aby som sa teda ešte raz v mene celej redakcie ospravedlnil. K jednotlivým reportážam len veľmi krátko:
1. Príspevky z prostredia stredných škôl - Mediálka TV je ŠTUDENTSKÁ televízia, ktorá pôsobí na pôde PU, ale dáva možnosť všetkým študentom sa zapojiť do ich tvorby, vrátane niekoľkým študentom stredných škôl. A keďže našimi divákmi sú približne 40% aj študenti vo veku 15-18 rokov, chceli sme osloviť a ponúknuť niečo aj tejto cieľovej skupine :-)

2. Krádeže - neviem z akého dôvodu by sme mali povinnosť zakrývať ŠPZ auta policajného zboru, nakoľko auto vykonávalo na pôde PU služobný zákrok. A budem vám citovať z nálezu ústavného súdu 44/2000 k tejto problematike: "Príslušník (mestskej alebo štátnej polície) musí počas služobného zákroku strpieť prítomnosť videokamery a záznamu takéhoto zákroku." To znamená, že ako verejne činná osoba, ktorou pri vykonávaní šetrenia je nepodlieha ochrane osobných údajov a preto je zverejnenie poznávacej značky auta plne v súlade so zákonom.

3. Príspevok o bazéne - beriem to na vedomie a uznávam, že niekomu to môže prísť nevhodné, preto sa tomu v budúcnosti vyvarujeme, ďakujem za poukázanie na nedostatok.

A k záveru, nemyslím si, že súčasné vydanie Aktualít je ako vy tvrdíte "odpad". Samozrejme sú tam aj chyby hlavne v moderátorských vstupoch, ALE zdôrazňujem, že v daných technických podmienkach v akých sme sa ocitli sa to už lepšie urobiť nedalo. Ďakujem vám za názor a pripomienky, viem že ste to mysleli v rámci skvalitnenia nášho spravodajstva a pevne verím, že na našich študentov, ktorí reportáže pre vás pripravujú bez nároku na nejakú odmenu, to nedemotivuje, ale naopak podnieti k zlepšeniu. :)

So srdečným pozdravom

Peter Dzurilla
Šéfredaktor Mediálky TV
pdzurilla@gmail.com
#13122
RE: RE: Vyhlasenie 13122
medialkatv (ID: 76) | 0% Začiatočník
medialkatv | 19.2.2011 17:25 | reakcia na: zero266 (19.2.2011 16:46)
Dakujem,

ja som to ani nebral veľmi ako útok, ale s týmto názorom som sa stretol už viackrát, preto som považoval za vhodné sa k tomu vyjadriť.

Samozrejme tlaky vždy boli, aj budú a nebudem zbytočne popierať, že tomu teraz tak nebude. Práve preto chceme pravidlá stanoviť čím skôr a snažím esa myslieť na každú situáciu. Zásadným problémom však teraz je, že čakáme na povolenie súčasného Rektora PU na uskutočnenie akcie, prvý návrh relácie sme mu už predostreli, ale vzhľadom na to, že niektoré fakty na ktoré p. rektor poukázal stali za zváženie, sme sa rozhodli náš návrh prepracovať a preto kým je čas chceli by sme zapracovať aj pripomienky. A áno, relácia bude pod drobnohľadom aj kvôli tomu, lebo spomedzi ostatných univerzitných médií pôsobí naša snaha najserióznejšie a očakáva sa od nás, že v tomto rende bude celá relácia. O to sa samozrejme budeme snažiť :)

Pridám ešte jednu informáciu o pripravovanej diskusii, ktorá bude natáčaná nielen za účasti publika (aj keď budeme musieť obmedziť počet účastníkov) ale bude vysielaná na 75% aj naživo.

S úctou

Peter Dzurilla
Šéfredaktor Mediálky TV
pdzurilla@gmail.com
#13121
RE: 13121
zero266 (ID: 1240) | 3% Začiatočník
zero266 | 19.2.2011 17:09 | reakcia na: Presovcan (19.2.2011 17:06)
Milý Prešovčan,
dovolím si predbehnúť kompetentnú osobu a jeho reakciu a dodám: prečítaj si príspevky vyššie, a tam je aj ospravedlenie aj opísaný dôvod zníženej kvality zvuku a obrazu. ;)
#13120
13120
Presovcan (ID: 1483) | 0% Začiatočník
Presovcan | 19.2.2011 17:06
Dobrý deň,

po pozretí aktualít Mediálky TV zo dňa 18. 02. 2011 mám pocit, že kvalita obrazu a zvuku, spracovania jednotlivých príspevkov v porovnaní s minulými aktualitami, ktoré boli na dobre úrovni hlboko klesla do podpriemeru. Vyjadrím sa najprv ku kvalite obrazu. To bol dobrý pokus o zníženie sledovanosti Vašej Mediálky TV a to nevravím o zvuku, ktorý bol otrasný a nepočúvateľný. Spracovanie, uvádzanie jednotlivých príspevkov v aktualitách a ich následne zverejnenie je chaotické. Nie je tam nadväznosť, nenasledujú tak ako sú zverejnené. Niektoré príspevky typu zo stredných škol nie sú na mieste, domnievam sa že sa treba zaoberať aktualitami z prostredia PU. Ďalej sa vyjadrím k Vášmu príspevku kradéže. Týmto príspevkom ste dali dobrý tip, kde, kedy a ako zlodejom, aby pokračovali v páchaní trestnej činnosti. Pokiaľ nakrúcate reportáž o krádežiach a následne natáčate auto PZ tak aspoň zakryte SPZ. Tiež sa vyjadrím k príspevku o bazéne k jeho záveru pôsobil nevhodne, keď Vaša redaktorka si máča nohy v bazéne. To je otras, bazén slúži na iné účely a týmto záberom ste to úplne zaklincovali. Čo sa týka vtipnej bodky na záver, domnievam sa, že vtipne to je ale do určitej miery ako to nerobiť. Odporučil by som to zaradiť do inej kategórie - kaskadér. Dúfam, že nasledujúca edícia aktualít bude na pozerateľnej úrovni pre diváka, ktorý bude mať pocit, že sledoval naozaj kvalitne spracované aktuality a nie nejaký odpad.
#13119
RE: Vyhlasenie 13119
zero266 (ID: 1240) | 3% Začiatočník
zero266 | 19.2.2011 16:46 | reakcia na: medialkatv (19.2.2011 15:25)
Ďakujem pán Dzurilla za reakciu. Opäť promptná a seriózna a úprimná.

Nečakal som, že to vyvolá vo Vás až takúto reakciu. Chcel som počkať, až do spustenia volebných štúdií na túto tému, aby sa nestalo to, že niekoho obviňujem.

V prvom rade, ja Vás z ničoho neobviňujem, ani v mojom poslednom príspevku žiadne obvinennie nepadlo. To že som predostrel aj tento pohľad na vec, to neznamená, že hneď na Vás a Mediálku TV hádžem obvinenia. Mrzí ma to, ak ste to pochopili, že Vás idem z niečoho obviniť. Poprípade ak som Vás týmto príspevkom urazil. Zhodli sme sa obaja, že Váš vzťah k p. prof. Dupkalovi je čisto profesionálny. Ja som to chápal tak aj predtým, aj teraz. Vážim si Vašu snahu o zachovanie objektívnosti. Áno vyslovil som pochybnosť resp. podnet, ale nebolo a nie je mojím cieľom Vás hneď obviniť. Predsa len netreba robiť skoré závery, počkáme, keď tie relácie sa budú vysielať. To som tam mohol dopísať, aby sme predišli možnosti, že Vás chcem obviniť.

Moje presvedčenie, ale vyplývalo z celkového pohľadu na takéto veci. Rôzne voľby - či už na úrovni štátu, kraja, samosprávy, až trebárs po voľbu rektora. Považujem Vás za rozhľadeného človeka, ktorý sleduje vývoj v médiách a určite ste si všimli, že stále dôjde k priamemu, či nepriamemu ovplyvňovaniu pred akýmikoľvek voľbami. Budem veľmi šťastný, ak sa to u Vás nestane;) V tom Vám veľmi držím palce. Lebo či si to pripustíme, alebo nie, určite nejaké tlaky na Vašu osobu resp. na televíziu budú. Je to tak pri každých voľbách.

Na jednej strane je to super, že sa púšťate do takéhoto projektu, na druhej strane škoda (ale tak pozitívne), že takýto projekt sa spúšťa prvýkrát tuším. Nie je s čím porovnať. Viem, že keď sa robí niečo prvýkrát, stále je to pod väčším drobnohľadom. Preto aj v tomto Vám držím palce, hlavne aby ste to zvládli po technickej stránke.

Ak môžem napadol má jeden návrh do budúcna. Tieto volebné štúdia sú super, ale o voľbe rektora resp. dekana FF nerozhodujú všetci študenti, ale akademické senáty. Áno v nich sedia študenti, ktorí boli zvolení svojimi kolegami. Do budúcna by som preto rád privítal diskusie s kandidátmi do AS zo strany študentov, pretože oni sú volení študentami a takéto diskusie by určite viac zaujali vysokoškolákov, nakoľko by mohli priamo konfrontovať svojich favoritov a ukázalo by sa či vedia skutočne reagovať, či vedia vystupovať na úrovni, aké riešenia ponúkajú. Uvedomujem si, že možno to nie je uskutočniteľné, najprv treba zvládnuť súčasné volebné štúdia, ktoré Vás čakajú. Určite ich potom vo vedení budete prehodnocovať a snáď sa do budúcna môžte zaoberať aj týmto podnetom.

Škoda, že sa do týchto debát nezapája viac ľudí.
Ďakujem,
Prajem pekný deň;)
#13118
RE: Teraz JA 13118
medialkatv (ID: 76) | 0% Začiatočník
medialkatv | 19.2.2011 16:42 | reakcia na: bodkacik (18.2.2011 23:47)
Milá bodkacik,

dakujeme Ti za podporu :)Len by som chcel poznamenať, že ten úkaz tam stále na tom okne je, len ho nie je nejako cez deň vidno, ale vo večerných hodinách svieti a už 2 mesiace "spríjemňuje" náhodným okoloidúcim večerný pohľad na internáty :)

Ďakujeme aj za pochvalu, naši študenti to skutočne robia na úkor svojho voľného času, ale aby som povedal pravdu, tak od tohto akademického roku budú môcť za prácu u nás získať 25 bodov navyše k získaniu internátu. Zároveň už druhý rok je Katedrou komunikačných a mediálnych štúdií FF PU uznávaná odborná prax v Mediálke TV ako prax v médiách. Takže predsa len istá forma odmeny tam je ale v konečnom dôsledku je to všetko na báze dobrovoľnosti a chuti učiť sa. Dokazujú to aj naši prví úspešní "absolventi" ako Viktória Doričová (TV Markíza) či Dana Strculová (TV JOJ).

Prajem Ti pekný deň a ďakujem za komentár.

S úctou

Peter Dzurilla
Šéfredaktor Mediálky TV
pdzurilla@gmail.com
#13117
Vyhlasenie 13117
medialkatv (ID: 76) | 0% Začiatočník
medialkatv | 19.2.2011 15:25 | reakcia na: zero266 (19.2.2011 14:28)
Dobrý deň,

nedá mi nereagovať na vašu poslednú poznámku ohľadom volebných štúdií - relácie "Filozofická fakulta hľadá dekana" a "Univerzita hľadá rektora", ktorých názvy poprvýkrát oficiálne zverejňujem práve tu sú v štádiu príprav a na jej vytváraní sa nepodieľa len kolektív Mediálky TV, ale všetky veci vo vzťahu k tejto relácii sú konzultované aj s odborným garantom Mediálky TV - Doc. PhDr. Jurajom Rusnákom, CSc. a taktiež s vedením univerzity. Samozrejme o kandidátoch na dekana, či rektora je teraz príliš skoro hovoriť, ale keďže už teraz predpokladáme niektoré mená a ľudí, snažíme sa pravidlá nastaviť presne do detailov tak, aby nebola zvýhodnená ani jedna zo strán, či už súčasný rektor, alebo iný kandidát. Tieto pravidlá samozrejme budú vopred zverejnené (pokúsime sa o to ešte pred zverejnením mien kandidátov, kvôli transparentnosti) - samozrejme, ale čakáme na schválenie pravidiel Programovou radou Mediálky TV (tú tvoria okrem iného aj zástupcovia vedenia FF PU a vedenia PU). Proces tvorby relácie prebieha práve v týchto dňoch, takže pokiaľ máte aj vy nejaký konkrétny návrh týkajúci sa zvýšenia transparentnosti relácie, môžete ho pokojne zaslať na môj e-mail, alebo anonymne pridať sem resp. do diskusného fóra na stránke Mediálky TV. Určite ho posúdime.

Ku vzťahu k dekanovi Filozofickej fakulty PU, čiže p. prof. Dupkalovi sa teraz verejne vyjadrím, aby nedošlo k nedorozumeniam a prosím aj Vás aj celú akademickú obec, aby ste to považovali za moje záväzné stanovisko:
"Môj vzťah k pánovi profesorovi Dupkalovi je čisto profesionálny, čo dokazuje aj fakt, že počas môjho pôsobenia v AS FF PU som viackrát vystúpil aj s kritikou na jeho adresu, ale aj s pochvalou (kto chce, môže si to overiť zápisnice sú k dispozícii u tajomníka senátu p. Kvokačku). Zároveň profesor Dupkala bol jedným z tých, ktorí mne osobne pomohli rozbehnúť projekt tejto televízie až na úroveň na ktorej sa teraz nachádza. Avšak ja osobne sa považujem za profesionála a kto ma pozná, tak vie, že som sa práve na FF PU naučil oddeľovať osobné pocity od pracovných záležitostí. Keďže som ešte v novembri 2010 predpokladal, že takéto obvinenia môžu nastať, osobne som sa stretol s pánom profesorom Dupkalom a na stretnutí som mu oznámil, že diskusná relácia musí byť a ostať objektívna a teda, že nebude prof. Dupkala nijakým spôsobom zvýhodňovaný a nebdue ani nijakým spôsobom ovyplyvňovať priebeh, chod a vysielanie spomínanej relácie. Zároveň si vás dovoľujem upozorniť, resp. vás o to žiadam, že pokiaľ by ste mali pocit, že relácia nie je objektívna, a že niektorý z kandidátov bol zvýhodnený resp. znevýhodnený, aby ste dali podali podnet buď na Programovú radu Mediálky TV (interný orgán Mediálky TV) alebo priamo na Radu pre vysielanie a retransmisiu SR (nezávislý kontrolný orgán). Ďalším faktom, ktorý by mal slúžiť k zabezpečeniu transparentnosti Mediálky TV bol aj fakt, že som sa rozhodol opätovne NEKANDIDOVAŤ ani vo voľbách do AS FF PU, ani do voľbách do AS PU, z dôvodu aby som sa vyhol akémukoľvek typu nátlaku a mohol konať slobodne a objektívne. "

Zároveň vás prosím o to, aby ste sa ako jeden z divákov zapojili do tvorby relácie Univerzita hľadá rektora resp. Filozofická fakulta hľadá dekana a pomohli nám tak zvýšiť transparentnosť. Vášho názoru si vážim, pretože vaše pripomienky ktoré tu predstavujete sú na mieste (síce ma občas prekvapia to priznávam). Ak by ste boli taký láskavý prosím, aby ste ma kontraktovali prostredníctvom e-mailu, resp. ak chcete ostať v anonymite, mohli by sme túto problematiku prebrať prostredníctvom tohto resp. diskusného fóra Mediálky TV. Ešte môj e-mail: pdzurilla@gmail.com

Pevne verím, že moje vyhlásenie a moje slovo vám bude stačiť na to, aby to zahnalo pochybnosti do doby kým nebude odvysielaná spomínaná relácia.
#13116
Bodkacik a šefredaktor Mediálky 13116
zero266 (ID: 1240) | 3% Začiatočník
zero266 | 19.2.2011 14:28
Milá Bodkáčik,
veľmi ma mrzí, že moje príspevky vnímate takýmto pohľadom. Dovoľte mi, aby som Vám to priblížil. Ja sa nato nepozerám ako na kritiku, ale ide z mojej strany o podnety, ktoré som si všimol v danom vysielaní. Môžem pozrieť hocijaké správy v súkromných, či regionálnych TV, a 80 percent príspevkov sa mi páči, a 20 percent nie. A vyjadrím sa práve k tým 20%. Ja to vnímam tak, že keď som sa nevyjadril k ostatným príspevkom v Aktualitách tak to znamená, že nie je im čo vytknúť a teda su spracované na dobrej úrovni. Aj viete na chválu stačí málo slov, pri kritike a mojich podnetoch, ak má byť účelová, radšej sa rozpíšem, aby nedošlo k nepochopeniu zo strany vedenia TV. Áno dal by sa chváliť výber redaktorov, spracovanie, strih, obsah príspevkov. Ale veľa chvály škodí. Veľmi si vážim nadšenie a entuziazmus kolektívu, ktoré nám takéto správy prináša. O to viac, ako to vyplýva z príspevkov vedúceho TV, ak majú týždeň, čo týždeň problémy. Ak to vy chápete ako neopodstatnené otázky, je mi to ľúto. Na každú vec, môžem mať každý človek iný pohľad. A tak je to aj pri minulotýždňovej bodke. A ja dávam len podnety. A ak na nich zareaguje vedenie TV, je to len ukážka ich serióznosti. Pozrite, ak dajú odpoveď, poteším sa, že si vážia svojho diváka ak nedajú, aj tak si pozriem ďalšiu časť Aktualít. Dúfam, že táto odpoveď Vás aspoň trošku presvedčila a zmenila Váš názor na mňa. Ja dávam len podnety, nevnímam to ako kritiku, ktorou by som chcel zhodiť resp. pošpinit túto ambicióznu TV. Ak nie, tak teším sa na ďalšie konštruktívne diskusie.

to Veduci Medialky: Ďakujem opäť za promptnú a serióznu odpoveď. Vážim si to, že mi stále odpovedáte. Ak Vám vadí, že dávam viac kritiku, ako chválu, mrzí ma to a ospravedlNujem sa. Ja to stále vnímam, že ide len o moje podnety smerom k Vám. Nevyjadrujem sa ani vulgárne, ani drzo, snažím sa stále vykresliť môj pohľad na danú vec. Teším sa na ďalšie časti Aktualít.

Taktiež sa teším na volebné štúdia, či už pri voľbe dekanov a rektora, ktoré ste avizovali na začiatku tejto vysielacej sezóny. Som zvedavý, či si dokážete udržať nestrannosť. Sledujem už dlhší čas vývoj na PU a všímam si určité rozbroje medzi súčasným dekanom FF a rektorom PU ( z fakulty FHPV). Mám informácie, že je to z dôvodu možnej kandidatúry súčasného dekana FF na miesto rektora. Mám trošku obavy o nestrannosť, keďže vaša TV patrí pod správu FF, aj dopočul som, že Vy ako vedúci Mediálky TV máte blízky (nemyslím rodinný, ale profesionálny) vzťah k dekanovi FF. Verím, že sa to neprenesie aj do volebných štúdií a že sa nenaplnia moje obavy. Ale to je už iná téma, to budeme rozoberať, až pri volebných štúdiách.

Ďakujem,
Váš stály divák:)
#13107
Teraz JA 13107
bodkacik (ID: 2184) | 0% Začiatočník
bodkacik | 18.2.2011 23:47
Dobrý večer všetkým!
Pán Dzurilla, i ja som stála diváčka Vašej televízie. A môžem povedať, že sa mi vysielanie Aktualít zakaždým veľmi páči. Minulotýždňová bodka na záver ma nešokovala ani nepobúrila, ba dokonca mi ani nevadila. Ale... koľko ľudí, toľko chutí... Predovšetkým si uvedomujem, že sa zameriavate na publikum, ktoré tvorí hlavne populácia študentov. A o tom to je – o študentoch. To, že ste natočili okno na vysokoškolskom internáte je fakt. Ten „úkaz“ sa tam predsa nachádza, či nachádzal. Pred tým si netreba zatvárať oči a okrem toho sa to týka študentov, ktorí určite nezostali šokovaní a pobúrení realitou. Vy ako televízia ste len zverejnili to, čo má k dispozícií na videnie každý okoloidúci prechádzajúci nočným vysokoškolským areálom. Toľko odo mňa k minuloročnej „afére“, ku ktorej som mala nutkanie sa vyjadriť už v aktuálnom čase, avšak časovo som to akosi nestihla.
Vážim si prácu všetkých študentov, ktorí pracujete v Mediálka TV. Tipujem, že to robíte vo voľnom čase bez nároku na akékoľvek ohodnotenie. Viem, že kritiku beriete bez vážnejších problémov a viete sa skvelo obhájiť (viď vyššie uvedenú odpoveď), avšak ja osobne nechápem reakciám Zera.
Vážený pán Zero266, nech ste akokoľvek stály divák, tak na chválu práce týchto mladých ľudí použijete pár slov, avšak zvyšok Vášho predlhého komentára sú neopodstatnené otázky a kritika. Veď trošku podporme prácu mladých, oceňme ich snahu a požeňme ich vpred.
Ja Vám držím palce. Všetkým ako tímu ľudí, ktorí majú snahu a ochotu robiť niečo tak originálne, ako vytvárať stále nové a zaujímavé témy pre tých, ktorí si Vás zapnú. A ja som rada, že mám tiež tú možnosť pozrieť sa na Vaše „dielko“ každý týždeň.
S pozdravom a s prianím úspechov,
Vaša stála diváčka :)
#13105
RE: Aktuality Mediálky TV (18.2.2010) 13105
medialkatv (ID: 76) | 0% Začiatočník
medialkatv | 18.2.2011 23:04 | reakcia na: zero266 (18.2.2011 21:11)
Dobrý deň resp. večer,

opäť vám ďakujem za postrehy a pokúsim sa vás oboznámiť so všetkým na čo sa pýtate. V prvom rade sa vyjadrím k tomu respondentovi, ktorého spomínate - nechceli sme ho dávať ako "vtipnú bodku" na záver, pretože by to mohlo byť niektorými divákmi a aj týmto konkrétnym divákom vnímané ako "poníženie" resp. zosmiešnenie odpovede, ktorá mohla byť (ale rovnako aj nemusela) myslená vážne. Samozrejme je to na individuálnom zvážení redaktora, keď som si reportáž púšťal, prišlo mi to celkom vhodné predovšetkým na odľahčenie.

Čo dospelo k zníženej kvalite videa a zvuku - síce veľmi nerád, ale vzhľadom na to, že ste o to požiadali prednesiem isté veci zo zákulisia: celý týždeň sme mali problémy s funkčnosťou kamerovej a zvukovej techniky, pravdepodobne nás zlostil nejaký škriatok (chvalabohu sa to na reportážach neodrazilo). Znížená kvalita videa v štúdiu je spôsobená tým, že sa nám vypálilo jedno zo svetiel a neboli sme schopní zabezpečiť novú žiarovku doň (nie je to ani lacná ani ľahko dostupná záležitosť) a preto sme si museli poradiť so zvýšnými svetlami, čo sa odrazilo následne aj pri "kľúčovaní". Zvukovú chybu si doteraz nevieme vysvetliť, je dosť možné, že v blízkosti bol niekde veľmi silný mobilný telefón, ktorý nám narušil signál a preto moderátorku počuť ako keb z ruchového mikrofónu (ale ten tam vôbec ani nebol zapojený).

K povinnému označovaciemu systému: pri spravodajstve by program de facto ani nemal byť označený, bohužiaľ náš systém na webe je nastavený tak, že je potrebné vybrať jednu z možností (7, 12, 15, 18) a programátor z Českej republiky momentálne rieši iné veci, ktoré súvisia s pripravovaným živým vysielaním, preto sme tomuto neprikladali nejakú veľkú prioritu. 18tku sme už aj v minulom dieli použili práve kvôli tomu symbolu v okne, a zároveň sme ju použili aj teraz s predpokladom že viac ako 90% našich divákov tvoria ľudia nad 18 rokov. Ale zdôrazňujem opätovne - spravodajstvo ani nemá v zákone predpísané sa takýmto symbolom označiť, je to tak riešené kvôli obmedzeným schopnostiam nášho webu (ak ste si všimli na PISku ani na Youtube to nemáme označené). Nesnažíme sa nikoho limitovať, v tomto prípade ide o pro-forma, pokojne tam môže byťnastavených 15 resp. 12 rokov.

No a na záver to najlepšie - ubezpečujem Vás, že táto reportáž je v štádiu riešenia, nebola nám nikým "zatrhnutá" ani "cenzúrovaná", tento týždeň sme získali vyjadrenie p. Martinku, riaditeľa ŠDJ PU, s prísľubom, že akonáhle sa bude situácia riešiť, bude nás v tejto veci kontaktovať a objasní nám podrobnosti. Musíte však uznať, že je to háklivá vec, ale ubezpečujem vás, sledujeme túto tému a čakáme na vývoj udalostí. Keďže sa tejto téme venujem osobne, ubezpečujem vás, že v priebehu budúceho týždňa sa ju budeme snažiť doriešiť až do konca, ale niektoré procesné úkony, ktoré musia nastať zo strany ŠDJ PU nemôžeme ovplyvniť ani my. Pokiaľ vieme k dňu 17.2.2011, 22:00, sa symbol stále nachádzal vysvietený v okne.

Dúfam, že vás táto moja vyčerpávajúca odpoveď uspokojí, pokiaľ nie, ako vždy vám rád odpoviem na ďalšie otázky. Zároveň chcem zdôrazniť, že tento týždeň bol skutočne pre nás veľmi náročný, borili sme sa s viacerými problémami, ktoré hraničili až s existenčnou rovinou, ale sme radi, že sme to zvládli a fungujeme.

Peter Dzurilla
Šéfredaktor Mediálky TV
E-mail: pdzurilla@gmail.com
#13104
Aktuality Mediálky TV (18.2.2010) 13104
zero266 (ID: 1240) | 3% Začiatočník
zero266 | 18.2.2011 21:11
Dobrý deň,
Opäť Váš stály divák:)
Môžte aj konkretizovať, aké problémy prispeli k zníženiu kvality zvuku a obrazy v tejto časti?

Inak témy fajn, spracovanie opäť na úrovni. Chválim.

Ak môžem malú poznámku v príspevku o bazéne, ten chalan na konci v ankete, čo mal takú vtipno-trápnu odpoveď - to by bola fajn bodka na záver a dokonca z vlastnej produkcie, také sa cenia najviac. Asi aj Vám muselo byť jasné, že tento chalan si z redaktorky ako aj zo samotného príspevku robí prču a do serióznej ankety mi táto odpoveď veľmi nepasuje. Ale to je len môj názor.

Vrátim sa k minulotýždňovej bodke. Pán vedúci Mediálky, ako dopadol plán urobiť reportáž na túto tému? Domnievam sa, že ste sa aj o to pokúsili, keďže tohto týždňa daný obrazec z okna zmizol, ale asi niekto Vám zabránil odvysielať reporáž. Prosím kompetentnú osobu o vyjadrenie.

A tiež som si všimol, že ste náhle zmenili smajlíka v pravej hornej časti obrazovky s číslom 18, tuším minulý diel bol 12, ale už je tiež zmenený. Došlo teda zrejme k zásahu. Ak ste to urobili na základe môjho podnetu som rád. Pozrel som si aj Aktuality z minulého šk.roku a tiež bola len 12tka. CO taká zmena? Správy by mali byť určené širšej mase, ako len divákmi na 18 rokov. A máte tam aj témy pre stredoškolákov. Veľmi som tomu neporozumel, čo Vás k tomu viedlo. Ak sa vyjadríte, budem len rád.

Držte sa,
Váš stály divák!

Pridať diskusný príspevok môže len registrovaný a prihlásený používateľ.

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK