Streda, 22. máj 2024
Meniny má Júlia, Juliana | zajtra Želmíra
Diskusia k článku:

P. Hagyari od zmien na úrade a v TSMP očakáva zvýšenie efektivity

Registrovaný a prihlásený užívateľ má možnosť jednotlivé príspevky hodnotiť.
Diskutujúci odoslaním príspevku potvrdzuje súhlas s Kódexom diskusie
#21390
Krematórium a iné. 21390
blackfire (ID: 43) | 2% Majster
blackfire | 12.10.2011 13:37
Vybudovať v Prešove krematórium? Kde, za koľko a odkiaľ na to vziať? Potrebuje Prešov krematórium?

Po piatich rokoch pán primátor vyhlásiť: "Budeme sa snažiť poskytnúť vyššiu kvalitu služieb našim občanom, efektívnejšie pracovať na úrade, viac transparentne, aby ľudia mali prehľad, čo sa deje. Dáme väčší dôraz na kvalitu materiálov a budeme sa snažiť viac zapojiť do práce poslancov". Je trošku silná káva. Čo ste 5 rokov aj so svojim prednostom robili?

Od januára 2008 funguje na prešovskej radnici odbor manažérstva kvality (OMK), na ktorom pracujú štyria ľudia. Je teda v štruktúre úradu.

J. Višňovský vo svojej odpovedi uvádza, že prioritnou činnosťou OKM je riadiť, koordinovať a podporovať proces prípravy, zavádzania a udržiavania efektívneho a transparentného systému práce na všetkých organizačných útvaroch mestského úradu (MsÚ). Ďalšie činnosti a zodpovednosti OKM sú nasledovné: príprava a pripomienkovanie písomných dokumentov pre určené činnosti práce na MsÚ; zabezpečovanie a systémové riadenie činností spojených s prešetrovaním a vybavovaním sťažností, petícií, podnetov, interpelácií a požiadaviek poslancov mestského zastupiteľstva a požiadaviek z výborov v mestských častiach; dohľad nad činnosťou informačného systému na MsÚ a zabezpečovanie jeho vylepšenia; vykonávanie mapovania procesov na jednotlivých odboroch MsÚ, určovanie postupnosti práce a analýzy rizík vykonávaných činností; konzultačná činnosť ostatným odborom MsÚ pri popise ich činností a zefektívnení ich práce; vykonávanie školení pre zamestnancov mesta; navrhovanie a definovanie nápravných a preventívnych opatrení na nedostatky zistené z interných a externých zdrojov, ako sú sťažnosti, podnety, vykonané kontroly Najvyšším kontrolným úradom, Útvarom hlavného kontrolóra mesta apod. ; vykonávanie vlastných kontrol a interných auditov; sledovanie plnenia krátkodobých a strategických zámerov politiky a cieľov kvality; zastupovanie MsÚ v procese komunikácie s externými partnermi v oblasti systému manažérstva kvality.

„Výsledkom budú jednoznačne stanovené a transparentné pravidlá a postupy práce a minimalizácia nesúladov a nežiaducich udalostí v činnosti MsÚ. Následne samozrejme spokojnosť obyvateľov a klientov mesta s poskytovanými službami MsÚ v Prešove, " uvádza J. Višňovský.

Čítajte viac: http://korzar.sme.sk/c/4419267/odpoved-ad-na-pr...
#21399
RE: Krematórium a iné. 21399
lubos.lukac (ID: 711) | -3% Pokročilý
lubos.lukac | 12.10.2011 18:34
Ťažko okomentovateľné... :) Predpokladám, že na vyššej kvalite sa pracovalo aj dávnejšie, ak nie - tak je to smutné. Efektívnejšie a transparentne - to mám chápať , že tomu doteraz tak nebolo? :)
Druhá časť, hmmm - ak som dobre pochopil, tak doteraz pravdepodobne neboli jednoznačne stanovené a transparentné pravidlá a postupy práce... - smutné. Niekedy je lepšie nechať veci len tak a nepovedať radšej nič... . Som opäť sklamaný, ale neprekvapený.
#21406
RE: Krematórium a iné. 21406
Char (ID: 560) | -2% Majster
Char | 12.10.2011 20:51
Väčšina ľudí je v zastupiteľstve nová, ľudia teda asi chceli zmenu.

Čo iné si následne čakal a chcel? Aby veci ostali po starom?
#21418
RE: RE: Krematórium a iné. 21418
lubos.lukac (ID: 711) | -3% Pokročilý
lubos.lukac | 13.10.2011 07:14
A niečo sa zmenilo? Píšeme obaja o Prešove, hej? :)
#21434
RE: RE: RE: Krematórium a iné. 21434
aristofanes (ID: 2866) | 1% Praktikant
aristofanes | 13.10.2011 10:30
Lubko a tebe neskacu deti v skole po hlave?
#21444
RE: RE: RE: RE: Krematórium a iné. 21444
lubos.lukac (ID: 711) | -3% Pokročilý
lubos.lukac | 13.10.2011 12:12
Ďakujem za starostlivosť o mňa, ale nie - všetko je v pohode. Máš niečo k veci... ?
#21628
RE: Krematórium a iné. 21628
Znalec (ID: 2897) | 0% Začiatočník
Znalec | 18.10.2011 21:38
Keď čítam meno Višňovský, tak sa mi vybaví ukracovanie našich detí v basketbalovm klube, kde bol šéfom a aj likvidácia extraligy žien v Prešove. On chce stanovovať nejaké pravidlá? Mal by sa hanbiť až do hneda. Na MsÚ mali jeho odchodom Vianoce a Boh varuj TSMP. Zachráň sa kto môžeš!
#21410
21410
dada (ID: 273) | 0% Začiatočník
dada | 12.10.2011 21:41
V Korzari sa pise, ze sa ocakava zvysenie platieb za odpad. To je zrejme tiez cesta k efektivite - teda ako sa rychlo a efektivne dostat k peniazom beznych ludi.
Stve ma to neskutocnym sposobom, ze sa na to vsetko mozeme len pozerat, citat a diskutovat, no realne nevieme nieco zmenit. Alebo?
#21413
RE: 21413
Char (ID: 560) | -2% Majster
Char | 12.10.2011 23:25
Moznost zmenit bola, vola bola ina, moznost zasa bude. Teraz je len medziobdobie, potom bude dalsie a potom dalsie, iba roky sa uz nikomu z nas nevratia, inak nic nove pod slnkom.
#21437
RE: RE: 21437
dada (ID: 273) | 0% Začiatočník
dada | 13.10.2011 10:47
Skor som mala na mysli realne riesenia v dohladnej dobe. Napr. peticiu proti zvysovaniu cien odpadu, v ktorej by nechybalo zdovodnenie protestu obcanov - prave pre nestransparentne dohadzovanie flekov kamaratom P. H.
#21440
RE: RE: RE: 21440
blackfire (ID: 43) | 2% Majster
blackfire | 13.10.2011 10:59
toho sa nedočkáš. Od primátora naopak očakávam, že konečne zavedie rovnakú informovanosť aj do Mestských firiem - všetkých. Až potom sa môžeme baviť o transparentom meste. Inak sa len presunú záujmy kamarátov z mesta na tieto podniky a prvým budú Technické služby, kde je pán riaditeľ vo funkcii týždeň a napriek snahe zefektívniť činnosť TSMP jeho prvým výstupom okrem rozbehnutej výstavby cintorína, bola potreba zvýšiť poplatok za odpad. Takým manažérom dokáže byť každý priemerne vzdelaný človek.

Pridať diskusný príspevok môže len registrovaný a prihlásený používateľ.

#21446
na začiatok by bolo 21446
gorozlypes (ID: 909) | 9% Profesionál
gorozlypes | 13.10.2011 13:35
dobré zorganizovať protest na MsZ proti dosadenie Višńovského bez výberového konkurzu... kto sa pridá?
#21415
21415
nonazdar (ID: 231) | 5% Majster
nonazdar | 13.10.2011 00:21
škatule hejbetejse...
#21417
21417
fleš (ID: 594) | 3% Profesionál
fleš | 13.10.2011 00:34
Ja by som sa spytal ludi co pracovali alebo pracuju v prvej linii pre TSMP ze ako vnimaju tuto zmenu. Ci platove podmienky budu mat tie iste alebo im znizia alebo zvysia :).
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK