Piatok, 19. apríl 2024
Meniny má Jela | zajtra Marcel
Diskusia k článku:

P. Hagyari od zmien na úrade a v TSMP očakáva zvýšenie efektivity

Registrovaný a prihlásený užívateľ má možnosť jednotlivé príspevky hodnotiť.
Diskutujúci odoslaním príspevku potvrdzuje súhlas s Kódexom diskusie
#21390
Krematórium a iné. 21390
blackfire (ID: 43) | 2% Majster
blackfire | 12.10.2011 13:37
Vybudovať v Prešove krematórium? Kde, za koľko a odkiaľ na to vziať? Potrebuje Prešov krematórium?

Po piatich rokoch pán primátor vyhlásiť: "Budeme sa snažiť poskytnúť vyššiu kvalitu služieb našim občanom, efektívnejšie pracovať na úrade, viac transparentne, aby ľudia mali prehľad, čo sa deje. Dáme väčší dôraz na kvalitu materiálov a budeme sa snažiť viac zapojiť do práce poslancov". Je trošku silná káva. Čo ste 5 rokov aj so svojim prednostom robili?

Od januára 2008 funguje na prešovskej radnici odbor manažérstva kvality (OMK), na ktorom pracujú štyria ľudia. Je teda v štruktúre úradu.

J. Višňovský vo svojej odpovedi uvádza, že prioritnou činnosťou OKM je riadiť, koordinovať a podporovať proces prípravy, zavádzania a udržiavania efektívneho a transparentného systému práce na všetkých organizačných útvaroch mestského úradu (MsÚ). Ďalšie činnosti a zodpovednosti OKM sú nasledovné: príprava a pripomienkovanie písomných dokumentov pre určené činnosti práce na MsÚ; zabezpečovanie a systémové riadenie činností spojených s prešetrovaním a vybavovaním sťažností, petícií, podnetov, interpelácií a požiadaviek poslancov mestského zastupiteľstva a požiadaviek z výborov v mestských častiach; dohľad nad činnosťou informačného systému na MsÚ a zabezpečovanie jeho vylepšenia; vykonávanie mapovania procesov na jednotlivých odboroch MsÚ, určovanie postupnosti práce a analýzy rizík vykonávaných činností; konzultačná činnosť ostatným odborom MsÚ pri popise ich činností a zefektívnení ich práce; vykonávanie školení pre zamestnancov mesta; navrhovanie a definovanie nápravných a preventívnych opatrení na nedostatky zistené z interných a externých zdrojov, ako sú sťažnosti, podnety, vykonané kontroly Najvyšším kontrolným úradom, Útvarom hlavného kontrolóra mesta apod. ; vykonávanie vlastných kontrol a interných auditov; sledovanie plnenia krátkodobých a strategických zámerov politiky a cieľov kvality; zastupovanie MsÚ v procese komunikácie s externými partnermi v oblasti systému manažérstva kvality.

„Výsledkom budú jednoznačne stanovené a transparentné pravidlá a postupy práce a minimalizácia nesúladov a nežiaducich udalostí v činnosti MsÚ. Následne samozrejme spokojnosť obyvateľov a klientov mesta s poskytovanými službami MsÚ v Prešove, " uvádza J. Višňovský.

Čítajte viac: http://korzar.sme.sk/c/4419267/odpoved-ad-na-pr...
#21399
RE: Krematórium a iné. 21399
lubos.lukac (ID: 711) | -3% Pokročilý
lubos.lukac | 12.10.2011 18:34
Ťažko okomentovateľné... :) Predpokladám, že na vyššej kvalite sa pracovalo aj dávnejšie, ak nie - tak je to smutné. Efektívnejšie a transparentne - to mám chápať , že tomu doteraz tak nebolo? :)
Druhá časť, hmmm - ak som dobre pochopil, tak doteraz pravdepodobne neboli jednoznačne stanovené a transparentné pravidlá a postupy práce... - smutné. Niekedy je lepšie nechať veci len tak a nepovedať radšej nič... . Som opäť sklamaný, ale neprekvapený.
#21406
RE: Krematórium a iné. 21406
Char (ID: 560) | -2% Majster
Char | 12.10.2011 20:51
Väčšina ľudí je v zastupiteľstve nová, ľudia teda asi chceli zmenu.

Čo iné si následne čakal a chcel? Aby veci ostali po starom?
#21418
RE: RE: Krematórium a iné. 21418
lubos.lukac (ID: 711) | -3% Pokročilý
lubos.lukac | 13.10.2011 07:14
A niečo sa zmenilo? Píšeme obaja o Prešove, hej? :)
#21434
RE: RE: RE: Krematórium a iné. 21434
aristofanes (ID: 2866) | 1% Praktikant
aristofanes | 13.10.2011 10:30
Lubko a tebe neskacu deti v skole po hlave?
#21444
RE: RE: RE: RE: Krematórium a iné. 21444
lubos.lukac (ID: 711) | -3% Pokročilý
lubos.lukac | 13.10.2011 12:12
Ďakujem za starostlivosť o mňa, ale nie - všetko je v pohode. Máš niečo k veci... ?
#21628
RE: Krematórium a iné. 21628
Znalec (ID: 2897) | 0% Začiatočník
Znalec | 18.10.2011 21:38
Keď čítam meno Višňovský, tak sa mi vybaví ukracovanie našich detí v basketbalovm klube, kde bol šéfom a aj likvidácia extraligy žien v Prešove. On chce stanovovať nejaké pravidlá? Mal by sa hanbiť až do hneda. Na MsÚ mali jeho odchodom Vianoce a Boh varuj TSMP. Zachráň sa kto môžeš!
#21410
21410
dada (ID: 273) | 0% Začiatočník
dada | 12.10.2011 21:41
V Korzari sa pise, ze sa ocakava zvysenie platieb za odpad. To je zrejme tiez cesta k efektivite - teda ako sa rychlo a efektivne dostat k peniazom beznych ludi.
Stve ma to neskutocnym sposobom, ze sa na to vsetko mozeme len pozerat, citat a diskutovat, no realne nevieme nieco zmenit. Alebo?
#21413
RE: 21413
Char (ID: 560) | -2% Majster
Char | 12.10.2011 23:25
Moznost zmenit bola, vola bola ina, moznost zasa bude. Teraz je len medziobdobie, potom bude dalsie a potom dalsie, iba roky sa uz nikomu z nas nevratia, inak nic nove pod slnkom.
#21437
RE: RE: 21437
dada (ID: 273) | 0% Začiatočník
dada | 13.10.2011 10:47
Skor som mala na mysli realne riesenia v dohladnej dobe. Napr. peticiu proti zvysovaniu cien odpadu, v ktorej by nechybalo zdovodnenie protestu obcanov - prave pre nestransparentne dohadzovanie flekov kamaratom P. H.
#21440
RE: RE: RE: 21440
blackfire (ID: 43) | 2% Majster
blackfire | 13.10.2011 10:59
toho sa nedočkáš. Od primátora naopak očakávam, že konečne zavedie rovnakú informovanosť aj do Mestských firiem - všetkých. Až potom sa môžeme baviť o transparentom meste. Inak sa len presunú záujmy kamarátov z mesta na tieto podniky a prvým budú Technické služby, kde je pán riaditeľ vo funkcii týždeň a napriek snahe zefektívniť činnosť TSMP jeho prvým výstupom okrem rozbehnutej výstavby cintorína, bola potreba zvýšiť poplatok za odpad. Takým manažérom dokáže byť každý priemerne vzdelaný človek.
#21446
na začiatok by bolo 21446
gorozlypes (ID: 909) | 9% Profesionál
gorozlypes | 13.10.2011 13:35
dobré zorganizovať protest na MsZ proti dosadenie Višńovského bez výberového konkurzu... kto sa pridá?
#21415
21415
nonazdar (ID: 231) | 5% Majster
nonazdar | 13.10.2011 00:21
škatule hejbetejse...
#21417
21417
fleš (ID: 594) | 3% Profesionál
fleš | 13.10.2011 00:34
Ja by som sa spytal ludi co pracovali alebo pracuju v prvej linii pre TSMP ze ako vnimaju tuto zmenu. Ci platove podmienky budu mat tie iste alebo im znizia alebo zvysia :).

Pridať diskusný príspevok môže len registrovaný a prihlásený používateľ.

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK