Piatok, 01. júl 2022
Meniny má Diana | zajtra Berta

Fakultná nemocnica nepreklasifikovala úväzky zdravotných sestier

Fakultná nemocnica s poliklinikou Jána Adama Reimana v Prešove (FNsP) nepristúpila k tomu, aby sa časť pracovného úväzku zdravotných sestier čiastočne zmenila na administrátorský výkon.

(ilustračné foto)
(ilustračné foto)

TASR o tom dnes informovala hovorkyňa nemocnice Renáta Koziaková.

FNsP vyplatí sestrám mzdy podľa nového platného zákona. Na zvýšené mzdy sestier budeme musieť nájsť v rozpočte približne 300.000 eur“, spresnila hovorkyňa.

Vzhľadom na to, že navýšené mzdy budú vyplatené až v mesiaci máj, rokovania medzi vedením nemocnice a zdravotnými poisťovňami ešte stále prebiehajú.

Koziaková pripomenula, že nemocnica je povinná zabezpečiť minimálne personálne normatívy, ktoré určujú minimálny počet sestier na jednotlivých oddeleniach. V súčasnosti je v prešovskej FNsP zamestnaných 893 sestier a 77 pôrodných asistentiek.

Mohlo by Vás zaujímať
Slovensko trápia horúčavy, mesto Prešov pripomína obyvateľom, ako sa chrániť
Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na 30.6. a 1.7. 2022 aj pre okres Prešov výstrahu 2. stupňa pred vysokými teplotami, ktoré môžu atakovať hranicu až 37 stupňov Celzia.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK