Pondelok, 17. máj 2021
Meniny má Gizela | zajtra Viola

Vo väčšine obvodov Prešovského kraja SaS a SDKÚ nepresiahli päť percent

Strany SDKÚ-DS a SaS vo väčšine volebných obvodov Prešovského kraja nezískali ani päť percent hlasov potrebných na vstup do parlamentu.

Liberáli päťpercentnú hranicu prekročili iba vo volebnom obvode Poprad, kde získali 5,85 percenta voličských hlasov. Strana Mikuláša Dzurindu dosiahla zisk nad päť percent v obvodoch Kežmarok (5,88 percenta), Prešov (6,33 percenta) a Poprad (7,25 percenta). Vyplýva to z výsledkov parlamentných volieb, ktoré zverejnil Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Najnižší volebný zisk mali liberáli v okolí Vranova nad Topľou (2,27 percenta), tri percentá strana nepresiahla ani v obvode Svidník, Stará Ľubovňa a Humenné. SDKÚ-DS podobne ako SaS dopadla najhoršie v okolí Vranova, kde ju volilo len 2,96 percenta voličov.

Vo všetkých obvodoch najľudnatejšieho slovenského kraja suverénne vyhral Smer-SD. Najväčší zisk 63,49 percenta mal v obvode Svidník. V okolí Prešova a Popradu dosiahol takmer rovnaký výsledok ako v celoslovenskom priemere. Ficovu stranu tu volilo vyše 44 percent ľudí.

Kresťanskí demokrati získali takmer vo všetkých obvodoch Prešovského kraja dvojciferný výsledok. Najväčšiu priazeň im voliči prejavili v okolí Prešova a Kežmarku. Hlas im tu odovzdalo viac ako 16 percent voličov. KDH volilo v rámci celého Slovenska 8,8 percenta voličov.

V Prešovskom kraji prišlo k urnám 57,01 percent voličov.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.