Streda, 12. máj 2021
Meniny má Pankrác | zajtra Servác

Miestne referendum v Gregoroviach za odvolanie starostu je neplatné

Miestne referendum za odvolanie starostu obce, ktoré sa v sobotu (10.3.) konalo v obci Gregorovce, okres Prešov, je neúspešné. Starosta Slavomír Verčimák (nezávislý) teda zostáva naďalej na svojom poste.

V zoznamoch pre dnešné miestne referendum bolo zapísaných 636 občanov oprávnených hlasovať v referende. K urnám prišlo 299 občanov, čo predstavovalo 47 percent, teda referendum nie je platné“, konštatovala predsedníčka miestnej referendovej komisie Mária Fričová. Dodala, že za odvolanie starostu hlasovalo 257 občanov, 37 bolo proti a 5 hlasovacích lístkov bolo neplatných.

Miestne referendum vyhlásili na základe petície občanov, pod ktorou bolo podpísaných 240 ľudí, čo predstavovalo viac ako 30 percent oprávnených voličov v obci.

Starostovi vyčítali, že údajne porušuje všeobecne záväzné nariadenia, zasahuje do právomocí riaditeľky školy, nereaguje na požiadavky poslancov a nerešpektuje územný plán.

Starosta obvinenia popiera a je presvedčený, že koná v prospech obce. Za petíciou vidí politický boj, ktorý súvisí ešte s komunálnymi voľbami v roku 2010, kedy boli z volebného súboja miestnou volebnou komisiou vyradení jeho dvaja protikandidáti.

Inzercia
Práca: Ponúkam
Práca: Ponúkam
Manažér relaxačného centra

Prijmeme do trvalého pracovného pomeru manažéra zabehnutého relaxačného centra. Znalosť účtovných postupov výhodou. Možný aj čiastočný úväzok. Životopis spolu so žiadosťou zasielajte len emailom. Nástup možný okamžite.

| cena: 750,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.