Sobota, 25. jún 2022
Meniny má Tadeáš, Olívia | zajtra Adriana

V kúpeľoch Ružbachy zriadili prvé centrum kardiovaskulárnej rehabilitácie v SR

Po niekoľkoročnom úsilí došlo v Kúpeľoch Vyšné Ružbachy k zriadeniu jediného a prvého Centra komplexnej kardiovaskulárnej rehabilitácie na Slovensku.

Jeho služby zodpovedajú odporúčaniam Európskej skupiny pre kardiálnu rehabilitáciu, ako aj Pracovnej skupiny kardiovaskulárnej rehabilitácie Slovenskej kardiologickej spoločnosti.

"V celom svete sa sústreďuje pozornosť v rámci primárnej a sekundárnej prevencie srdcovo-cievnych ochorení na komprehenzívnu kardiovaskulárnu rehabilitáciu, pod ktorou sa rozumie vypracovaný systém rehabilitácie, garantom ktorej sú uvedené odborné spoločnosti", vysvetlila riaditeľka obchodu a marketingu kúpeľov Martina Konrádyová.

V spomínanom centre sa v procese liečby spája efekt prírodného liečivého vodného zdroja, ktorým je uhličitá minerálna voda, kvalifikovaná ako prírodná liečivá voda z termálneho prameňa Izabela, a efekt komplexného pôsobenia kúpeľného prostredia na človeka. Zároveň sa využívajú v procese kardiorehabilitácie najnovšie poznatky z medicínskych vied. V súčasnej dobe je kardiovaskulárna rehabilitácia podľa Konrádyovej chápaná ako neoddeliteľná súčasť komplexnej liečby chorých s kardiovaskulárnymi chorobami.

"Práve symbióza prírodného a vedeckého je špecifická pre naše centrum kardiorehabilitácie, a táto liečba je v podstate nenahraditeľná. Hlavnou náplňou Centra kardiovaskulárnej rehabilitácie v Kúpeľoch Vyšné Ružbachy je vykonávanie následnej liečby, čiže kardiovaskulárnej rehabilitácie, pri skupine pacientov po infarkte myokardu a zákrokoch na srdci", vysvetlila Konrádyová.

Podľa nej ide o skupinu pacientov, ktorá vďaka moderným prístupom v liečbe akútnych stavov, ako aj revaskularizačným metódam narastá a vyžaduje si nové prístupy v oblasti kardiálnej rehabilitácie.

Aby kardiovaskulárna rehabilitácia skutočne dobre fungovala a bola efektívna, je nutné trvať na niektorých všeobecných podmienkach jej vykonávania. "Musí mať materiálne a personálne zabezpečenie podľa vyhlášky Ministerstva zdravotníctva. Centrum kardiovaskulárnej rehabilitácie v Kúpeľoch Vyšné Ružbachy, a. s. , ako prvé na Slovensku spĺňa všetky tieto podmienky", uzavrela Konrádyová.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK