Utorok, 25. január 2022
Meniny má Gejza | zajtra Tamara

Reakcia primátora Pavla Hagyariho na verejnú výzvu poslankyne Pavlovičovej

Primátor mesta Prešov Judr. Pavel Hagyari nám do redakcie zaslal svoju reakciu na verejnú výzvu poslankyne Ing. Svetlany Pavlovičovej ktorú sme dopoludnia zverejnili na našom serveri.

Pavel Hagyari
Pavel Hagyari

Mrzí ma zbytočná a nič neriešiaca výzva či komunikácia cez médiá, pretože vždy som pripravený a otvorený komunikovať a podporiť akýkoľvek rozumný návrh. Týka sa to nielen poslancov a to skutočne bez rozdielu na politickú príslušnosť, ale aj všetkých občanov Prešova.

Pani poslankyňa pracuje evidentne s nesprávnymi informáciami. O to viac ma mrzia tvrdenia, ktoré sa nezakladajú na pravde (napr. pán poslanec Ernst tvrdil, že kontokorent nás výjde na 17%, v skutočnosti to vychádza na 1,5%, čo je výrazný rozdiel, taktiež počet zametnancov na MsÚ nezvyšoval, ich počet bol v roku 2008: 228, 2009: 230, 2010: 236, 2011: 233 a k 31.1.2012: 218). K žiadnemu zvyšovaniu nedošlo, za posledné 4 roky sa počty zamestnancov na MsÚ nezvyšovali a ani raz sa neprekročil rozpočet týkajúci sa miezd. Máme však aj prípady dlhodobých PN a materských dovoleniek, avšak aj hľadanie efektivity má svoje hranice, ja pevne verím, že toto znižovanie nebude na úkor poskytovaných služieb.

Je potrebné si teda položiť otázku, či ide o nezáujem získať pravdivé informácie, alebo ide o úmysel.

Poslanci MsZ schválili menej pěnazí, čo si vyžiadalo zmenu organizačnej štruktúry, ktorá je v kompetencii primátora a už tento rok ukáže efektívnejšie fungovanie MsÚ. Sama si v tomto prípade protirečí, keďže bola stále prvá, ktorá kritizovala jeho fungovanie. Už samotná slušnosť káže, dať novej štruktúre chvíľku, aby sa zabehla. V tomto prípade som sa rozhodol dať väčšie právomoci prednostovi, ako aj priestor novej krvi na MsÚ. Aj primátori, ktorí sú príslušníkmi tej istej politickej strany ako pani poslankyňa, zvolili podobnú
organizačnú štruktúru akú máme my, pretože je v kompetencii primátora
vybrať si svojich spolupracovníkov. Ja si vážim a rešpektujem poslancov a ich rozhodnutia, rovnako pani poslankyňu ako vedúcu pracovníčku na VÚC. Preto nespochybňujem ani jej osobu, ani jej rozhodnutia, či personálnu štruktúru pána župana.

Pani poslankyňa môže kedykoľvek prísť s oficiálnym a rozumným návrhom, o ktorom budeme mocť diskutovať a nie osočovať sa v médiách bez vecnej rozpravy. Často sa však stáva, že na rokovania, na ktoré sú pozývané aj poslanecké kluby, poslanci Smeru nechodia a potom kritizujú moje rozhodnutia.

Komunálna politika je politikou o reálnych problémoch mesta, ktoré chceme spoločne riešiť. Pre mesto ako aj pre mňa je dôležité, aby sme opravili cesty, chodníky, školy, škôlky, obchodné centrá na sídliskových námestiach, postavili ďalšie multifunkčné a detské ihriská a pod.

Aj ja, aj občania mesta Prešov sa na to tešíme, rovnako sa teším na ďalšiu spoluprácu tak s pani poslankyňou Pavlovičovou, ako aj s poslaneckým klubom Smer-SD.

Upozornenie: Redakcia PIS.sk zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. V zmysle § 5, ods. 2 zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve PIS.sk nezodpovedá za obsah týchto informácií.

Súvisiace články
6.2.2012 Svetlana Pavlovičová poslala primátorovi verejnú výzvu
Mohlo by Vás zaujímať
Medzi Jarkovou ulicou a obchodným komplexom v centre mesta vzniklo malé námestie
Mesto Prešov prepojilo ulice Biskupa Gojdiča a Jarkovú novým námestíčkom. Zrekonštruovaná komunikácia bude slúžiť predovšetkým chodcom a cyklistom.
Hodili kameň do čelného skla trolejbusu v Prešove
Na linku 158 bolo včera (18.01.2022) podvečer oznámené, že došlo k úmyselnému rozbitiu čelného skla na trolejbuse
Prvou Prešovčankou roka 2022 je Sárka
Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove sa 1. januára 2022 narodil prvý chlapček Brajen. V druhý deň nového roka sa vypýtala na svet aj prvá Prešovčanka Sárka.
Rekonštrukcia ZUŠ Jána Pöschla je kompletne ukončená
Mesto Prešov úspešne ukončilo rekonštrukciu ZUŠ Jána Pöschla na Prostějovskej ulici. V rámci II. a III. etapy rekonštrukcie boli zateplené všetky pavilóny a kompletne vymenené vykurovacie rozvody.
Mesto Prešov uspelo v súdnom spore s projektantom cykloželezničky, od ktorého bude vymáhať vyše pol miliónovú škodu
Krajský súd v Prešove potvrdil rozsudok prvostupňového súdu vo veci vadného projektu týkajúceho sa stavby cykloželezničky. Rozhodnutie už nadobudlo právoplatnosť a pre spoločnosť A. P. H. ateliér, s.r.o. tak vzniká povinnosť zaplatiť mestu Prešov zmluvnú pokutu a náhradu spôsobenej škody vo výške takmer 550 tisíc eur.
V Prešove sa začína zber vianočných stromčekov
Zber vianočných stromčekov na prešovských sídliskách sa začína v pondelok 10.1.2022 a naplánovaný je až do 31.1.2022.
Lávka na Mukačevskej ulici je po rekonštrukcii opäť prístupná pre širokú verejnosť
Mesto Prešov úspešne ukončilo komplexnú rekonštrukciu lávky na Mukačevskej ulici. Stavba už bola oficiálne odovzdaná do užívania. Na lávke a priľahlých chodníkoch je ešte potrebné vykonať povrchové úpravy, ktoré budú zrealizované v jarných mesiacoch.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK