Utorok, 18. január 2022
Meniny má Bohdana | zajtra Drahomíra, Mário

Miestny zväz SDKÚ-DS vyzval S.Gregu, aby odstúpil z predstavenstva TSMP

Predsedníctvo Miestneho zväzu SDKÚ-DS (MZ SDKÚ-DS) v Prešove má vážne výhrady voči hlasovaniu svojho zástupcu Stanislava Gregu v predstavenstve Technických služieb mesta Prešov a.s. , kde došlo minulý týždeň k výmene riaditeľa.

Do predstavenstva mestskej firmy mestské zastupiteľstvo zvolilo troch nominantov Klubu nezávislých poslancov a rovnaký počet nominantov Klubu KDH, SDKÚ-DS, SaS, Most-Híd. Nakoniec aj hlasom Gregu sa stal riaditeľom doterajší prednosta MsÚ Jozef Višňovský.

"Vyzývame pána poslanca Stanislava Gregu, aby odstúpil z pozície člena predstavenstva Technických služieb mesta Prešov", vyhlásil dnes predseda MZ SDKÚ-DS Jozef Muránsky. Dodal, že po tom, ako minulý týždeň odstúpili z predstavenstva dvaja členovia za KDH, by sa tak mohol vytvoriť priestor na rekonštrukciu predstavenstva.

Predsedníctvo strany zasadalo v pondelok (10.10.) a Muránsky uviedol, že na hlasovaní sa zúčastnilo 13 členov, pričom 12 hlasovalo za výzvu a jeden člen sa zdržal.
Muránsky zdôraznil, že cieľom ich strany je, aby poslanecký klub fungoval jednotne a preto majú záujem prezentovať sa ako spoľahlivý koaličný partner. Postup, akým prebehlo odvolávanie a voľba riaditeľa mestskej spoločnosti, považuje za čudný.

"Cez bod rôzne, bez toho, aby tomu prechádzala nejaká bohatšia diskusia a hlavne dôkladnejšia príprava, pretože nové predstavenstvo bolo v TSMP veľmi krátku dobu", konštatoval Muránsky. Dodal, že v tejto chvíli sa nechce zaoberať osobami, ktoré majú stáť na čele spoločnosti. Ich zástupca však podľa neho nekoná správne.

"Náš pán poslanec, ktorý nás v TSMP zastupoval, nedocenil význam toho, že jeden z našich koaličných partnerov má zásadné výhrady voči tomu, aby bola pani riaditeľka odvolaná a napriek tomu, že o tomto vedel, tak zahlasoval ako zahlasoval", povedal Muránsky. Aký postup zvolí strana v prípade, že Grega z predstavenstva neodstúpi, neuviedol.

Stanovisko mestského poslanca Gregu na výzvu strany sa TASR dnes nepodarilo získať. Po zasadnutí predstavenstva minulý týždeň uviedol, že sa rozhodoval slobodne a nikto ho k žiadnemu hlasovaniu nezaväzoval, a ani na tom nebola žiadna dohoda. Odmietal tvrdenia, že by svojim hlasovaním nejakým spôsobom porušil koaličné dohody.

Jozef Muránsky, predseda MZ SDKÚ-DS

Jozef Muránsky, predseda MZ SDKÚ-DS
Súvisiace články
12.10.2011 P. Hagyari od zmien na úrade a v TSMP očakáva zvýšenie efektivity
Mohlo by Vás zaujímať
Technické služby mesta Prešov začínajú s distribúciou kalendárov a vriec na rok 2022
Technické služby mesta Prešov (TSmP) budú od 20.12.2021 do rodinných domov distribuovať kalendár na rok 2022. Okrem termínov vývozu triedeného odpadu v ňom obyvatelia nájdu aj informácie zamerané na tému zálohovania a správneho triedenia odpadov.
Golužu nahradí v Tatrane Prešov bývalý slovenský reprezentant
Chorvátsky tréner Slavko Goluža po 4,5 roku skončil pri kormidle hádzanárov Tatrana Prešov. Vo funkcii ho nahradí Radoslav Antl st. s asistentom Marekom Gernátom, ktorý doteraz pôsobil pri mládeži Tatrana. Prešovský klub o tom informoval na oficiálnej stránke.
Medzi Jarkovou ulicou a obchodným komplexom v centre mesta vzniklo malé námestie
Mesto Prešov prepojilo ulice Biskupa Gojdiča a Jarkovú novým námestíčkom. Zrekonštruovaná komunikácia bude slúžiť predovšetkým chodcom a cyklistom.
Postmodern Jukebox v Prešove
V prešovskom Čiernom orle vystúpi v júni 2022 výnimočné hudobné zoskupenie amerických umelcov v rámci svetového The Grand Reopening Tour.
Prvou Prešovčankou roka 2022 je Sárka
Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove sa 1. januára 2022 narodil prvý chlapček Brajen. V druhý deň nového roka sa vypýtala na svet aj prvá Prešovčanka Sárka.
Rekonštrukcia ZUŠ Jána Pöschla je kompletne ukončená
Mesto Prešov úspešne ukončilo rekonštrukciu ZUŠ Jána Pöschla na Prostějovskej ulici. V rámci II. a III. etapy rekonštrukcie boli zateplené všetky pavilóny a kompletne vymenené vykurovacie rozvody.
V Prešove sa začína zber vianočných stromčekov
Zber vianočných stromčekov na prešovských sídliskách sa začína v pondelok 10.1.2022 a naplánovaný je až do 31.1.2022.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK