Pondelok, 17. január 2022
Meniny má Nataša | zajtra Bohdana

Mestskí poslanci za KDH chcú rozvinúť pozitívne zmeny v TSMP

Po zmenách v orgánoch spoločnosti s majetkovou účasťou mesta Prešov by mali podľa predsedu Okresného centra KDH a poslanca mestského zastupiteľstva (MsZ) Stanislava Kahanca nasledovať rozhodnutia o ďalšom napredovaní firiem.

"Treba rozhodnúť o smerovaní, fungovaní predovšetkým v záujme zefektívnenia, racionalizácie a v konečnom dôsledku poskytovania kvalitných služieb za primeranú cenu", zdôraznil. V tejto súvislosti dnes s novinármi hovoril predovšetkým o spôsobe fungovania Technických služieb mesta Prešov (TSMP).
Do šesťčlenného predstavenstva spoločnosti boli zvolení dvaja nominanti KDH - mestská poslankyňa Andrea Turčanová a ako neposlanec Fabian Novotný, ktorý sa na odporúčanie MsZ zároveň stal predsedom predstavenstva.

"Chceme podporiť rozvinúť a dokončiť všetky pozitívne zmeny, ktoré sa v TSMP za posledné tri roky udiali. Dosť výrazne sa racionalizovali a zefektívnili jednotlivé prevádzky, znížil sa počet pracovníkov a pritom sa dosiahli lepšie výsledky", konštatoval Kahanec.

Turčanová uviedla, že TSMP majú potenciál stať sa dobre prosperujúcou mestskou firmou a preto stále treba hľadať efektivitu financovania niektorých činností.

"Spoločnosť by mohla fungovať ako obecný podnik, to znamená cez aktívne opatrenie politiky trhu práce využívať dlhodobo nezamestnaných na rôzne činnosti ako čistenie mesta, povodňové aktivity a mnohé iné, ktoré sa dajú vykryť mimo peňaženky mesta", povedala Turčanová.

Spolupráca orgánov riadiacich firmu sa však podľa nej nezačala najlepšie. Spôsob, akým prebehlo valné zhromaždenie, ktorého jediným akcionárom je mesto zastúpené primátorom, Turčanovej prekáža. Mala výhrady voči tomu, že sa uskutočnilo bez ich vedomia a neinformovali ani bývalých členov orgánov spoločnosti.

Turčanová uviedla, že mestské zastupiteľstvo neodporúčalo nikoho na miesto podpredsedu a valné zhromaždenie určilo súčasného prednostu a člena predstavenstva Jozefa Višňovského.

Kahanec takýto spôsob komunikácie nepovažuje za dobrý štart spolupráce s vedením mesta. Pripomenul situáciu spred dvoch rokov, kedy mesto vypísalo verejnú súťaž na nakladanie s odpadmi. Podľa neho sa o podmienkach nekomunikovalo s poslancami ani s vedením TSMP. Nakoniec mesto muselo súťaž zrušiť.

Kahanec v daných podmienkach skôr vylučuje, že by podporili niečo také ako privatizáciu TSMP. Uzavrel, že ak by cítili, že sa budú presadzovať pre nich neprijateľné postupy, nominanti KDH sa vzdajú členstva v predstavenstve TSMP.

Súvisiace články
12.10.2011 P. Hagyari od zmien na úrade a v TSMP očakáva zvýšenie efektivity
Mohlo by Vás zaujímať
Technické služby mesta Prešov začínajú s distribúciou kalendárov a vriec na rok 2022
Technické služby mesta Prešov (TSmP) budú od 20.12.2021 do rodinných domov distribuovať kalendár na rok 2022. Okrem termínov vývozu triedeného odpadu v ňom obyvatelia nájdu aj informácie zamerané na tému zálohovania a správneho triedenia odpadov.
Golužu nahradí v Tatrane Prešov bývalý slovenský reprezentant
Chorvátsky tréner Slavko Goluža po 4,5 roku skončil pri kormidle hádzanárov Tatrana Prešov. Vo funkcii ho nahradí Radoslav Antl st. s asistentom Marekom Gernátom, ktorý doteraz pôsobil pri mládeži Tatrana. Prešovský klub o tom informoval na oficiálnej stránke.
Medzi Jarkovou ulicou a obchodným komplexom v centre mesta vzniklo malé námestie
Mesto Prešov prepojilo ulice Biskupa Gojdiča a Jarkovú novým námestíčkom. Zrekonštruovaná komunikácia bude slúžiť predovšetkým chodcom a cyklistom.
Postmodern Jukebox v Prešove
V prešovskom Čiernom orle vystúpi v júni 2022 výnimočné hudobné zoskupenie amerických umelcov v rámci svetového The Grand Reopening Tour.
Prvou Prešovčankou roka 2022 je Sárka
Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove sa 1. januára 2022 narodil prvý chlapček Brajen. V druhý deň nového roka sa vypýtala na svet aj prvá Prešovčanka Sárka.
Rekonštrukcia ZUŠ Jána Pöschla je kompletne ukončená
Mesto Prešov úspešne ukončilo rekonštrukciu ZUŠ Jána Pöschla na Prostějovskej ulici. V rámci II. a III. etapy rekonštrukcie boli zateplené všetky pavilóny a kompletne vymenené vykurovacie rozvody.
V Prešove sa začína zber vianočných stromčekov
Zber vianočných stromčekov na prešovských sídliskách sa začína v pondelok 10.1.2022 a naplánovaný je až do 31.1.2022.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK