Utorok, 25. január 2022
Meniny má Gejza | zajtra Tamara

Poslanec P. Krajňák je pripravený podpísať dohodu o podpore P. Hagyariho

Poslanec Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Prešove za stranu Most-Híd Peter Krajňák si myslí, že rokovania ohľadom podpisu zmluvy na podporu primátora Pavla Hagyariho treba urýchliť.

Mgr. Peter Krajňák

Krajňák bol zvolený do mestského parlamentu ako jediný zástupca svojej strany a následne sa stal členom poslaneckého klubu KDH, SDKÚ-DS, SaS, Most-Híd.

Rokovania o koaličnej podpore primátora sa začali už 15. decembra minulého roka. Následne podľa Krajňáka nastalo zo strany Hagyariho akési vyčkávanie. Dodal, že jasnú spoluprácu s pravicou deklaroval primátor v marci a odvtedy prebiehajú nekonečné vyjednávania.

"Za Okresné predsedníctvo strany Most-Híd v Prešove chcem deklarovať, po zvážení za a proti, že sme pripravení podpísať dohodu o podpore pána primátora Hagyariho. Chceme s ním vstúpiť do konkrétnych reálnych projektov, chceme ho podporiť pri daní určitých podmienok, o ktorých sme hovorili, ktoré ale nie sú nesplniteľné", konštatoval dnes na stretnutí s novinármi Krajňák.

Samotná strana vstupovala do komunálnych volieb s programom, v ktorom bolo zahrnutých niekoľko konkrétnych bodov. Krajňák si myslí, že na presadzovaní viacerých sa zhodli v štvorkoalícii a je presvedčený, že pri realizácii vedia nájsť spoločnú reč aj s primátorom. Toho zatiaľ oficiálne podporuje 10-čenný klub nezávislých poslancov.

"Sú to témy, ktoré sú v podstate predkonzultované s pánom primátorom, je na nich zhoda a preto nám nič nebráni v tom, aby sme jednoucho išli do jeho koalície", uviedol Krajňák. Pripustil, že by to bola ťažká koalícia, nakoľko ide o štyri strany a nezávislých poslancov, a okrem toho je mesto v zložitej finančnej situácii.

Podľa Krajňáka, ktorý je zároveň podpredsedom poslaneckého klubu štvorkoalície, si pravica nárokuje obsadenie miesta viceprimátora. Rešpektujú, že by malo ísť o zástupcu KDH, ak by nemalo záujem, prichádzal by do úvahy niekto z SaS. Otvorene povedal, že by vedeli podporiť Andreu Turčanovú (KDH), prípadne Richarda Drutarovského (SaS).

Krajňák uviedol, že podmienky dohody sú rozpracované a proces treba dotiahnuť do konca. Verí, že začiatkom septembra dokážu dospieť k dohode a koalícia by mohla fungovať. Nevylúčil, že podporí Hagyariho, aj keby k dohode nedošlo.

"Aby sa nám čo najlepšie darilo presadzovať veci v prospech mesta i jeho obyvateľov, myslím si, že by bolo dobre, keby súčasný pravicový 11-členný klub ako celok vstúpil do tejto koaličnej spolupráce", uzavrel Krajňák.

Mohlo by Vás zaujímať
Medzi Jarkovou ulicou a obchodným komplexom v centre mesta vzniklo malé námestie
Mesto Prešov prepojilo ulice Biskupa Gojdiča a Jarkovú novým námestíčkom. Zrekonštruovaná komunikácia bude slúžiť predovšetkým chodcom a cyklistom.
Hodili kameň do čelného skla trolejbusu v Prešove
Na linku 158 bolo včera (18.01.2022) podvečer oznámené, že došlo k úmyselnému rozbitiu čelného skla na trolejbuse
Prvou Prešovčankou roka 2022 je Sárka
Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove sa 1. januára 2022 narodil prvý chlapček Brajen. V druhý deň nového roka sa vypýtala na svet aj prvá Prešovčanka Sárka.
Rekonštrukcia ZUŠ Jána Pöschla je kompletne ukončená
Mesto Prešov úspešne ukončilo rekonštrukciu ZUŠ Jána Pöschla na Prostějovskej ulici. V rámci II. a III. etapy rekonštrukcie boli zateplené všetky pavilóny a kompletne vymenené vykurovacie rozvody.
Mesto Prešov uspelo v súdnom spore s projektantom cykloželezničky, od ktorého bude vymáhať vyše pol miliónovú škodu
Krajský súd v Prešove potvrdil rozsudok prvostupňového súdu vo veci vadného projektu týkajúceho sa stavby cykloželezničky. Rozhodnutie už nadobudlo právoplatnosť a pre spoločnosť A. P. H. ateliér, s.r.o. tak vzniká povinnosť zaplatiť mestu Prešov zmluvnú pokutu a náhradu spôsobenej škody vo výške takmer 550 tisíc eur.
V Prešove sa začína zber vianočných stromčekov
Zber vianočných stromčekov na prešovských sídliskách sa začína v pondelok 10.1.2022 a naplánovaný je až do 31.1.2022.
Lávka na Mukačevskej ulici je po rekonštrukcii opäť prístupná pre širokú verejnosť
Mesto Prešov úspešne ukončilo komplexnú rekonštrukciu lávky na Mukačevskej ulici. Stavba už bola oficiálne odovzdaná do užívania. Na lávke a priľahlých chodníkoch je ešte potrebné vykonať povrchové úpravy, ktoré budú zrealizované v jarných mesiacoch.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK