Pondelok, 20. máj 2024
Meniny má Bernard | zajtra Zina

Skunk Anansie boli nadšení z koncertu IMT Smile

Počas prvého prázdninového víkendu sa Prešovom prehnala hudobná smršť s názvom Skunk Anansie. A i napriek tomu, že ide o svetoznámu kapelu, pri stretnutí s organizátormi festivalu, na ktorom táto britská rocková legenda vystúpila, bratmi Mirom a Ivanom Táslerovcami, pôsobili nad očakávania milo a kamarátsky.

Skunk Anansie, Ivan a Miro Táslerovci
Skunk Anansie, Ivan a Miro Táslerovci

S partičkou okolo charizmatickej speváčky Skin sa muzikanti z IMT Smile stretli krátko pred ich vystúpením na Dobrom Festivale. "Pôvodne sme si s nimi len chceli podať ruku, prípadne sa odfotiť, no sami nám navrhli, aby sme si s nimi dali kávu a pokecali. S basákom Cassom sme hneď našli spoločnú reč, hrával voľakedy s Garym Mooreom, ktorý na Dobrom Festivale vystúpil minulý rok, čo Cassa veľmi prekvapilo, dokonca sme sa dohadovali na možnom nahrávaní IMT Smile v jeho londýnskom štúdiu. Bubeník Mark nám zase rozprával pikošky zo zákulisia kapely a po koncerte nám daroval svoje bubenícke paličky", spomína na stretnutie Ivan Tásler.

Kapela IMT Smile odohrala svoj koncert na Dobrom Festivale tesne pred Skunk Anansie a tak si britskí muzikanti ich vystúpenie zo zákulisia so zvedavosťou pozreli. "Keď som ich zbadal počas nášho hrania pri pódiu ako tam počúvajú a fotia si nás, skoro som znervóznel", smeje sa Ivan a vzápätí dodáva: "Po našom koncerte sa nám ale Skunk Anansie nahrnuli do šatne, gratulovali nám a vraveli, ako veľmi sa im naše vystúpenie páčilo. Je to skvelý pocit počuť uznanie z úst prvotriednych muzikantov, akými Skunk Anansie nepochybne sú." Nuž, to sa nepodarí hocikomu. Viacerí okolostojaci dokonca začuli Skin a jej spoluhráčov pospevovať si melódiu jedného z najväčších hitov IMT Smile, skladby Exotika, tá sa im podľa ich vlastných slov páčila úplne najviac.

Text a foto: Anna Onderková, PR manažér Dobrého Festivalu

V polovici koncertu skočila Skin rybičku do publika

V polovici koncertu skočila Skin rybičku do publika

Video archív nájdete na tv.pis.sk

Média:

Súvisiace články
5.7.2011 Dobrý festival: Skunk Anansie bolo počuť až na hlavnej ulici v Prešove 4.7.2011 FOTO: Dobrý Festival 2011 (nedeľa) 4.7.2011 FOTO: Dobrý Festival 2011 (sobota) 1.7.2011 Prípravy na Dobrý Festival finišujú
Mohlo by Vás zaujímať
ZÍSKAJ SUPER HRACIU KARTIČKU A VYHRAJ VYMAKANÉ CENY!
Nepremeškaj skvelú akciu v kinách CINEMAX! Nakúp na bufete občerstvenie za minimálne 5€ a hraj o skvelé ceny.
Prešov ako centrum divadelného umenia už po 58. raz
Obľúbená súťaž umeleckej tvorivosti vysokoškolákov Slovenska, známa ako Akademický Prešov, sa uskutoční od 22. do 25. apríla 2024. Pred prešovským publikom vystúpia nielen profesionálne divadelné súbory zo Slovenska, ale aj z Čiech, Poľska a Maďarska. So širokým spektrom inscenačných poetík sa predstaví v symbolickom počte sedem študentských a sedem profesionálnych divadelných zoskupení.
Sándor Petöfi má bustu na Hlavnej ulici v Prešove
Vedenie mesta Prešov v spolupráci s Generálnym konzulátom Maďarska v Košiciach slávnostne odhalilo bustu venovanú významnej osobnosti uhorských dejín, básnikovi Sándorovi Petöfimu.
Foto: Koncert pre Martinu a Jána 2024
Koncert pre Martinu a Jána sa uskutočnil v nedeľu 5. mája v areáli Základnej školy v Gregorovciach pri Prešove. Na koncerte vystúpila jedna z najžiadanejších slovenských kapiel Korben Dallas a aktuálni držitelia ceny Radio_Head Awards Katarína Koščová a Daniel Špiner. Koncert bol organizovaný v spolupráci s obcou Gregorovce.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK