Utorok, 18. január 2022
Meniny má Bohdana | zajtra Drahomíra, Mário

Mestskí poslanci považujú opatrenia radnice za nedostatočné

Navrhované opatrenia vedenia Mestského úradu v Prešove, ktoré by mali zabrániť porušeniam platných predpisov pri nakladaní s financiami či uzatváraní zmluvných vzťahov, považujú viacerí poslanci mestského zastupiteľstva (MsZ) za nedostatočné.

Počas rokovania MsZ v stredu (29.6.) nesúhlasili ani s postupom radnice pri vyvodení zodpovednosti za vzniknuté pochybenia.

V posledných týždňoch sa na radnicu vzniesla vlna kritiky za riadenie projektov rekonštrukcií. Poslanci žiadali preložiť opatrenia na základe zistení hlavného kontrolóra pri financovaní rekonštrukcie ZŠ Prostějovská, kde vznikli práce navyše a zvýšili sa neoprávnené výdavky, ktoré boli súčasťou zmluvy a neboli finančne kryté. Okrem toho išlo o zistenia v ďalších dvoch prípadoch.

"Tieto opatrenia nepovažujeme za dostatočné. Dokonca niektoré z nich vnímame ako deklaratívne, ktoré nič neriešia a preto žiadame dopracovať opatrenia o vznesené pripomienky", uviedla pre TASR predsedníčka klubu KDH, SDKÚ-DS, SaS, Most-Híd Andrea Turčanová.

Poslanec Alexander Ernst (Smer-SD) navrhol doplniť uznesenie, ktorým by zastupiteľstvo konštatovalo nedostatočnú koordinačnú a riadiacu prácu vedenia prešovského mestského úradu pri implementácii projektu ZŠ Prostějovská.

Jeho stranícky kolega Michal Kaliňák kritizoval predovšetkým spôsob, akým radnica vyvodila osobnú zodpovednosť a nazval ho fraškou. "Koľkokrát sa ukáže prstom na niektorého úradníka, tak ten už paradoxne nie je zamestnancom MsÚ a teda mesto voči nemu nemôže vyvodiť žiadne sankcie, " povedal Kaliňák.

Primátor Hagyari uviedol, že niektorí ľudia, ktorí mali pochybiť, už z mestského úradu odišli. "Tí, ktorí zostali, majú hrozbu výpovede v prípade opakovaného porušenia zákonných noriem a samozrejme nasledujú aj určité finančné postihy. Máme záujem, aby sa tieto nedostatky neopakovali", konštatoval Hagyari.

Podľa neho budú opatrenia súčasťou pripravovaného všeobecne záväzného nariadenia. Zdôraznil však, že peniaze, ktoré boli minuté, investovali do majetku mesta, pretože to bolo potrebné a nešlo o žiadne fiktívne práce.

Zastupiteľstvo zároveň uznesením požiadalo primátora, aby v zmluvách a dodatkoch, ktoré sa týkajú projektov financovaných z nenávratných finančných príspevkov, bola zapracovaná podmienka účinnosti zmluvy až po schválení financií uznesením MsZ.

Mohlo by Vás zaujímať
Technické služby mesta Prešov začínajú s distribúciou kalendárov a vriec na rok 2022
Technické služby mesta Prešov (TSmP) budú od 20.12.2021 do rodinných domov distribuovať kalendár na rok 2022. Okrem termínov vývozu triedeného odpadu v ňom obyvatelia nájdu aj informácie zamerané na tému zálohovania a správneho triedenia odpadov.
Golužu nahradí v Tatrane Prešov bývalý slovenský reprezentant
Chorvátsky tréner Slavko Goluža po 4,5 roku skončil pri kormidle hádzanárov Tatrana Prešov. Vo funkcii ho nahradí Radoslav Antl st. s asistentom Marekom Gernátom, ktorý doteraz pôsobil pri mládeži Tatrana. Prešovský klub o tom informoval na oficiálnej stránke.
Medzi Jarkovou ulicou a obchodným komplexom v centre mesta vzniklo malé námestie
Mesto Prešov prepojilo ulice Biskupa Gojdiča a Jarkovú novým námestíčkom. Zrekonštruovaná komunikácia bude slúžiť predovšetkým chodcom a cyklistom.
Postmodern Jukebox v Prešove
V prešovskom Čiernom orle vystúpi v júni 2022 výnimočné hudobné zoskupenie amerických umelcov v rámci svetového The Grand Reopening Tour.
Prvou Prešovčankou roka 2022 je Sárka
Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove sa 1. januára 2022 narodil prvý chlapček Brajen. V druhý deň nového roka sa vypýtala na svet aj prvá Prešovčanka Sárka.
Rekonštrukcia ZUŠ Jána Pöschla je kompletne ukončená
Mesto Prešov úspešne ukončilo rekonštrukciu ZUŠ Jána Pöschla na Prostějovskej ulici. V rámci II. a III. etapy rekonštrukcie boli zateplené všetky pavilóny a kompletne vymenené vykurovacie rozvody.
V Prešove sa začína zber vianočných stromčekov
Zber vianočných stromčekov na prešovských sídliskách sa začína v pondelok 10.1.2022 a naplánovaný je až do 31.1.2022.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK