Pondelok, 24. január 2022
Meniny má Timotej | zajtra Gejza

Mestskí poslanci dnes schválili rozpočet na rok 2011

Prešovskí mestskí poslanci dnes schválili rozpočet mesta na rok 2011. Tento materiál bol na rokovanie mestského zastupiteľstve (MsZ) predkladaný v novembri 2010 a následne v januári tohto roka, vtedy však nemal dostatočnú podporu.

Dnes MsZ dokument s pripomienkami schválilo, pričom za návrh zahlasovalo všetkých 24 prítomných poslancov.

Zastupiteľstvo schválilo výdavky na tento rok vo výške 61,787 milióna eur. Vzhľadom na to, že sa počíta s príjmami 60,387 milióna eur, schodok by mal byť vykrytý prijatím dlhodobého bankového úveru v sume 1,4 milióna eur na financovanie spoluúčasti na projektoch podporených z eurofondov. Ak sa však mesto rozhodne tento úver prijať, bude nutné jeho osobitné schválenie v zastupiteľstve.

Poslanci uznesením poverili primátora viazaním rozpočtových prostriedkov vo výške 15 percent zo schváleného rozpočtu každej kapitoly, s výnimkou splátok istín a úrokov z úverov, záväzkov voči Štátnemu fondu rozvoja bývania a úhrad z dotácií a miezd.

MsZ zároveň uznesením žiada vedenie radnice, aby na najbližšie rokovanie predložilo návrh na 10-percentné krátenie rozpočtových prostriedkov, okrem spomínaných výnimiek, a rovnako má pripraviť viazanie 5 percent výdavkov týchto kapitol.

"Som presvedčený, že k tomuto rozpočtu sa vrátime v nasledujúcich mesiacoch, aby sme ešte zvýšili efektivitu v rámci úradu i mestských firiem. Určite sa budeme vracať k investičnej výstavbe a hľadať zdroje na to, aby sme zabezpečili napríklad nutné opravy", konštatoval primátor Prešova Pavel Hagyari.

Poslanci dnes rovnako schválili aj prolongáciu dvoch krátkodobých úverov, ktoré boli v predchádzajúcich rokoch prijaté na financovanie výstavby IPZ Záborské v sume 6,349 milióna eur, na dlhodobý úver.

Stanislav Kahanec z poslaneckého klubu KDH, SDKÚ-DS, SaS, Most-Híd pre TASR viedol, že takto prijatý rozpočet je určite lepší ako rozpočtové provizórium. Dodal, že si uvedomuje riziká, ktoré súvisia s napĺňaním príjmov a narastaním ďalších výdavkov. Tvrdí, že ešte sú rezervy na šetrenie. V prvom rade očakáva úsporu finančných prostriedkov tak, aby sa mohli podporiť prioritné veci.

"Očakávam, že sa zlepší aj disciplína z hľadiska čerpania rozpočtu, aj preto som navrhol v rámci bodov, ktoré pribudli pri schválení rozpočtu, aby sa dôsledne robila predbežná finančná kontrola", dodal poslanec.

Mohlo by Vás zaujímať
Medzi Jarkovou ulicou a obchodným komplexom v centre mesta vzniklo malé námestie
Mesto Prešov prepojilo ulice Biskupa Gojdiča a Jarkovú novým námestíčkom. Zrekonštruovaná komunikácia bude slúžiť predovšetkým chodcom a cyklistom.
Prvou Prešovčankou roka 2022 je Sárka
Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove sa 1. januára 2022 narodil prvý chlapček Brajen. V druhý deň nového roka sa vypýtala na svet aj prvá Prešovčanka Sárka.
Hodili kameň do čelného skla trolejbusu v Prešove
Na linku 158 bolo včera (18.01.2022) podvečer oznámené, že došlo k úmyselnému rozbitiu čelného skla na trolejbuse
Rekonštrukcia ZUŠ Jána Pöschla je kompletne ukončená
Mesto Prešov úspešne ukončilo rekonštrukciu ZUŠ Jána Pöschla na Prostějovskej ulici. V rámci II. a III. etapy rekonštrukcie boli zateplené všetky pavilóny a kompletne vymenené vykurovacie rozvody.
Mesto Prešov uspelo v súdnom spore s projektantom cykloželezničky, od ktorého bude vymáhať vyše pol miliónovú škodu
Krajský súd v Prešove potvrdil rozsudok prvostupňového súdu vo veci vadného projektu týkajúceho sa stavby cykloželezničky. Rozhodnutie už nadobudlo právoplatnosť a pre spoločnosť A. P. H. ateliér, s.r.o. tak vzniká povinnosť zaplatiť mestu Prešov zmluvnú pokutu a náhradu spôsobenej škody vo výške takmer 550 tisíc eur.
V Prešove sa začína zber vianočných stromčekov
Zber vianočných stromčekov na prešovských sídliskách sa začína v pondelok 10.1.2022 a naplánovaný je až do 31.1.2022.
Lávka na Mukačevskej ulici je po rekonštrukcii opäť prístupná pre širokú verejnosť
Mesto Prešov úspešne ukončilo komplexnú rekonštrukciu lávky na Mukačevskej ulici. Stavba už bola oficiálne odovzdaná do užívania. Na lávke a priľahlých chodníkoch je ešte potrebné vykonať povrchové úpravy, ktoré budú zrealizované v jarných mesiacoch.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK