Streda, 16. jún 2021
Meniny má Blanka, Bianka | zajtra Adolf

Mestskí poslanci dnes schválili rozpočet na rok 2011

Prešovskí mestskí poslanci dnes schválili rozpočet mesta na rok 2011. Tento materiál bol na rokovanie mestského zastupiteľstve (MsZ) predkladaný v novembri 2010 a následne v januári tohto roka, vtedy však nemal dostatočnú podporu.

Dnes MsZ dokument s pripomienkami schválilo, pričom za návrh zahlasovalo všetkých 24 prítomných poslancov.

Zastupiteľstvo schválilo výdavky na tento rok vo výške 61,787 milióna eur. Vzhľadom na to, že sa počíta s príjmami 60,387 milióna eur, schodok by mal byť vykrytý prijatím dlhodobého bankového úveru v sume 1,4 milióna eur na financovanie spoluúčasti na projektoch podporených z eurofondov. Ak sa však mesto rozhodne tento úver prijať, bude nutné jeho osobitné schválenie v zastupiteľstve.

Poslanci uznesením poverili primátora viazaním rozpočtových prostriedkov vo výške 15 percent zo schváleného rozpočtu každej kapitoly, s výnimkou splátok istín a úrokov z úverov, záväzkov voči Štátnemu fondu rozvoja bývania a úhrad z dotácií a miezd.

MsZ zároveň uznesením žiada vedenie radnice, aby na najbližšie rokovanie predložilo návrh na 10-percentné krátenie rozpočtových prostriedkov, okrem spomínaných výnimiek, a rovnako má pripraviť viazanie 5 percent výdavkov týchto kapitol.

"Som presvedčený, že k tomuto rozpočtu sa vrátime v nasledujúcich mesiacoch, aby sme ešte zvýšili efektivitu v rámci úradu i mestských firiem. Určite sa budeme vracať k investičnej výstavbe a hľadať zdroje na to, aby sme zabezpečili napríklad nutné opravy", konštatoval primátor Prešova Pavel Hagyari.

Poslanci dnes rovnako schválili aj prolongáciu dvoch krátkodobých úverov, ktoré boli v predchádzajúcich rokoch prijaté na financovanie výstavby IPZ Záborské v sume 6,349 milióna eur, na dlhodobý úver.

Stanislav Kahanec z poslaneckého klubu KDH, SDKÚ-DS, SaS, Most-Híd pre TASR viedol, že takto prijatý rozpočet je určite lepší ako rozpočtové provizórium. Dodal, že si uvedomuje riziká, ktoré súvisia s napĺňaním príjmov a narastaním ďalších výdavkov. Tvrdí, že ešte sú rezervy na šetrenie. V prvom rade očakáva úsporu finančných prostriedkov tak, aby sa mohli podporiť prioritné veci.

"Očakávam, že sa zlepší aj disciplína z hľadiska čerpania rozpočtu, aj preto som navrhol v rámci bodov, ktoré pribudli pri schválení rozpočtu, aby sa dôsledne robila predbežná finančná kontrola", dodal poslanec.

Mohlo by Vás zaujímať
Vytrvalý dážď komplikuje situáciu aj v Prešove a okolí, situáciu monitorujú hasiči a polícia
Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu 2. stupňa pred povodňami pre okres Prešov. V teréne sú členovia DHZ mesta Prešov aj mestská polícia.
FOTO: Dni mesta Prešov - Koncert pre ľudí z prvej línie
Dni mesta Prešov sú tu! V PKO sa preto hral koncert pre doktorov a sestričky z prvej línie.
Pozvánka na tlačovú besedu mesta Prešov a PKO Prešov
Pozývame Vás na tlačovú besedu mesta Prešov a PKO Prešov, ktorá sa uskutoční v pondelok, 31.5.2021 o 13:00 hod. na pešej zóne pred budovou Mestského úradu v Prešove na Hlavnej ulici 73.
Práce na Jarkovej ulici môžu pokračovať bez prerušenia, mesto Prešov uspelo s odvolaním na Okresnom úrade
Stavebné povolenie na rekonštrukciu Jarkovej ulice bude už po druhý raz posudzovať Odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií na Okresnom úrade Prešov. Pôvodné rozhodnutie preskúmal odvolací orgán, ktorý ho zrušil a vrátil na nové prejednanie. Dokončenie stavebných prác na Jarkovej tak ohrozené nie je.
Spustili sme nové parkovacie zóny
V rámci systému regulácie statickej dopravy pribudli v meste Prešov od júna 2021 nové spoplatnené zóny. Ide o zónu č. 3 a dve ulice v zóne č. 4. Mestský úrad pokračuje vo vydávaní nových virtuálnych parkovacích kariet.
Prešovské striekajúce fontány sú už v prevádzke
Prešovské fontány sú už napustené. Aj toto leto spríjemnia atmosféru teplých dní priamo v centre mesta aj na sídliskách.
Nový pracovný zošit v angličtine pochádza z Prešova
V meste Prešov vytvorili nový pracovný zošit v angličtine. Hlavnou témou pracovného zošita je mesto Prešov a jeho kultúrne, historické či geografické zaujímavosti. Informuje o tom Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Šariš.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.