PIS: aktuálne informácie o meste, radnici a spoločenských, kultúrnych a športových akciach v regióne

https://www.pis.sk/clanok/7538/najoblubenejsie_mena_roku_2010_v_presove.html

Najobľúbenejšie mená roku 2010 v Prešove

Rok 2010 bol tak, ako iné roky pre mnohých prelomovým, pre mnohých rokom nových začiatkov a nezriedka aj nového života.
(ilustračné foto)

Hoci sa celkový počet Prešovčanov mierne znížil a ku 23.12. ich je 89 471, pôrodnosť klesla len mierne. Na počte obyvateľov sa podpísala najmä migrácia. Napriek tomu je kalendár, zdá sa, pritesný počtu novorodencov. Kreativita novopečených rodičov nemala hraníc. Dôkazom sú najexotickejšie prešovské mená za tento rok, ktoré sa našli v matričných záznamoch. Medzi chlapcami vedie v rebríčku najexotickejších mien Taavi a Nathaniel, medzi dievčatami anglicky znejúce meno Abby a Noemi. Zaujímavo znejú aj štatistiky najpoužívanejších mien, ktoré dávali rodičia počas roka 2010 svojim novorodencom.

Najpočetnejším chlapčenským menom v Prešove za rok 2010 bol Samuel, druhým najobľúbenejším menom medzi novorodencami bol Kristián.

U dievčat sa rodičia vrátili späť ku šlabikárom a najpočetnejším ženským menom za rok 2010 sa tak stala Ema. Na druhom mieste bola paradoxne Emma. Mimoriadne zaujímavo znie aj fakt, že treticu najčastejších ženských mien uzatvára Liliana.

Z matričných údajov vyplýva, že tradičné mená ako Ján, či Mária, alebo minuloročný najobľúbenejší Adam sú už takpovediac pasé. Uvidíme, aké mená budú "IN" v roku 2011.

 
25.12.2010 | Autor: Iveta Adamová | Mesto Prešov | čítané: 2193 krát