Pondelok, 18. október 2021
Meniny má Lukáš | zajtra Kristián

Najobľúbenejšie mená roku 2010 v Prešove

Rok 2010 bol tak, ako iné roky pre mnohých prelomovým, pre mnohých rokom nových začiatkov a nezriedka aj nového života.

(ilustračné foto)

Hoci sa celkový počet Prešovčanov mierne znížil a ku 23.12. ich je 89 471, pôrodnosť klesla len mierne. Na počte obyvateľov sa podpísala najmä migrácia. Napriek tomu je kalendár, zdá sa, pritesný počtu novorodencov. Kreativita novopečených rodičov nemala hraníc. Dôkazom sú najexotickejšie prešovské mená za tento rok, ktoré sa našli v matričných záznamoch. Medzi chlapcami vedie v rebríčku najexotickejších mien Taavi a Nathaniel, medzi dievčatami anglicky znejúce meno Abby a Noemi. Zaujímavo znejú aj štatistiky najpoužívanejších mien, ktoré dávali rodičia počas roka 2010 svojim novorodencom.

Najpočetnejším chlapčenským menom v Prešove za rok 2010 bol Samuel, druhým najobľúbenejším menom medzi novorodencami bol Kristián.

U dievčat sa rodičia vrátili späť ku šlabikárom a najpočetnejším ženským menom za rok 2010 sa tak stala Ema. Na druhom mieste bola paradoxne Emma. Mimoriadne zaujímavo znie aj fakt, že treticu najčastejších ženských mien uzatvára Liliana.

Z matričných údajov vyplýva, že tradičné mená ako Ján, či Mária, alebo minuloročný najobľúbenejší Adam sú už takpovediac pasé. Uvidíme, aké mená budú "IN" v roku 2011.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Hudba v meste!
Ďalší ročník festivalu Hudba v meste je za nami. Známe tváre ako Billy Barman, Para alebo prešovská rodáčka Katarína Koščová predviedli svoj talent v záhrade umenia.
V Prešove sa už po 61. krát uskutoční Večerný beh
61. ročník Večerného behu Prešovom sa uskutoční v sobotu 25. septembra o 16.00 hod. na Hlavnej ulici. Príďte aj s deťmi zažiť kopec zábavy a radosti zo športu!
Mesto Prešov ocenilo najkrajšie predzáhradky, balkóny a okolia vchodov do bytových domov
V Prešove sme už po piatykrát ocenili najkrajšie predzáhradky, balkóny a okolia vchodov do bytových domov. Výhercom odovzdala hodnotné ceny primátorka Andrea Turčanová.
Herniam a kasínam v Prešove odzvonilo
V oblasti kasín a herní došlo pred rokom k výraznej zmene, ktorá upravila, respektíve zvýšila právomoci miest a obcí pri regulácii tohto odvetvia zábavy. Už takmer rok môžu miestne samosprávy obmedziť hranie na svojom území bez potreby zbierania petičných podpisov. V súčasnosti na to stačí len schválené všeobecno-záväzné nariadenie. Cestou regulácie hazardu sa vybrali aj v Prešove, kde je od januára tohto roka v platnosti limitujúce nariadenie.
Poznáme mená najlepších športovcov roka 2020
Galavečer Športovec roka napísal svoju jubilejnú kapitolu. Už po 60. krát boli ocenení najlepší športovci, ktorí v uplynulom roku reprezentovali a zviditeľňovali naše mesto doma i v zahraničí. Do siene slávy prešovského športu pribudli ďalšie dve výnimočné mená.
Zimný štadión je kompletne pripravený na štart hokejovej extraligy
Prešovský zimný štadión je opäť prístupný pre divákov. Pred prvým extraligovým zápasom tu pribudlo 3505 nových sedadiel a ďalšie technologické prvky, vďaka ktorým sa štadión premenil na moderný hokejový stánok.
Sekčovčania namaľujú Mural, vystúpia aj Diridonky
Na StreetART fest Sekčov sa v sobotu 25.9.2021 stretnú umelci a miestni obyvatelia, aby spoločne skrášlili prostredie, v ktorom žijú.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK