Štvrtok, 29. júl 2021
Meniny má Marta | zajtra Libuša

Primátor P. Hagyari a poslanci zastupiteľstva zložili slávnostný sľub

V historickej sále Parku kultúry a oddychu Čierny orol v Prešove sa dnes konalo ustanovujúce zasadnutie prešovského mestského zastupiteľstva (MsZ), na ktorom zložil sľub primátor Pavel Hagyari a zvolení poslanci.

Ustanovujúce MsZ

Hagyari v slávnostnom príhovore poďakoval za prácu poslancom, ktorí pôsobili v MsZ počas uplynulého volebného obdobia, krátko zhodnotil činnosť vedenia radnice a spomenul niektoré priority pre nasledujúce roky.

"Ja som už predbežne diskutoval s volebnými koalíciami, v zásade sú pripravení podporiť väčšinu projektov, takže som presvedčený, že to budú úspešné štyri roky", povedal pre médiá Hagyari. Od členov nového zastupiteľstva očakáva väčšiu pragmatičnosť, menej politikárčenia a hlavne podporu pri riešení konkrétnych problémov mesta.

Radnica doteraz fungovala s jedným viceprimátorom, Hagyari však nevylúčil ani možnosť, že v tomto volebnom období budú dvaja. Kto by mohol tieto funkcie zastávať, zatiaľ neuviedol.

Jeho prvoradou prioritou je rozpočet, pretože ten nie je schválený a mesto do nového roka vstúpi s provizóriom.

"Predpokladám, že začiatkom januára bude zvolané špeciálne zastupiteľstvo iba k rozpočtu, takže veľmi rýchlo sa zbavíme provizória, pretože základný rozpočet je pripravený. Príjmy sa ukazujú pozitívne, od júla rastú, my si len povieme, aké sú priority na ďalší rok v rámci investícií a pevne verím, že bez veľkých problémov nájdeme kompromis", konštatoval Hagyari.

V 31-člennom mestskom zastupiteľstve vznikli tri poslanecké kluby. Poslanci zvolení za koalíciu KDH, SDKÚ-DS, SaS, Most-Híd vytvorili spoločný klub, ktorý bude mať 11 členov a jeho predsedníčkou sa stala Andrea Turčanová (KDH). Okrem toho vznikol deväťčlenný Klub nezávislých poslancov, ktorému bude predsedať Štefánia Andraščíková. K ôsmim poslancom, ktorí boli do zastupiteľstva zvolení ako kandidáti za stranu Smer-SD, sa pripojili dvaja nezávislí a vytvorili Poslanecký klub Smer-SD a nezávislých poslancov, pričom za predsedníčku zvolili Svetlanu Pavlovičovú. Nezaradení zostáva zatiaľ jeden zvolený nezávislý kandidát, ktorý sa zo zdravotných dôvodov nemohol zúčastniť na zložení sľubu.

Na základe výsledkov komunálnych volieb získal znovu poslanecký mandát Milan Laca (Smer-SD), ktorý v mestskom zastupiteľstve pôsobí už od roku 1990.

"Teším sa na to, že budem môcť tie skúsenosti, ktoré mám za to obdobie využiť v ďalšom období v prospech mesta a jeho občanov", uviedol Laca.

K absolútnym nováčikom v MsZ patrí bývalý slovenský hokejový reprezentant René Pucher (nezávislý).

"V každom prípade ako bývalý športovec by som sa chcel viacej orientovať na šport a pomôcť mu. Snáď sa nám počas tých štyroch rokov podarí veci pohnúť dopredu", povedal Pucher.

Od občanov volebného obvodu Šváby a Solivar získal poslanecký mandát 29-ročný Peter Krajňák (Most-Híd), ktorý patrí k najmladším členom MsZ. Ten sa chce venovať predovšetkým obnove historických pamiatok, solivarského futbalu a budovaniu infraštruktúry. Rovnako sa ako zástupca Rusínov plánuje angažovať v problematike národnostných menšín, podpore kultúry a vzdelávania.

Súvisiace články
15.12.2010 Nové zastupiteľstvo schválilo P. Hagyarimu odmenu vo výške 8425 eur
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Miro Jaroš v EKOPARKU
Miro Jaroš zavítal dňa 14.07.2021 do EKOPARKU, kde potešil všetky (ne)poslušné deti.
Po Prešove môžete jazdiť už aj na zdieľaných bicykloch
Mesto Prešov úspešne uviedlo do prevádzky zdieľané bicykle, ktoré prispejú k zvýšeniu mobility obyvateľov. Cieľom takzvaného bikesharingu je zároveň znížiť produkciu škodlivých emisií, zlepšiť kvalitu ovzdušia a podporiť Prešovčanov vo využívaní alternatívnych možností prepravy.
S letom prichádza do Prešova aj ARTIS festival
K letu v Prešove už deväť rokov neodmysliteľne patrí aj festival komornej hudby ARTIS. Podujatie opäť prinesie to najlepšie z klasickej hudby, novinkou bude koncert hot jazzu a swingu. Medzi hosťami sa predstavia umelci ako Rafael Álvarez, ZWIEBEL QUARTET, Fats jazz band a mnohí ďalší.
Na uliciach Vajanského, Moyzesova a Sládkovičova budú počas júla dopravné obmedzenia
Prešovské ulice Vajanského, Sládkovičova a Moyzesova budú v termíne od 1. do 31. júla 2021 čiastočne uzavreté. Dôvodom je rekonštrukcia plynovodov.
Prešovský rómsky festival po deviatykrát v Prešove
Už tento víkend sa v Prešove uskutoční podujatie plné hudby, tanca a temperamentu, so zameraním na jednu zo slovenských národnostných menšín. Prešovský rómsky festival napíše už svoje deviate pokračovanie.
Linky prešovskej MHD prechádzajú do prázdninového režimu
Od 1.7.2021 premáva MHD v Prešove podľa cestovného poriadku pre pracovný deň – prázdniny. Pri trolejbusových linkách č. 4, 8 a 38, ktoré prešli na letný režim premávky o niečo skôr, sa cestovné poriadky nemenia.
Preferencia MHD na križovatkách sa postupne stáva realitou
Neoddeliteľnou súčasťou riešenia dynamickej dopravy v meste je aj zavedenie tzv. preferencie MHD na svetelných križovatkách. Do všetkých vozidiel MHD Dopravný podnik mesta Prešov, a.s. postupne inštaluje riadiace jednotky, ktoré umožňujú komunikáciu s radičmi cestnej svetelnej signalizácie.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.