PIS: aktuálne informácie o meste, radnici a spoločenských, kultúrnych a športových akciach v regióne

https://www.pis.sk/clanok/7476/primatori_a_mestski_poslanci_v_piatich_mestach_zlozia_slub_pred_vianocami.html

Primátori a mestskí poslanci v piatich mestách zložia sľub pred Vianocami

Rokovania mestských zastupiteľstiev (MsZ) v Bardejove, Svidníku, Stropkove a Sabinove, na ktorých zvolení primátori a poslanci zložia slávnostný sľub, sa budú konať ešte pred Vianocami.

Primátor Pavel Hagyari (nezávislý) a zvolení členovia 31-členného mestského zastupiteľstva v Prešove sa stretnú v stredu (15.12.).

V pondelok (20.12.) o 10:00 h sa na ustanovujúcom zasadnutí zídu 18 poslanci MsZ v Stropkove, ktorí zložia slávnostný sľub podobne ako opätovne zvolený primátor mesta Peter Obrimčák (Smer-SD). Hovorca MsÚ v Stropkove Imrich Makó informoval TASR, že v programe zastupiteľstva je i voľba členov mestskej rady, predsedov komisií, oznámenie o určení zástupcu primátora a návrh na schválenie platu primátora mesta.

V Sabinove sa ustanovujúce mestské zastupiteľstvo bude konať v pondelok 20. decembra o 13. hodine. Slávnostný sľub zložia primátor Peter Molčan (Smer-SD), ktorý túto funkciu zastával aj v predchádzajúcom volebnom období a 17 členov mestského zastupiteľstva. Molčan dnes uviedol, že na prvom zasadnutí prebehne aj voľba členov mestskej rady a predsedov komisií.

Ako informoval hovorca MsÚ v Bardejove René Semanišin, ustanovujúce zasadnutie mestského parlamentu sa uskutoční v utorok 21. decembra o 9:00 h. Slávnostný sľub zloží Boris Hanuščák (Smer-SD), ktorý bol opätovne zvolený do funkcie primátora mesta a rovnako aj 25 poslancov mestského parlamentu.

Novozvolený primátor mesta Svidník Ján Holodňák (nezávislý) a 17 poslanci mestského zastupiteľstva zložia slávnostný sľub na ustanovujúcom zasadnutí vo štvrtok (23.12.). Prednosta Mestského úradu Vladimír Popík konštatoval, že v programe rokovania, ktoré sa začne o 10. hodine, je aj voľba členov mestskej rady, predsedov jednotlivých komisií a oznámené by malo byť aj meno zástupcu primátora.

 
13.12.2010 | Autor: TASR | Politika | čítané: 1541 krát