Utorok, 18. január 2022
Meniny má Bohdana | zajtra Drahomíra, Mário

V Jarovniciach je záujem o komunálne voľby pomerne veľký

Záujem občanov o komunálne voľby v obci Jarovnice, okres Sabinov, je pomerne veľký.

TASR to potvrdila predsedníčka miestnej volebnej komisie Janka Marcinčinová. Účasť na voľbách sa už o 16. hodine pohybovala na úrovni 50 percent.

"Oproti voľbám, ktoré sa tu konali v posledných dvoch rokoch, je to nepomerne vyššia účasť. Ľudia chodia do volebných miestností už od rána. Obyvatelia rómskych osád prichádzajú postupne v priebehu celého dňa", konštatovala predsedníčka komisie. Dodala, že ďalší nápor voličov očakávajú ešte vo večerných hodinách.

Podľa Marcinčinovej voľby prebiehajú bez rušivých momentov a komisia doteraz nemusela riešiť žiadny podnet. Rovnako nemá hlásené žiadne aktivity, ktoré by mohli súvisieť s nekalými praktikami či kupovaním voličských hlasov.

V Jarovniciach žije viac ako 5400 obyvateľov, pričom vyše 4000 býva v rómskej osade. Pre komunálne voľby boli v obci zriadené dva okrsky, v ktorých môže odovzdať hlas celkom 2648 oprávnených voličov. O priazeň voličov sa uchádzajú traja kandidáti na starostu a 49 kandidátov na poslancov obecného zastupiteľstva. To bude v nasledujúcom volebnom období pracovať v 13-člennom zložení.

Súvisiace články
27.11.2010 Ondrej Matej volil na sídlisku Šváby v sprievode manželky a detí 27.11.2010 V regióne Šariša bol dopoludnia priebeh volieb bezproblémový 27.11.2010 Primátor P. Hagyari volil v 39. okrsku na ZŠ 27.11.2010 V Medzanoch sa začalo voliť o 6.00 h, prvý hlasoval 75-ročný dôchodca
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK