Pondelok, 15. august 2022
Meniny má Marcela | zajtra Leonard

V obciach Medzany a Chmeľov sa začína voliť už pred 7. hodinou

Volebné miestnosti v dvoch obciach Prešovského okresu sa otvoria už pred 7. hodinou. TASR to dnes potvrdil zapisovateľ Obvodnej volebnej komisie v Prešove Eugen Longauer.

(ilustračné foto:)

"Na základe oznámení sa volebná miestnosť v obci Medzany otvorí už o 6. hodine, v obci Chmeľov budú môcť voliči hlasovať od 6:30 h", spresnil Longauer.

Podľa zapisovateľov OVK v Prešove, Bardejove, Svidníku a Stropkove budú vo všetkých ďalších okrskoch komunálne voľby prebiehať v stanovenom termíne od 7.00 do 20.00 h.

Pre voľby do orgánov mestských a obecných samospráv v okresoch Prešov a Sabinov, ktoré patria do pôsobnosti OVK v Prešove, bolo zriadených 240 okrskov. V nich bude môcť odovzdať svoj hlas spolu 171.262 oprávnených voličov zapísaných v zoznamoch. Najviac ich je v mestách Prešov, Sabinov, Lipany a Veľký Šariš. Voľby budú prebiehať aj vo všetkých 130 obciach oboch okresov. Na základe zoznamu, ktorý OVK zaslalo Ministerstvo vnútra (MV) SR, v týchto dvoch okresoch spĺňa podmienky na účasť v komunálnych voľbách 619 cudzincov.

V zoznamoch samospráv vo volebnom obvode Bardejov je zapísaných dovedna 59.200 oprávnených voličov. Tí budú môcť svoj hlas odovzdať v 116 volebných okrskoch. V Bardejovskom okrese budú občania okrem poslancov zastupiteľstiev voliť jedného primátora mesta a starostov v 85 obciach. Čo sa týka cudzincov oprávnených voliť, v celom okrese má túto možnosť 187 osôb.

Vo Svidníckom okrese bolo zriadených spolu 77 okrskov, v ktorých môže odovzdať hlas dovedna 26.125 voličov zapísaných v zoznamoch. Voľby sa budú konať vo všetkých 66 obciach a mestách Svidník a Giraltovce. O starostoch a poslancoch budú rozhodovať aj v štyroch najmenších obciach okresu. V obci Príkra je zapísaných desať voličov, v Belejovciach 18, Havranci 14 a v Šarbove 13. Podľa zoznamu MV SR vo Svidníckom okrese sa na hlasovaní môže zúčastniť 144 cudzincov, pričom len v obci Rakovčík by ich malo byť vyše 20.

OVK v Stropkove bude dohliadať na priebeh volieb v 51 okrskoch, ktoré majú vo svojich zoznamoch zapísaných 16.238 oprávnených voličov. Poslancov a šéfov samospráv budú voliť v 41 obciach a okresnom meste Stropkov. Voľby sa neuskutočnia len v obci Soľník, kde na tieto posty nikto nekandiduje. V celom okrese má na základe zoznamu poskytnutého MV SR možnosť hlasovať aj 60 cudzincov, z ktorých viac ako tretina je v meste Stropkov.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK