Pondelok, 23. máj 2022
Meniny má Želmíra | zajtra Ela

Liga proti rakovine darovala fakultnej nemocnici 10.000 eur

Oddelenia ambulantnej chemoterapie a radiačnej onkológie Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove (FNsP) získali finančný dar vo výške 10.000 eur.

Hovorkyňa nemocnice Renáta Koziaková informovala TASR, že peniaze im venovala Liga proti rakovine a ide o časť peňazí, ktoré sa podarilo vyzbierať v rámci tohtoročného Dňa narcisov.

Obe pracoviská slúžia ako spádová oblasť pre onkologických pacientov z celého Prešovského kraja. Na oddelení ambulantnej chemoterapie ošetrili v minulom roku 22.000 pacientov. Oddelenie radiačnej onkológie je dokonca jediným svojho druhu v kraji.

V rámci svojich možností sa snažíme pracovisko vylepšovať, aby sme uľahčili našim pacientom už aj tak ťažkú situáciu a tiež im spríjemnili pobyt na našom oddelení“, uviedla staničná sestra oddelenia ambulantnej chemoterapie Mária Kakaščíková. Žiadosť o finančnú pomoc zaslali po prvý raz a za peniaze zakúpili postele, matrace, odberové stoličky a infúzne stojany.

Naopak, Oddelenie radiačnej onkológie spolupracuje s Ligou proti rakovine už niekoľko rokov. Podľa primárky Magdalény Ďuríčkovej oddelenie poskytuje liečbu žiarením na nádorové i nenádorové ochorenia. Z príspevku zakúpili štyri kreslá pre kardiakov, polohovaciu posteľ a jeden antidekubitný elektrický matrac.

Liga proti rakovine pomáha onkologickým pacientom už od roku 1990. Jedným z jej najznámejších projektov je práve Deň narcisov, ktorého cieľom je upozorňovať verejnosť na dôležitosť spoločného úsilia v boji proti tejto zákernej chorobe a priblížiť problematiku ľuďom tak, aby sa z tejto choroby nestal strašiak.

Vyzbierané financie sa následne prerozdeľujú na podporu psychosociálnej starostlivosti o onkologických pacientov, služieb pre zlepšenie kvality ich života, prenosu výsledkov klinického a základného výskumu do diagnostiky, liečby a rehabilitácie onkologických pacientov.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Open Mic v Christianií
Open mic je príležitosť raz mesačne sa stretnúť pri zaujímavej akustickej, ale aj inej hudbe, básňach a poviedkach. Možnosť predstaviť vlastnú tvorbu. Žiadna súťaž, žiadne poroty iba vystupujúci a pozorné publikum.
FOTO: Hex na Stromoradí
Skupina Hex dala v prešovskom hudobnom klube Stromoradie bodku za klubovým turné Back to the Clubs Tour, ktoré pripravila ešte v roku 2019. Jeho zdržanie spôsobila pandémia a s ňou súvisiace obmedzenia nielen pre organizovanie kultúrnych podujatí. V piatok si kapela, jej fanúšikovia a fanúšikovia klubu užili koncert tak, ako na to boli zvyknutí pred pandémiou a v plnej paráde.
FOTO: BillyBarman na Stromoradí
BillyBarman ukončili svoje ZERO tour v Prešove na Stromoradí takmer po dvojročnom odkladaní. Divákov to ale neodradilo a účasť bola bohatá.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK