Sobota, 21. máj 2022
Meniny má Zina | zajtra Júlia, Juliana

Kandidáti na primátora Prešova diskutovali s mladými

Rada mládeže Prešovského kraja (RMPK) a Mládežnícky parlament Prešova (MP²) zorganizovali diskusné fórum s kandidátmi na post primátora mesta Prešov pod názvom „Tolkšou bez kravát“.

(foto: Greatmilan)
(foto: Greatmilan)

Na tomto podujatí mali možnosť záujemcovia o primátorskú stoličku prezentovať svoj volebný program vo vzťahu k mladým ľuďom. Stretnutia sa zúčastnili všetci kandidáti, čím sa toto podujatie zaradilo medzi jediné svojho druhu pred komunálnymi voľbami v Prešove.
Kandidáti mali možnosť v úvode predstaviť svoju motiváciu, prečo sa rozhodli kandidovať za primátora Prešova. Ďalšími témami diskusie boli tvorba a realizácia mládežníckej politiky na území mesta Prešov na roky 2011 – 2014. Podľa organizátorov táto politika predstavuje súhrn aktivít, ktorých cieľom je zapojenie mladých ľudí do konzultácií o všetkých témach života mesta, dotýkajúcich sa priamo alebo nepriamo mladého človeka. Má komplexný charakter a zahŕňa väčšinu oblastí života (sociálne zabezpečenie, zamestnanosť, vzdelávanie, voľný čas a kultúru, bývanie, životné prostredie, zdravie a životný štýl mladých ľudí, mobilita mládeže a ďalšie).
Kandidáti sa vyjadrili aj k systému finančnej podpory mimoškolskej činnosti mládeže v Prešove či zastúpeniu mládeže v komisiách pri Mestskom zastupiteľstve v Prešove.

Boli sme celkom prekvapení otvorenosťou a prísľubmi kandidátov i tým, že sme sa bavili o konkrétnych návrhoch. Všetci kandidáti vyjadrili napríklad súhlas s myšlienkou zastúpenia mladých ľudí v komisiách mestského zastupiteľstva“, povedal po skončení stretnutia predseda Rady mládeže Prešovského kraja Ľuboš Marcinek. Predsedníčka Mládežníckeho parlamentu Prešova a prvá mládežnícka ombudsmanka na Slovensku Lucia Kažimírová dodala: „Pevne veríme, že po tohtoročných komunálnych voľbách bude zastúpenie mládeže v komisiách pri mestskom zastupiteľstve, ktoré sa týkajú problematiky mladých ľudí skutočne realitou aj v Prešove a nie len našim snom.

Diskusné stretnutie bolo určené prioritne mladým ľuďom – prvovoličom a uskutočnilo sa v rámci informačno-aktivizačnej kampane pod názvom Samo sa to o5 nespraví. Cieľom kampane je motivovať mladých ľudí k účasti na komunálnych voľbách a podporiť ich spolupodieľanie sa na živote Prešova.
Organizátori zároveň predstavili možnosť pre mladých Prešovčanov mladších ako 18 rokov zúčastniť sa na hlasovaní v simulovaných komunálnych voľbách prostredníctvom internetu. „Na základe tejto aktivity chceme otvoriť diskusiu o výhodách a nevýhodách elektronických volieb a diskusiu, či sme na Slovensku pripravení posunúť vekovú hranicu k účasti na voľbách z 18 na 17 rokov“, podotkol koordinátor projektu Ľuboš Marcinek. Registrovať sa môžu mladí vo veku 15 až 17 rokov do piatka 26. novembra na webovej stránke www.komunalnevolby2010.rmpk.sk a v sobotu 27. novembra, v deň konania reálnych komunálnych volieb odvoliť prostredníctvom internetu.

Redakciu informoval Ľuboš Marcinek

Súvisiace články
3.6.2011 Ocenenie MOST 2010 putuje aj do Prešova 27.11.2010 Mladí prejavili nízky záujem o simulované internetové voľby 23.11.2010 FOTO: Kandidáti na primátora Prešova diskutovali s mladými
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK