Utorok, 25. január 2022
Meniny má Gejza | zajtra Tamara

O poslanecké kreslá v MsZ má záujem 82 nezávislých kandidátov

V siedmich volebných obvodoch v meste Prešov sa mieni o hlasy voličov v nadchádzajúcich komunálnych voľbách uchádzať spolu 193 kandidátov na poslancov mestského zastupiteľstva (MsZ).

Uviedla to dnes pre TASR Beáta Findišová z organizačného odboru Mestského úradu v Prešove.

Podľa predbežných údajov z celkového počtu kandidátov je až 82 nezávislých. Pre porovnanie, je to o 55 nezávislých viac, ako pri predchádzajúcich voľbách v roku 2006.

Jedinú spoločnú kandidátku pre voľby do 31-členného zastupiteľstva vytvorila koalícia stredopravých strán. Na základe dohody je 17 miest určených pre KDH, deväť SDKÚ-DS, štyri SaS a jedno pre Most-Híd. Samostatne ide do volieb na poslancov 11 politických subjektov: Smer-SD, ĽS-HZDS, SNS, SDĽ, KSS, Strana rómskej koalície, Európska demokratická strana, Slobodné fórum, HZD, Náš kraj a Občianski kandidáti.

Findišová konštatovala, že mestská volebná komisia sa oficiálne po prvýkrát stretne v utorok (5.10.), kedy prebehnú aj voľby predsedu a podpredsedu. Následne sa budú zaoberať posudzovaním kandidačných listín a najneskôr do 13. októbra rozhodnú o registrácii kandidátov na poslancov i primátorov.

Do volebného súboja o post primátora plánujú zasiahnuť štyria nezávislí kandidáti: právnik a poslanec MsZ Anton Bidovský (50), úradujúci primátor Pavel Hagyari (53), vysokoškolská pedagogička a mestská poslankyňa Marta Kollárová (47) a športový manažér Patrik Tomič (42).

Koalícia KDH, SDKÚ-DS, SaS a Most-Híd sa dohodla na spoločnom kandidátovi, ktorým je poslanec Národnej rady SR za SDKÚ-DS Ondrej Matej (41). Kandidátom strany Smer-SD na funkciu primátora je zástupca riaditeľa strednej odbornej školy a mestský poslanec Milan Laca (56). Ten bude kandidovať aj s podporou strán ĽS-HZDS, SNS a HZD.

V komunálnych voľbách v roku 2006 sa o funkciu primátora uchádzalo spolu 9 kandidátov a o poslanecké posty 152 kandidátov.

Mohlo by Vás zaujímať
Medzi Jarkovou ulicou a obchodným komplexom v centre mesta vzniklo malé námestie
Mesto Prešov prepojilo ulice Biskupa Gojdiča a Jarkovú novým námestíčkom. Zrekonštruovaná komunikácia bude slúžiť predovšetkým chodcom a cyklistom.
Hodili kameň do čelného skla trolejbusu v Prešove
Na linku 158 bolo včera (18.01.2022) podvečer oznámené, že došlo k úmyselnému rozbitiu čelného skla na trolejbuse
Prvou Prešovčankou roka 2022 je Sárka
Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove sa 1. januára 2022 narodil prvý chlapček Brajen. V druhý deň nového roka sa vypýtala na svet aj prvá Prešovčanka Sárka.
Rekonštrukcia ZUŠ Jána Pöschla je kompletne ukončená
Mesto Prešov úspešne ukončilo rekonštrukciu ZUŠ Jána Pöschla na Prostějovskej ulici. V rámci II. a III. etapy rekonštrukcie boli zateplené všetky pavilóny a kompletne vymenené vykurovacie rozvody.
Mesto Prešov uspelo v súdnom spore s projektantom cykloželezničky, od ktorého bude vymáhať vyše pol miliónovú škodu
Krajský súd v Prešove potvrdil rozsudok prvostupňového súdu vo veci vadného projektu týkajúceho sa stavby cykloželezničky. Rozhodnutie už nadobudlo právoplatnosť a pre spoločnosť A. P. H. ateliér, s.r.o. tak vzniká povinnosť zaplatiť mestu Prešov zmluvnú pokutu a náhradu spôsobenej škody vo výške takmer 550 tisíc eur.
V Prešove sa začína zber vianočných stromčekov
Zber vianočných stromčekov na prešovských sídliskách sa začína v pondelok 10.1.2022 a naplánovaný je až do 31.1.2022.
Lávka na Mukačevskej ulici je po rekonštrukcii opäť prístupná pre širokú verejnosť
Mesto Prešov úspešne ukončilo komplexnú rekonštrukciu lávky na Mukačevskej ulici. Stavba už bola oficiálne odovzdaná do užívania. Na lávke a priľahlých chodníkoch je ešte potrebné vykonať povrchové úpravy, ktoré budú zrealizované v jarných mesiacoch.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK