Utorok, 25. január 2022
Meniny má Gejza | zajtra Tamara

P. Hagyari dnes oficiálne oznámil kandidatúru na post primátora

O post primátora mesta Prešov sa bude v nadchádzajúcich komunálnych voľbách uchádzať aj súčasný primátor Pavel Hagyari. Oficiálne to dnes oznámil na stretnutí s novinármi.

Pavel Hagyari

"Napriek mnohým fámam, ktoré sa objavili v médiách, vidíte, že som tu, nezávislý, bez žiadnej politickej podpory pravice či ľavice, práve s podporou nezávislých kandidátov, pretože si myslíme, že toto bude najvhodnejšie pre mesto Prešov", povedal Hagyari.

Dodal, že spolu vytvorili takzvanú ligu osobností mesta, ktoré majú ako nezávislí kandidovať na posty poslancov. Sú medzi nimi napríklad bývalý hokejista René Pucher, vysokoškolský pedagóg Radovan Bačik či kvestorka Prešovskej univerzity Mária Nováková. Na margo nákladov na financovanie volebnej kampane uviedol, že by mohlo ísť zhruba o 30.000 eur.

Hagyari dúfal, že sa mu počas funkčného obdobia podarí urobiť viac, ale podľa neho, to bolo aj tak viac, ako očakávali jeho oponenti. Spomenul napríklad dokončenie Okružnej ulice, projekt časti Nábrežnej komunikácie, ktorá by mala byť hotová v najbližšom čase, vybudovanie svetelných križovatiek v spolupráci so Slovenskou správou ciest, výstavbu ihrísk a rekonštrukcie škôl.

Ako priority po prípadnom opätovnom zvolení do funkcie uviedol revitalizáciu mestských častí, zamestnanosť, modernizáciu škôl, opravu komunikácií a zvýšenie celkovej životnej úrovne v meste.

Hagyari sa osobne nepovažuje za favorita v týchto voľbách. KDH navrhlo ako kandidáta na post primátora bývalého poslanca Národnej rady SR Stanislava Kahanca, ktorý sa minulý týždeň stal prednostom Obvodného úradu v Prešove. Miestny zväz SDKÚ-DS nominoval súčasného poslanca Národnej rady SR Ondreja Mateja.

Obe strany vstúpili do rokovaní o spoločnom postupe a ich výsledok plánujú oznámiť v piatok (1.10.). Záujem podporiť kandidáta zo strán, ktoré tvoria súčasnú vládnu koalíciu, v auguste deklarovali aj predstavitelia krajských straníckych štruktúr SaS a Most-Híd.

Ako uviedol pre TASR Stanislav Kubánek, strana Smer-SD pôjde do súboja o post primátora s vlastným kandidátom, jeho meno oficiálne oznámia na tlačovej besede dnes podvečer.

Do volebného súboja o šéfa radnice plánuje vstúpiť aj športový manažér Patrik Tomič (nezávislý) a riaditeľ súkromnej strednej školy Emil Blicha. Hovorí sa však aj o ďalších, minimálne dvoch kandidátoch.

Súvisiace články
4.10.2010 O post primátora mesta sa mieni uchádzať šesť kandidátov
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK