Utorok, 25. január 2022
Meniny má Gejza | zajtra Tamara

Doplnkové informácie o referende

Mesto Prešov zvláda prípravy na blížiace sa referendum 18.9.2010 zatiaľ bez problémov.

V meste je zriadených 49 okrskov, osobitné okrsky vytvorené neboli. Nemocnice, domovy sociálnych služieb a podobné zariadenia budú riešené prenosnou volebnou schránkou. K dnešnému dňu mesto eviduje 73 753 občanov oprávnených hlasovať v referende. Doposiaľ bolo vydaných 554 hlasovacích preukazov, ktoré budú slúžiť na účasť v referende, pokiaľ sa občan zdržiava mimo mesta. Pre ilustráciu, pri voľbách do NRSR bolo vydaných 2538 voličských preukazov, pri referende v r. 2004 to bolo 1094 preukazov, a v roku 2003 o vstupe do EÚ 1248 preukazov.

V kancelárii prvého kontaktu je taktiež zriadená námietková kancelária, kde môžu občania predkladať svoje požiadavky na opravu osobných údajov. Slúži práve na odstránenie chýb vo voličských zoznamoch. Môže ísť pritom o drobnú zmenu mena – nesprávne uvádzané dĺžne či prehlásky, zmenu adresy, ale aj závažnejšie zmeny, napríklad úmrtie.

Podľa oddelenia vybavovania žiadostí, ktoré má na starosti vydávanie voličských a hlasovacích preukazov, ako aj rozosielanie oznámení o konaní volieb sú prípady, objavujúce sa najmä v období volieb, že občan, ktorému bolo doručené oznámenie o ich konaní zomrel, avšak matrika ho vykazuje ešte ako žijúceho. Príčinou býva najmä to, že občan zomrie mimo mesta Prešov (napr. aj v zahraničí) a patričný matričný úrad nepošle nášmu úradu úmrtný list. Nie je totiž povinnosťou pozostalých ohlasovať úmrtie, patrí to do povinností matričného úradu konkrétnej samosprávy. Bez dokladu o úmrtí matrika občana z evidencie vyradiť nemôže.

Mohlo by Vás zaujímať
Medzi Jarkovou ulicou a obchodným komplexom v centre mesta vzniklo malé námestie
Mesto Prešov prepojilo ulice Biskupa Gojdiča a Jarkovú novým námestíčkom. Zrekonštruovaná komunikácia bude slúžiť predovšetkým chodcom a cyklistom.
Hodili kameň do čelného skla trolejbusu v Prešove
Na linku 158 bolo včera (18.01.2022) podvečer oznámené, že došlo k úmyselnému rozbitiu čelného skla na trolejbuse
Prvou Prešovčankou roka 2022 je Sárka
Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove sa 1. januára 2022 narodil prvý chlapček Brajen. V druhý deň nového roka sa vypýtala na svet aj prvá Prešovčanka Sárka.
Rekonštrukcia ZUŠ Jána Pöschla je kompletne ukončená
Mesto Prešov úspešne ukončilo rekonštrukciu ZUŠ Jána Pöschla na Prostějovskej ulici. V rámci II. a III. etapy rekonštrukcie boli zateplené všetky pavilóny a kompletne vymenené vykurovacie rozvody.
Mesto Prešov uspelo v súdnom spore s projektantom cykloželezničky, od ktorého bude vymáhať vyše pol miliónovú škodu
Krajský súd v Prešove potvrdil rozsudok prvostupňového súdu vo veci vadného projektu týkajúceho sa stavby cykloželezničky. Rozhodnutie už nadobudlo právoplatnosť a pre spoločnosť A. P. H. ateliér, s.r.o. tak vzniká povinnosť zaplatiť mestu Prešov zmluvnú pokutu a náhradu spôsobenej škody vo výške takmer 550 tisíc eur.
V Prešove sa začína zber vianočných stromčekov
Zber vianočných stromčekov na prešovských sídliskách sa začína v pondelok 10.1.2022 a naplánovaný je až do 31.1.2022.
Lávka na Mukačevskej ulici je po rekonštrukcii opäť prístupná pre širokú verejnosť
Mesto Prešov úspešne ukončilo komplexnú rekonštrukciu lávky na Mukačevskej ulici. Stavba už bola oficiálne odovzdaná do užívania. Na lávke a priľahlých chodníkoch je ešte potrebné vykonať povrchové úpravy, ktoré budú zrealizované v jarných mesiacoch.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK