Streda, 16. jún 2021
Meniny má Blanka, Bianka | zajtra Adolf

Nemeckí študenti u viceprimátora

Dňa 31. 7. 2000 prijal v obradnej sieni prešovskej radnice zástupca primátora Ing. Štefan Kužma študentov z družobného Remscheidu v Nemecku.

Mladí ľudia prišli do šarišskej metropoly, aby počas desaťdňového pobytu spoznali čo najviac z prekrásnej prírody, zvykov a kultúry, oboznámili sa s historickými pamiatkami a nadviazali nové priateľstvá. Sú totiž ubytovaní v rodinách študentov z Gymnázia na Konštantínovej, s ktorými majú už niekoľko rokov veľmi dobré kontakty. Ide vlastne o výmenné návštevy, ktoré majú ešte viac upevniť nadviazané vzťahy medzi mladými ľuďmi Remscheidu a Prešova. Nemecký študenti zavítajú postupne do Košíc, Bardejova, Vysokých Tatier, ale najviac sa už dnes tešia na plavbu plťou po Dunajci.

"Máte pred sebou dni spoznávania a oboznamovania sa s nepoznaným," podčiarkol na prijatí viceprimátor Ing. Š. Kužma a dodal : "Verím, že počas pobytu v Prešove a kraji sa presvedčíte o tom, že nie hranice, nie politické presvedčenie či hospodárska prosperita, ale ľudské hodnoty sú tými pravými hodnotami, ktoré má zmysel vyznávať."

Tieto slová potom rezonovali aj v družnej debate medzi študentmi Remscheidu a Prešova. Veď vzájomná výmena myšlienok, informácií, ale i želaní a dojmov prispeje k upevneniu priateľstva a stane sa pevným ohnivkom a základom pre budúcnosť.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.