Nedeľa, 23. január 2022
Meniny má Miloš | zajtra Timotej

Návrh na odpredaj siedmich nehnuteľností by mal byť opätovne prerokovaný v septembri

Na LIII.riadnom zasadnutí Mestského zastupiteľstva poslanecký zbor neprijal uznesenie k bodu o odpredaji nadbytočného mestského majetku.

Zámer v materiáli predloženom Ing. Miroslavom Hudákom, vedúcim Odboru správy mestského majetku bol predať formou verejnej obchodnej súťaže 28 nehnuteľností. Materiál bol prerokovaný aj na zasadnutí Mestskej rady. Komisia pre nakladanie s majetkom mesta, ktorá má zastúpenie všetkých poslaneckých klubov vytypovala z predloženého návrhu 7 nehnuteľností, u ktorých je podľa jej predsedu, Ing. Ľudovíta Malagu predpoklad rýchleho odpredaja, nakoľko sú všetky v prenájme a nájomcovia majú záujem o ich odkúpenie a následné investovanie vlastných prostriedkov do zveľaďovania.

Jedná sa predovšetkým o nebytové priestory obytných domov, kde je mesto menšinovým vlastníkom, t.j. zbytkové malé plochy, v ktorých sú predovšetkým malé predajne. V jednom prípade ide o ambulanciu lekára na prvom podlaží obytného domu. Prakticky sme prihliadali na stanoviská výborov mestských častí. Občania by určite neprišli o občiansku vybavenosť“, potvrdil Ing. Malaga.

Celkový predpokladaný objem získaných financií podľa trhovej hodnoty je 650 tis. €. Majetková komisia sa pôvodne zaoberala až 65-timi nehnuteľnosťami, do najužšieho výberu s možnosťou najrýchlejšieho odpredaja ich však zaradili 7.

Primátor Pavel Hagyari chce predložiť predmetný návrh opätovne do septembrového zastupiteľstva. Medzitým bude znova prerokovaný v komisii a Mestskej rade. Ing. Malaga ho chce doplniť ešte o jeden bod a to nehnuteľnosť s pozemkom, ktorý je súčasťou meštianskeho domu na Hlavnej 22.

Mohlo by Vás zaujímať
Medzi Jarkovou ulicou a obchodným komplexom v centre mesta vzniklo malé námestie
Mesto Prešov prepojilo ulice Biskupa Gojdiča a Jarkovú novým námestíčkom. Zrekonštruovaná komunikácia bude slúžiť predovšetkým chodcom a cyklistom.
Prvou Prešovčankou roka 2022 je Sárka
Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove sa 1. januára 2022 narodil prvý chlapček Brajen. V druhý deň nového roka sa vypýtala na svet aj prvá Prešovčanka Sárka.
Hodili kameň do čelného skla trolejbusu v Prešove
Na linku 158 bolo včera (18.01.2022) podvečer oznámené, že došlo k úmyselnému rozbitiu čelného skla na trolejbuse
Rekonštrukcia ZUŠ Jána Pöschla je kompletne ukončená
Mesto Prešov úspešne ukončilo rekonštrukciu ZUŠ Jána Pöschla na Prostějovskej ulici. V rámci II. a III. etapy rekonštrukcie boli zateplené všetky pavilóny a kompletne vymenené vykurovacie rozvody.
Mesto Prešov uspelo v súdnom spore s projektantom cykloželezničky, od ktorého bude vymáhať vyše pol miliónovú škodu
Krajský súd v Prešove potvrdil rozsudok prvostupňového súdu vo veci vadného projektu týkajúceho sa stavby cykloželezničky. Rozhodnutie už nadobudlo právoplatnosť a pre spoločnosť A. P. H. ateliér, s.r.o. tak vzniká povinnosť zaplatiť mestu Prešov zmluvnú pokutu a náhradu spôsobenej škody vo výške takmer 550 tisíc eur.
V Prešove sa začína zber vianočných stromčekov
Zber vianočných stromčekov na prešovských sídliskách sa začína v pondelok 10.1.2022 a naplánovaný je až do 31.1.2022.
Lávka na Mukačevskej ulici je po rekonštrukcii opäť prístupná pre širokú verejnosť
Mesto Prešov úspešne ukončilo komplexnú rekonštrukciu lávky na Mukačevskej ulici. Stavba už bola oficiálne odovzdaná do užívania. Na lávke a priľahlých chodníkoch je ešte potrebné vykonať povrchové úpravy, ktoré budú zrealizované v jarných mesiacoch.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK