Pondelok, 23. máj 2022
Meniny má Želmíra | zajtra Ela

Mesto upravuje plochy na námestí Kráľovnej pokoja

Na Námestí Kráľovnej pokoja na Sídlisku III v Prešove v týchto dňoch ukončujú práce súvisiace s revitalizáciou tejto zóny.

Bezpečnostné úpravy sa realizujú hlavne v okolí cyklistického chodníka, ktorý je situovaný pred tamojším kostolom.

K problémovým situáciám dochádzalo hlavne v čase bohoslužieb, keď ľudia stáli pred kostolom a neustále hrozili kolízie s cyklistami, prípadne korčuliarmi. Preto plochu námestia pred kostolom oddelili od cyklochodníka prenosnými kvetináčmi.

"Okrem toho v tejto časti plánujeme realizovať optické spomaľovače, teda vodorovné reflexné čiary, ktoré budú nútiť cyklistov a korčuliarov znížiť rýchlosť. V ďalšej etape sa ich budeme snažiť presmerovať za kostol, aby táto časť zostala akýmsi prechádzkovým korzom, " povedal pre TASR primátor Pavel Hagyari.

Kamil Sepeši z odboru mestského majetku doplnil, že vo všetkých príjazdových častiach bude osadené nové zvislé dopravné značenie. V rámci revitalizácie prebehla úprava zelene a uskutočňuje sa aj rekonštrukcia chodníka z námestia smerom k nákupnému stredisku Družba. V celej lokalite pribudlo asi 15 nových lavičiek.

"Rovnako do dvoch týždňov by sa mala ukončiť aj rekonštrukcia malého chodníka pri Toryse, ktorý bude výlučne pre peších, tam budú mať zákaz korčuliari aj cyklisti. Určite dáme veľký pozor na jeho dodržiavanie, aby sme sa vyhli stretom, ktoré by mohli zapríčiniť ohrozenie zdravia, " doplnil primátor.

V blízkosti tejto zóny by do desiatich dní malo stáť aj nové moderné detské ihrisko, ktorého výstavba je financovaná zo sponzorských peňazí.

(foto: Milan Ferenčík)

Prevádzkový čas striekajúcej fontány mesto predĺžilo na ziadosť vozíčkarov a obyvateľov do 21.00hod

Prevádzkový čas striekajúcej fontány mesto predĺžilo na ziadosť vozíčkarov a obyvateľov do 21.00hod
Buduje sa oddychová zóna s detským ihriskom

Buduje sa oddychová zóna s detským ihriskom
Z tohto úseku bol odstránený stĺp a prejazd je tak pre cyklistov a korčuliarov bezpečnejší

Z tohto úseku bol odstránený stĺp a prejazd je tak pre cyklistov a korčuliarov bezpečnejší
V krátkom čase planujú osadiť v časti kostola nám. Kráľ.  Pokoja zvislé a vodorovné dopravné značenie na zníženie rizika prechodu a  využívania cyklistického chodníka

V krátkom čase planujú osadiť v časti kostola nám. Kráľ. Pokoja zvislé a vodorovné dopravné značenie na zníženie rizika prechodu a využívania cyklistického chodníka
Súvisiace články
23.8.2010 Kvety vyriešili problém
Mohlo by Vás zaujímať
Prezidentka SR Zuzana Čaputová navštívila Prešov
Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová po viac ako dvoch rokoch opäť prišla do Prešova. V historickom centre mesta prezidentku privítal predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský a primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová. Na stretnutí v priestoroch Inovačného partnerského centra na Hlavnej ulici spoločne diskutovali o témach, ktoré aktuálne rezonujú v samospráve.
Obmedzenia súvisiace s rekonštrukciou mosta na Škultétyho ulici sa dotknú vodičov aj cestujúcich vo verejnej doprave
O niekoľko dní sa v Prešove začnú rozsiahle dopravné obmedzenia v súvislosti so začiatkom rekonštrukcie mosta na Škultétyho ulici.
Obyvatelia mesta Prešov môžu podávať žiadosti o pridelenie nájomného bytu na Bajkalskej ulici
Mesto Prešov začiatkom roka odkúpilo 36 novopostavených bytov na Bajkalskej ulici, ktoré budú slúžiť ako mestské nájomné byty. Záujemcovia, ktorí spĺňajú podmienky zadefinované vo všeobecne záväznom nariadení mesta, môžu podávať žiadosti o ich pridelenie.
FOTO: Open Mic v Christianií
Open mic je príležitosť raz mesačne sa stretnúť pri zaujímavej akustickej, ale aj inej hudbe, básňach a poviedkach. Možnosť predstaviť vlastnú tvorbu. Žiadna súťaž, žiadne poroty iba vystupujúci a pozorné publikum.
Jden nabúral, druhý bez osvetlenia, no obaja jazdili v Prešove pod vplyvom alkoholu
Polícia v Prešove v nedeľu (24.04.2022) riešila hneď dva zaujímavé prípady nezodpovedných vodičov.
FOTO: Hex na Stromoradí
Skupina Hex dala v prešovskom hudobnom klube Stromoradie bodku za klubovým turné Back to the Clubs Tour, ktoré pripravila ešte v roku 2019. Jeho zdržanie spôsobila pandémia a s ňou súvisiace obmedzenia nielen pre organizovanie kultúrnych podujatí. V piatok si kapela, jej fanúšikovia a fanúšikovia klubu užili koncert tak, ako na to boli zvyknutí pred pandémiou a v plnej paráde.
FOTO: BillyBarman na Stromoradí
BillyBarman ukončili svoje ZERO tour v Prešove na Stromoradí takmer po dvojročnom odkladaní. Divákov to ale neodradilo a účasť bola bohatá.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK