Štvrtok, 27. január 2022
Meniny má Bohuš | zajtra Alfonz

Vláda chce na opravy ciest po povodniach použiť peniaze pre politické strany

Vláda SR vyjde s novou legislatívnou iniciatívou, ktorá má zabezpečiť získanie finančných zdrojov na odstraňovanie škôd, ktoré spôsobili tohtoročné záplavy na verejnej infraštruktúre.

Uviedol to dnes v Prešove premiér Robert Fico po rokovaní s predsedami Prešovského a Košického samosprávneho kraja.

Premiér konštatoval, že pôjde o novelizáciu zákona o politických stranách a politických hnutiach a novelizáciu zákona o voľbách do Národnej rady SR.

"Chceme navrhnúť, aby zo všetkých finančných prostriedkov, ktoré sú určené politickým stranám na vyplatenie po parlamentných voľbách, bola vyčlenená suma približne štyri milióny eur, ktoré by sme chceli, hneď potom, ako tento zákon prejde v NR SR, ponúknuť krajom ako pomoc na opravu infraštruktúry, ktorá bola poškodená povodňami, " povedal Fico. Ide o peniaze vyplácané za počet získaných mandátov v NR SR a percentá vo voľbách. Tieto prostriedky by sa podľa premiéra vyčlenili zo sumy určenej na rok 2010. Fico predpokladá, že vláda tento návrh zákona bez ťažkostí pripraví a schváli, na zasadnutí, ktoré plánuje zvolať v utorok alebo v stredu (9. júna).

Peniaze by mali byť prioritne určené pre Prešovský a Košický samosprávny kraj. Predseda PSK Peter Chudík konštatoval, že len v Prešovskom kraji bolo poškodených 12 mostov približne za vyše štyri milióny eur. Ďalšie škody za vyše 8,5 milióna eur evidujú na cestách 2. a 3. triedy.

Predseda NR SR Pavol Paška uviedol, že momentálne sa zbierajú podpisy poslancov na to, aby mohlo byť zvolané zasadnutie parlamentu, ktoré by o tomto návrhu rozhodovalo v skrátenom legislatívnom konaní. Parlament by o novelách mohol hlasovať už vo štvrtok 10. júna.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK