Pondelok, 23. máj 2022
Meniny má Želmíra | zajtra Ela

Nariadenia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Prešove v súvisosti s povodňovou situáciou

Zaplavené individuálne vodné zdroje obyvateľov po opadnutí povrchovej vody vyčerpať a následne ich mechanicky vyčistiť, vrátane okolia (najmenej do vzdialenosti 10m). Po mechanickom vyčistení studne je potrebné vykonať opakovane chemickú dezinfekciu studní chlórňanom sodným (obch. názov SAVO) podľa návodu výrobcu.
Upozornenie - do času vykonania uvedených opatrení je možné takúto vodu používať len ako úžitkovú, aj to len po prevarení.

V prípade zaplavených potravín považovať všetky požívatiny s výnimkou potravinárskych výrobkov balených v skle, plechovkách a plastových obaloch s neporušenými obalmi a uzávermi za nevhodné na ľudský konzum.

Organické odpady ukladať a zhromažďovať na určených plochách do vhodných kontajnerov a odvážať na vopred určené miesto.

Pri riešení odvozu uhynutých zvierat, potravín živočíšneho pôvodu do kafilérií spolupracovať s Regionálnou veterinárnou správou Prešov. Zakopávanie uhynutých zvierat a potravín živočíšneho pôvodu znehodnotených povodňou vo väčších množstvách do zeme v záplavových oblastiach nie je prípustné.

Pri manipulácii s odpadmi a telami živočíchov je potrebné používať ochranné pracovné pomôcky (ochranné pracovné odevy, plastové alebo gumené rukavice, obalové materiály, vrátane dezinfekčných prostriedkov)
Po vyčistení a vydezinfikovaní studní písomne uplatniť požiadavku na vyšetrenie vzorky vody na RÚVZ so sídlom v Prešove.

Mohlo by Vás zaujímať
Prezidentka SR Zuzana Čaputová navštívila Prešov
Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová po viac ako dvoch rokoch opäť prišla do Prešova. V historickom centre mesta prezidentku privítal predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský a primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová. Na stretnutí v priestoroch Inovačného partnerského centra na Hlavnej ulici spoločne diskutovali o témach, ktoré aktuálne rezonujú v samospráve.
Obmedzenia súvisiace s rekonštrukciou mosta na Škultétyho ulici sa dotknú vodičov aj cestujúcich vo verejnej doprave
O niekoľko dní sa v Prešove začnú rozsiahle dopravné obmedzenia v súvislosti so začiatkom rekonštrukcie mosta na Škultétyho ulici.
Obyvatelia mesta Prešov môžu podávať žiadosti o pridelenie nájomného bytu na Bajkalskej ulici
Mesto Prešov začiatkom roka odkúpilo 36 novopostavených bytov na Bajkalskej ulici, ktoré budú slúžiť ako mestské nájomné byty. Záujemcovia, ktorí spĺňajú podmienky zadefinované vo všeobecne záväznom nariadení mesta, môžu podávať žiadosti o ich pridelenie.
FOTO: Open Mic v Christianií
Open mic je príležitosť raz mesačne sa stretnúť pri zaujímavej akustickej, ale aj inej hudbe, básňach a poviedkach. Možnosť predstaviť vlastnú tvorbu. Žiadna súťaž, žiadne poroty iba vystupujúci a pozorné publikum.
Jden nabúral, druhý bez osvetlenia, no obaja jazdili v Prešove pod vplyvom alkoholu
Polícia v Prešove v nedeľu (24.04.2022) riešila hneď dva zaujímavé prípady nezodpovedných vodičov.
FOTO: Hex na Stromoradí
Skupina Hex dala v prešovskom hudobnom klube Stromoradie bodku za klubovým turné Back to the Clubs Tour, ktoré pripravila ešte v roku 2019. Jeho zdržanie spôsobila pandémia a s ňou súvisiace obmedzenia nielen pre organizovanie kultúrnych podujatí. V piatok si kapela, jej fanúšikovia a fanúšikovia klubu užili koncert tak, ako na to boli zvyknutí pred pandémiou a v plnej paráde.
FOTO: BillyBarman na Stromoradí
BillyBarman ukončili svoje ZERO tour v Prešove na Stromoradí takmer po dvojročnom odkladaní. Divákov to ale neodradilo a účasť bola bohatá.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK