Utorok, 18. január 2022
Meniny má Bohdana | zajtra Drahomíra, Mário

Na predvolebný míting SDKÚ-DS v Prešove prišlo viac ako 200 ľudí

Viac ako 200 ľudí prišlo dnes podvečer, napriek nepriaznivému počasiu pred budovu Divadla Jonáša Záborského v Prešove, aby sa na mítingu stretli s kandidátmi na poslancov do Národnej rady SR za SDKÚ-DS.

Vzhľadom na pretrvávajúci dážď museli organizátori začiatok posunúť o takmer hodinu.

V rámci programu sa účastníkom predstavili asi 20 kandidáti na poslancov. Hneď na úvod dostali slovo kandidáti z regiónu, ktorých neskôr na pódiu vystriedali ich stranícki kolegovia z iných krajov a rovnako sa svojim sympatizantom prihovorili predstavitelia SDKÚ-DS Ivan Mikloš, Lucia Žitňanská, Eugen Jurzyca.

O podporu v nadchádzajúcich parlamentných voľbách požiadal účastníkov mítingu aj predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda. Na záver programu, v ktorom vystúpili Peter Cmorik a skupina Gladiátor, sa zhromaždeným prihovorila volebná líderka strany Iveta Radičová.

Konštatovala, že Slovensko si zaslúži, aby ho reprezentovali ľudia, ktorí ponúkajú rozvážnosť a riešenia. "My vám ponúkame rozvážnosť, spravodlivosť, odvahu a múdre riešenia. Prosím vás o trpezlivosť. Zázraky robiť nevieme a kto ich sľubuje, tak vám klame do očí, " uviedla Radičová.

Pred divadlom sa stretli ľudia všetkých vekových kategórií z Prešova i jeho okolia.

"Som sympatizantom tejto politickej strany. Presvedčilo ma hlavne to, čo sa jej podarilo dosiahnuť, keď bola vo vláde, " povedal 25-ročný Prešovčan. Jeho rovnako stará priateľka si myslí, že by bolo dobré, ak by SDKÚ-DS pokračovala v reformách, ktoré presadzovala.

Podobný názor vyslovil aj 51-ročný muž zo Sabinovského okresu. "Tých predchádzajúcich osem rokov v období 1998-2006 nebolo až takých zlých z ich strany, aj keď sa veľa kritizuje, že privatizovali, ale republika bola predtým vo veľmi zlom stave, podľa mňa naštartovali ekonomiku, " dodal.

SDKÚ-DS vyjadrila podporu aj 50-ročná Prešovčanka. "Bola by som rada, keby pravica vládla našej krajine, lebo nás priviedla do Európskej únie a otvorila nám dvere do sveta, " konštatovala. Verí, že pravicová vláda pritiahne investorov, zníži nezamestnanosť.

Názory kandidátov si prišiel vypočuť aj 73-ročný dôchodca z Prešova, ktorý ešte nie je rozhodnutý, koho bude voliť. Vybrať si však chce z pravicovo orientovaných strán. Niektorí nami oslovení ľudia prišli na predvolebný míting napriek tomu, že nefandia tejto politickej strane. Prevládali u nich názory, že pred voľbami všetci politici sľubujú veľké zmeny, ale neskôr je všetko inak.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK