Pondelok, 27. jún 2022
Meniny má Ladislav, Ladislava | zajtra Beáta

IMT Smile v Prešove: Keď publikum prekvapí kapelu

Hudobné začiatky bývajú všelijaké. Prvé koncerty odohrá kapela v malom klube pre niekoľko desiatok návštevníkov. Väčšinu z nich tvorí rodina a priatelia. Trvá to aj roky, kým sa tábor fanúšikov značne rozrastie.

IMT Smile v Prešove

IMT Smile sú na scéne šestnásť rokov. Voči svojim fanúšikom cítia rešpekt, ale aj lásku. Vážia si ich a zakaždým ich preto niečím prekvapia, potešia. Mnohé pesničky IMT Smile vznikali v Prešove a Prešovčania ich berú za svoje. Jednoducho zľudoveli a pritom majú stále ten istý náboj a zakaždým znejú miestami trochu inak.

Hrať však pred domácim publikom nie je vždy ľahké. V piatok zaskočilo prešovské publikum aj samotného lídra IMT Smile Ivana Táslera. Na koncert k novej doske 2010: Odysea Dva sa prišlo zabaviť a zaspievať viac ako päť tisíc fanúšikov! Energia sálajúca z pódia ako aj sila piesní IMT Smile a reakcie publika sú už povestné. Fungujú u publika v menšom, ale aj väčšom zastúpení. Ak si spomenieme na viac ako päťtisícový dav, ktorý sa prišiel v piatok pozrieť na samostatný koncert „smajlov“ je jasné, že išlo o míľnik nielen v kariére tejto najúspešnejšej prešovskej kapely, ale aj o koncert, ktorý sa hrubými písmenami zapísal do histórie slovenskej hudobnej scény.

Áno, Prešov je slovenský Seattle s najväčším počtom muzikantov na meter štvorcový v našich zemepisných šírkach. Všetko by ale vyzeralo inak, keby nebolo spomínaných fanúšikov, ktorí si našli cestu ku kapele, jej lídrovi i pesničkám, ktoré vznikajú pod hlavičkou IMT Smile. A práve ľuďom, ktorí zakaždým odspievajú pesničky spolu s kapelou patrí veľká vďaka, pretože to tiahnu so „smajlami“ už šestnásty rok!

(autor: Edo Kopček, foto: Martin Trenkler a Pavol Višňovský)

IMT Smile v Prešove
Súvisiace články
30.4.2010 IMT Smile Tour 2010: ODYSEA DVA 26.4.2010 I. Tásler: Ľudia v Prešove sa naučili vnímať slovenskú hudbu inak
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Hudba v Meste
V záhrade umenia sa robilo umenie. Tretí ročník Hudba v Meste pod záštitou PKO priniesol nové tváre z domova aj ďaleka. Vystúpili Korben Dallas, BDHS, Komajota a nováčikovia kapely Alexandra, ktorí boli vybraní pomocou diváckeho hlasovania.
FOTO: Dobrý Festival 2022 - Piatok
Dobrý festival sa po korone-pauze vracia v plnej sile. PIS vám prináša fotoreport z prvého dňa.
FOTO: Dobrý festival 2022 - Sobota
Druhý deň festivalu priniesol mená ako Helenine oči alebo Eluveitie. fotoreport z druhého dňa.
V Prešove si môžete pozrieť unikátnu výstavu o Michalovi Bosákovi
V Bosákovom meste, v Prešove, môžete tento týždeň navštíviť unikátnu výstavu. Venovaná je Michalovi Bosákovi, jednému z najznámejších európskych bankárov.
Festival Folklór Prešov sa po prestávke vracia na Hlavnú ulicu
Folklór, tradície, ľudová hudba, tanec a skvelá nálada. To všetko do centra mesta prináša festival Folklór Prešov, ktorý po dvojročnej prestávke opäť ponúkne program plný toho najlepšieho, čo máme v našom regióne.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK