Pondelok, 30. november 2020
Meniny má Ondrej, Andrej | zajtra Edmund

Štart pouličnej ligy

Aj keď sa v tomto období leto láme iba na polovicu a dovolenkové obdobie prežíva svoj kulminačný bod, na poli malého futbalu v Prešove badať stále viac a viac živší pohyb.

August bude nepochybne bohatý čo sa týka záverečného finišu prípravy na novú sezónu, a pre druholigistov je to aj termín štartu ich súťaže. Výkonný orgán asociácie klubov malého futbalu, Rada PAKMF, v týchto dňoch na spoločnom zasadnutí s vedúcimi mužstiev, zverejnila vyžrebovanie hlavných súťaží pre jesennú časť sezóny 2000/2001. Druhá liga má pripravený ostrý štart už 19. augusta a v rýchlom tempe bude pokračovať prakticky každý voľný termín. Podľa rozhodnutia Rady PAKMF, bude termínová listina vzhľadom na vyšší počet účastníkov (14) ako vlani nahustenejšia a až päť kolový rozdiel oproti Poháru primátora sa tak bude doháňať ako v rýchliku. Na najvyššiu súťaž, už spomínaný Pohár primátora, si fanúšikovia koženej budú musieť počkať až do 2. septembra, kedy je naplánované jeho úvodné kolo.

K zmene došlo v organizácii celého ročníka 2000/2001. Podľa vyhodnotenia skúseností z predošlej sezóny dôjde ku prehodeniu poradia hlavných súťaží a ligového pohára. GRANITO Cup bude nasledovať bezprostredne po jesennej časti hlavných súťaží, ktoré sa skončia 29. októbra. Jarné odvety však budú prebiehať v opačnom poradí ako tomu bolo doposiaľ. Začne sa teda ligovým pohárom a až po jeho vyvrcholení budú nasledovať obidve hlavné súťaže - prvá a druhá liga. Toto rozhodnutie prijala Rada PAKMF kvôli zatraktívneniu celého ročníka 2000/2001, majúc na zreteli fakt, že GRANITO Cup sa hrá vylučovacím spôsobom a v závere sezóny by boli v hre opäť iba štyri mužstvá. Od tohto kroku sa očakáva aj skutočnosť, že mužstvá už nebudú môcť "vypustiť" záver sezóny, pretože po GRANITO Cupe ich bude čakať ešte náročná séria zápasov o titul majstra, udržanie sa v najvyššej súťaži, respektíve o postup z druhej ligy. Na záver máme ešte jedno upresnenie. Naposledy sme vás informovali, o zmenách v názvoch jednotlivých celkov. Posledná úprava je teda nasledovná: AM Computer bude hrať pod značkou M.N.Z.I.P. a Dubník upustil od prímenia "Bistro M+M" a nahradil ho jednoduchým "team".

Mohlo by Vás zaujímať
Prešov už pozná víťaza verejného obstarávania na výstavbu nového futbalového štadióna
Mesto Prešov je o krok bližšie k výstavbe nového futbalového štadióna. Víťazom verejného obstarávania na výstavbu štadióna FUTBAL TATRAN ARÉNA je spoločnosť AVA-stav, s.r.o. Návrh zmluvy bude predložený na rokovanie do mestského aj do krajského zastupiteľstva.
Vstupná budova na prešovskom velodróme postupne získava nový vzhľad
Mesto Prešov pokračuje v obnove svojho unikátneho cyklistického velodrómu. Po rekonštrukcii interiéru vstupnej budovy prišlo na rad aj zateplenie a nová fasáda.
Prešovskí volejbalisti zdolali aj nováčika z Bratislavy
Hráči VK MIRAD UNIPO Prešov natiahli víťaznú sériu od začiatku sezóny na šesť zápasov. V sobotňajšej dohrávke 3. kola extraligy zdolali na domácej palubovke VKP Bratislava 3:0 (25:23, 25:20, 25:23).
Víťazný návrat na palubovku, hádzanári Tatrana Prešov zdolali Šaľu o 10 gólov
Hádzanári Tatrana Prešov sa do zápasového diania vrátili po vynútenej prestávke, spôsobenej povinnou karanténou, na víťaznej vlne. V dohrávanom stretnutí 7. kola Slovnaft handball extraligy uspeli na palubovke HKM Šaľa 34:24 (19:13).
Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili nad ŠKP Bratislava o 10 gólov
V predohrávanom stretnutí 12. kola Slovnaft handball extraligy zvíťazili hráči Tatrana Prešov nad tímom ŠKP Bratislava o 10 gólov 31:21 (19:10).
Prešovskí volejbalisti naďalej víťazne a s plným bodovým ziskom
Hráči VK MIRAD UNIPO Prešov vyhrali v piatkovej dohrávke 6. kola aj sobotňajšom štandardnom 8. kole extraligy. Zverenci Mareka Kardoša zdolali mladíkov ŠŠ volejbal Trenčín 3:1 (13,10, -21,10) a úradujúceho majstra VK OSMOS Prievidza 3:0 (21,13,20). Šarišania natiahli víťaznú sériu od začiatku sezóny už na osem duelov a so ziskom 24 bodov sú na čele tabuľky pred Myjavou a Svidníkom.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
2-izb. byty v novostavbe

Ponúkame na predaj 2-izb. byty s terasou a malou záhradkou, alebo balkónom v rozostavanom bytovom dome na Novej Dúbrave neďaleko centra Prešova. Byty s modernou dispozíciou majú 53/60m2 s južnou orientáciou.

0949772893 | | cena: 116.958,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.