Nedeľa, 14. august 2022
Meniny má Mojmír | zajtra Marcela

Volebný výsledok považuje Chudík za najlepší z doterajších kandidatúr

Úradujúci predseda Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Peter Chudík (Smer-SD), ktorý podľa neoficiálnych výsledkov zverejnených Štatistickým úradom SR, zvíťazil aj v druhom kole volieb, považuje tento výsledok za najlepší z regionálnych volieb, v ktorých doteraz kandidoval.

Chudík dnes v centrále svojho volebného štábu pre médiá uviedol, že aj keď účasť na týchto voľbách nebola vysoká, podľa neho sa na nich minimálne v prvom kole zúčastnilo viac ľudí ako sa očakávalo.

"Je to najlepší výsledok zo všetkých týchto troch volieb, čo značí to, že s čím som išiel do volieb, malo svoju logiku, malo svoj význam a ľudia to pochopili a za to sa im chcem poďakovať a budem tak ďalej pokračovať vo svojej práci, ako som pracoval doposiaľ, " konštatoval Chudík.

Vyjadril spokojnosť s tým, že sa zmenil pomer síl v zastupiteľstve PSK, kde koalícia Smer-SD, ĽS-HZDS získala 26 mandátov, čo bude mať podľa neho veľký vplyv na prácu v regionálnom parlamente.

Chudík pripomenul, že nasledujúcom období by chcel pokračovať v rekonštrukcii a budovaní ciest 2. a 3. triedy, čo považuje za jednu z najväčších priorít. Dodal, že Prešovský kraj je v rámci HDP na tom pravdepodobne najhorší, má druhú najväčšiu nezamestnanosť a najnižšiu priemernú mzdu. Veľkým bohatstvom regiónu sú podľa neho pracovití, svedomití a pohostinní ľudia.

"Zakladal som tento kraj ešte v roku 1996. Chodím po tomto kraji dva roky ako krajský prednosta, teraz osem rokov ako predseda PSK. Budem nadväzovať práve na tú spoluprácu s ľuďmi, ktorí chcú spolupracovať, " povedal Chudík.

Volebnú kampaň Chudík hodnotil ako špinavú a plnú ohovárania. Za všetko vraj hovorí to, že mu prelepovali oči sloganom Voľte župana, nie vajdu a upodozrievali ho, že kupoval rómske hlasy. V tejto súvislosti podal na políciu oznámenie pre trestný čin ohovárania.

Podľa neoficiálnych výsledkov získal Chudík v druhom kole volieb do vyšších územných celkov 63.179 hlasov, teda 54,06 percenta. Jeho protikandidátovi Jánovi Hudackému (KDH, SDKÚ-DS a SaS) odovzdalo hlas 53.686 voličov, teda 45,94 percenta. Volebná účasť v PSK dosiahla 19,22 percenta.

(TASR)

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK