Nedeľa, 23. január 2022
Meniny má Miloš | zajtra Timotej

Hagyari podporí v 2. kole volieb na predsedu PSK Petra Chudíka

Súčasný primátor Prešova Pavel Hagyari, ktorý sa v prvom kole volieb do orgánov VÚC neúspešne uchádzal o post predsedu Prešovského samosprávneho kraja (PSK), v druhom kole osobne podporí Petra Chudíka - kandidáta koalície strán Smer-SD, ĽS-HZDS, HZD a Strana zelených Slovenska.

O svojom rozhodnutí dnes informoval novinárov na tlačovej besede v Prešove.

"Dostal som reálnu ponuku na užšiu spoluprácu s mestom Prešov. Ide o projekty, ktoré sú regionálneho významu, ktoré pomôžu mestu aj regiónu. Preto som sa rozhodol, že podporím v druhom kole pána Petra Chudíka, " povedal Hagyari. V tejto súvislosti spomenul napríklad projekty soľných kúpeľov, kongresového centra, Mestečka seniorov a výstavbu niektorých komunikácií. Takáto spolupráca s VÚC by podľa neho bola prínosom pre mesto.

Prešovský primátor uviedol, že o svojej podpore informoval aj predstaviteľov dvoch zo štyroch politických strán, ktoré ho podporovali v prvom kole volieb, Zuzanu Martinákovú (SF) a Tibora Mikuša (ND). Tí podľa Hagyariho voči jeho osobnému rozhodnutiu nemali námietky.

Hagyari do volebného súboja vstupoval ako nominant politických strán Slobodné fórum, Nová demokracia, Strana zelených, Liga - OLS a 14. novembra získal spolu 26.035 voličských hlasov, čo mu vynieslo v poradí tretie miesto z pomedzi 10 kandidátov.

Z výsledkov hlasovania v prvom kole vyplýva, že vo voľbách predsedu VÚC dostal najviac hlasov, konkrétne 71.424, úradujúci predseda PSK Peter Chudík. Z celkového počtu 151.413 platných hlasov získal 47,17 percenta. Jeho súperom v druhom kole bude nominant koalície strán KDH, SDKÚ-DS, SaS a bývalý europoslanec Ján Hudacký. Ten v prvom kole získal 37.340 hlasov, čo predstavuje 24,66 percenta platných hlasov.

V Prešovskom kraji je vytvorených spolu 995 volebných okrskov a v prvom kole bolo v zoznamoch zapísaných 614.500 oprávnených voličov. Volebná účasť v 13 volebných okrskoch PSK dosiahla v prvom kole volieb 26,31 percenta.

(TASR)

Mohlo by Vás zaujímať
Rok 2021 bol v Prešove plný netradičných detských mien, narodili sa aj trojičky
Máriu a Jakuba vystriedali Timea a Samuel, no ani v roku 2021 nebola núdza o netradičné mená detí. V Prešove sa vlani dokonca narodili trojičky.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK