Pondelok, 30. november 2020
Meniny má Ondrej, Andrej | zajtra Edmund

Nováčikov ako maku

Tak ako sme už pred časom avizovali, malý futbal neodpočíva ani počas letných prázdnin. Dôkazom toho je fakt, že na tomto poli sa udiali niektoré zaujímavé zmeny, ale aj úplné novinky.

Pod našim drobnohľadom bude tentoraz druhá uličná liga vo futbale. Okrem tradičných účastníkov si cestu do Prešovskej asociácie klubov malého futbalu našli aj nováčikovia. Poďme najprv k už avizovaným zmenám. Bezprostredne po skončení súbojov o tretie miesto v GRANITO Cupe medzi Elmontom a Floxom, došlo ku kurióznej situácii, keď oba celky ohlásili fúziu. Vznikol tak jeden tím, ktorý bude v druhej lige hrať pod názvom Elmont Flox a mal by platiť za jedného z favoritov súťaže. Podobný spôsob účinkovania v tejto súťaži zvolili aj AM Computer a Nešpora city. Zlúčenie sa tentoraz obišlo bez komplikovaného názvu a tak prinajmenšom na jednu sezónu sa z ligového pelotónu stratí Nešpora city a ostane tam iba AM Computer.
Aj futbalové cestičky sa niekedy uberajú kľukatým smerom. Na vlastnej koži to pocítil exprvoligista FC Špic, ktorý sa premenoval na Čiko. Dôvodom tohto premenovania je prozaická skutočnosť, že sponzor Bistro M+M sa stalo partnerom pre nováčika prvej ligy Dubník. Plejádu premenovaných mužstiev uzatvára taktiež exprvoligista Zedon, ktorý sa zmenil na exoticky znejúci Palmeiras. Nevedno kde vznikla inšpirácia ku takémuto kroku, ale ak sa chlapci nechali ovplyvniť juhoamerickým poňatím hry, môže to byť len a len prínosné.
Potešiteľný fakt, ktorý je nutné zaznamenať, je ten, že malý futbal sa obohacuje aj o úplne nové tváre. Dôkazov je hneď niekoľko. Na jedno z najúspešnejších a najslávnejších mužstiev v prešovskom malom futbale vôbec, sa pokúsi nadviazať celok Sídlisko II. Pod týmto názvom v nedávnej minulosti bojoval niekoľkonásobný víťaz celej súťaže. Ako sa bude dariť ich nasledovníkom zatiaľ nevedno, ale súdiac podľa zvoleného názvu, nemajú práve malé ambície. Ďalším nováčikom je nie celkom neznáme mužstvo Starých pánov, ktorí už niekoľko rokov brázdia kolbištia okresných futbalových súťaží, ale v tejto sezóne dali prednosť uličnej lige. Veľkým prísľubom je aj celok Pulp, ktorého kostru tvoria nádeje prešovských zelených trávnikov z populárneho Tatranu. Bude určite zaujímavé sledovať, ako sa mladí borci prispôsobia novým podmienkam, ale aj povinnostiam vyplývajúcim z ich účinkovania v náročných republikových súťažiach. Predposledným v rade nových tvárí je tím Vasko, ktorý však už okúsil pred niekoľkými sezónami druholigový chlebík, ale pod názvom Sršne. Vtedy sa im zvlášť jarná časť nevydarila, ale tentoraz sú plní odhodlania zúročiť skúsenosti a nemotať sa na chvoste súťaže. Do týchto chvíľ najmenej informácií sa nám podarilo získať o v poradí už treťom (!) mančafte zo Švábov, ktorý bude účinkovať pod veľavravným neapolským názvom SSC a vari prinesie novú doposiaľ nepoznanú kvalitu do súťaže.

Mohlo by Vás zaujímať
Prešov už pozná víťaza verejného obstarávania na výstavbu nového futbalového štadióna
Mesto Prešov je o krok bližšie k výstavbe nového futbalového štadióna. Víťazom verejného obstarávania na výstavbu štadióna FUTBAL TATRAN ARÉNA je spoločnosť AVA-stav, s.r.o. Návrh zmluvy bude predložený na rokovanie do mestského aj do krajského zastupiteľstva.
Vstupná budova na prešovskom velodróme postupne získava nový vzhľad
Mesto Prešov pokračuje v obnove svojho unikátneho cyklistického velodrómu. Po rekonštrukcii interiéru vstupnej budovy prišlo na rad aj zateplenie a nová fasáda.
Prešovskí volejbalisti zdolali aj nováčika z Bratislavy
Hráči VK MIRAD UNIPO Prešov natiahli víťaznú sériu od začiatku sezóny na šesť zápasov. V sobotňajšej dohrávke 3. kola extraligy zdolali na domácej palubovke VKP Bratislava 3:0 (25:23, 25:20, 25:23).
Víťazný návrat na palubovku, hádzanári Tatrana Prešov zdolali Šaľu o 10 gólov
Hádzanári Tatrana Prešov sa do zápasového diania vrátili po vynútenej prestávke, spôsobenej povinnou karanténou, na víťaznej vlne. V dohrávanom stretnutí 7. kola Slovnaft handball extraligy uspeli na palubovke HKM Šaľa 34:24 (19:13).
Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili nad ŠKP Bratislava o 10 gólov
V predohrávanom stretnutí 12. kola Slovnaft handball extraligy zvíťazili hráči Tatrana Prešov nad tímom ŠKP Bratislava o 10 gólov 31:21 (19:10).
Prešovskí volejbalisti naďalej víťazne a s plným bodovým ziskom
Hráči VK MIRAD UNIPO Prešov vyhrali v piatkovej dohrávke 6. kola aj sobotňajšom štandardnom 8. kole extraligy. Zverenci Mareka Kardoša zdolali mladíkov ŠŠ volejbal Trenčín 3:1 (13,10, -21,10) a úradujúceho majstra VK OSMOS Prievidza 3:0 (21,13,20). Šarišania natiahli víťaznú sériu od začiatku sezóny už na osem duelov a so ziskom 24 bodov sú na čele tabuľky pred Myjavou a Svidníkom.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
2-izb. byty v novostavbe

Ponúkame na predaj 2-izb. byty s terasou a malou záhradkou, alebo balkónom v rozostavanom bytovom dome na Novej Dúbrave neďaleko centra Prešova. Byty s modernou dispozíciou majú 53/60m2 s južnou orientáciou.

0949772893 | | cena: 116.958,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.