PIS: aktuálne informácie o meste, radnici a spoločenských, kultúrnych a športových akciach v regióne

Tréner Komanický opustil lavičku

Pod Matúšovým hradom bol v sobotu futbalový sviatok, lebo po 15 rokoch sa opäť hral ligový futbal pod reflektormi. Na tento duel sa prišla pozrieť nižšia návšteva, ako sa všeobecne očakávalo a tí, ktorí prišli, videli viac-menej urputný boj na úkor futbalovej kvality.

Východniari boli spočiatku iniciatívnejší, hrali odvážne bez akéhokoľvek rešpektu a strachu. Svoje úsilie však vyjadrili iba množstvom rohových kopov, ale v koncovke boli dosť jaloví a bezzubí. Trenčania sa postupne predsa len striasli letargie, začali častejšie útočiť a hľadať kľúč na otvorenie pozornej obrany súpera. Najnebezpečnejším pre zadákov Tatrana bol Staš, ktorý hýril pohybom a vytvoril si patričný priestor na ohrozenie súperovej bránky. Čo sa nepodarilo spočiatku jemu, to zariadil v 40. minúte Porázik, ktorý sa najlepšie zorientoval v otvorenej obrane pred brankárom Pulenom a otvoril skóre zápasu, hoci tesne predtým zachraňoval Šmelko na bránkovej čiare príležitosť hostí. Tréner Prešovčanov Mikuláš Komanický po inkasovanom prvom góle reklamoval u rozhodcu evidentný faul na Hlinku a aby neprišiel do konfliktu s hlavným arbitrom a nedostal pokutu, radšej dobrovoľne odišiel do kabíny a druhý gól v bránke Prešovčanov ani nevidel. O ten sa zaslúžil v 45. minúte Staš, ktorý zachytil centrovanú loptu Müllera z rohového kopu a využil zaváhanie brankára hostí na vsietenie druhého úspechu. Hostia znenazdajky teda odchádzali do šatní s dvojgólovým mankom a domáci boli teoreticky na koni. Po obrátke, keď sa rozsvietili reflektory na štadióne na Sihoti, začala Ozeta veľmi nepozorne a predstavila sa nesústredeným výkonom. S chuťou a veľkým elánom hrajúci hostia dokázali v priebehu úvodných desať minút druhej časti nečakane, ale zaslúžene vyrovnať. V 48. minúte Müller v šestnástke fauloval Lelkeša a z nariadeného pokutového kopu M. Petruš zaznamenal prvý úspech Tatran. O sedem minút na to priebojný Lelkeš prešiel súperovou obranou ako nôž maslom a bolo vyrovnané 2:2. Hostia po vyrovnaní zvýšili úsilie a začali byť ešte viac nebezpečnejší a dotieravejší. Dobre hrajúci Drobňák mal niekoľko šancí na strhnutie víťazstva v prospech hostí, ale jeho príležitosti minuli presný cieľ a zostali nevyužité. Keď sa hrací čas naplnil, tak v nadstavenom čase mohol zmeniť výsledok v prospech domácich Ančic, ale jeho tutovku vďaka odvážnemu zákroku brankár Pulen zneškodnil. Hostia si po ucelenom výkone odviezli nakoniec z mesta módy cenný bod, hoci aj oni mali pomerne blízko k trojbodovému zisku. Bolo to priemerné a bojovné meranie síl dvoch vyrovnaných súperov, v ktorom chýbalo viac kvality a vzrušujúcich momentov na oboch stranách. Domáci priaznivci očakávali aj podstatne lepší výkon zo strany novotvoriaceho sa domáceho kolektívu.

Góly: 40. Porázik, 45. Staš - 48. M. Petruš (z 11 m), 55. Lelkeš.
Trenčín: Lipčák - S. Lukáč, Veselý, Šmelko, Müller (70. Horňák) - Konečný (76. Štyvár) - Horvatovič, Krško, Gottwald - Porázik (65. Ančic), Staš. Prešov: Pulen - Seman, Loj, M. Petruš, Ďorď, Pilip, Drobňák, Hlinka, Bednár (90. Jakubko), Lelkeš (80. Bubenko), Martaus (90. Pončák). Rozhodca Weiss, ŽK: Müller, Krško, Gottwald - Drobňák, 3860 divákov.

24.7.2000 | Pridal: Redakcia PIS | Šport | čítané: 2773 krát