Pondelok, 17. január 2022
Meniny má Nataša | zajtra Bohdana

Voliči obdržali oznámenie o prezidentských voľbách

Tento týždeň sa uskutočnilo 1. zasadnutie okrskových volebných komisií pre voľbu prezidenta Slovenskej republiky. Zložením sľubu sa ujalo svojej funkcie 997 členov.

Občania zapísaní v stálom zozname voličov obdŕžali oznámenie o všetkých dôležitých informáciách, ktoré sa týkajú voľby prezidenta SR. „Okrem informácie o mieste a čase voľby prezidenta každý volič v tomto oznámení nájde aj informácie o spôsobe hlasovania, “ približuje obsah zásielky JUDr. Beáta Findišová, z mestského úradu. „Ak občan neobdŕžal toto oznámenie, prípadne ak zistil, že údaje v ňom uvádzané sú chybné, mal by navštíviť námietkovú kanceláriu zriadenú na Mestskom úrade v Prešove na Jarkovej ulici 26. Na tomto mieste si volič môže overiť, či je správne zapísaný v zozname voličov a namietať nesprávnosti, prípadne žiadať o doplnenie údajov alebo vykonanie opráv. Opravy budú vykonané ihneď, ale ak s relevantných podkladov bude zrejmé, že občana nie je možné do zoznamu voličov zapísať, mesto vydá o tom písomné rozhodnutie“ konštatuje B. Findišová. Voliči môžu žiadať o nápravu nezrovnalostí do 20. 3. 2009.

Volič, ktorý nebude môcť voliť vo volebnom okrsku, do ktorého patrí podľa miesta trvalého pobytu, môže Mestský úrad v Prešove požiadať o vydanie voličského preukazu. Ten ho oprávňuje k tomu, aby svoje právo voliť prezidenta SR využil v ktoromkoľvek inej volebnej miestnosti na území Slovenskej republiky. Žiadosť o vydanie voličského preukazu môže doručiť osobne, alebo poštou na adresu Kancelárie prvého kontaktu.

Všetky dôležité informácie o prezidentských voľbách sú uverejnené na web stránke mesta Prešov v sekcii VOĽBA PREZIDENTA SR 2009.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK