Utorok, 24. november 2020
Meniny má Emília | zajtra Katarína

M. Komanický: "Inteligentní ľudia pochopili..."

Prešovskí futbaloví marssuperligisti sa už pomaly chystali na odchod na sobotňajšie stretnutie druhého kola do Trenčína, keď sme trénerovi FC Tatran Prešov Mikulášovi Komanickému so zámerným časovým odstupom položili otázku, čo ho viedlo k rozhodnutiu neprísť na pozápasovú tlačovku po prehranom súboji so Žilinou a či už teraz nemusí v tejto súvislosti hľadať diplomatické odpovede?

"Čo ma k odôvodneniu výroku, že nerád hľadám diplomatické odpovede? Sami dobre viete, že v mojich odpovediach si obrúsok pred ústa nezvyknem dávať. Nervózny bývam zväčša počas zápasov, či po nich. Tentoraz však z už známych príčin i pred premiérou. Keby som mal povedať v danej chvíli, čo si ozaj myslím, možno by som to neskôr ľutoval, nuž radšej som sa príchodu medzi novinárov vyhol. Inteligentní ľudia podľa mňa i tak pochopili, čo som tým gestom chcel povedať..."
Hádať vari nemusíme, že by ste udreli do vlastných radov, teda nie iba do kádra vám zvereného...

"Ťažko povedať kam by boli moje slová smerované."

Dlhšie ako zvyčajne, trval údajne stredajší dispečing, na ktorom vedenie klubu s vami rozoberalo sobotňajšie stretnutie so Žilinou. Aké pálčivé témy ste rozoberali?

"Trebárs, že mužstvo podalo nezodpovedný, nedisciplinovaný výkon. Lenže pri tom sa akosi pozabudlo, že týždeň pred premiérou sme vedeli, že hrať nemôže zranený Lengyel. Vypadol Valkučák, ktorého sme po príchode zabudovávali opäť do nášho herného súkolia, zranil sa Šoltís. S Hlinkom sme počítali pravda s otáznikom, no keď dva dni pred zápasom so Žilinou nám bolo povedané, že s ním môžeme rátať, tak na posledné dva tréningy modelovanej hry tie zabudovávali. Pri našom úzkom kádri veľké zásahy. To treba tiež brať do úvahy. Keby napríklad Interu zo základu odišli štyria futbalisti, tiež by mal problémy. Nieto my... Napriek tomu si myslím, že súdni diváci, ktorí futbalu trochu rozumejú, vedia pochopiť, prečo bol výkon taký aký bol. Hlavne v prvom polčase. Keď ale nastúpil Hlinka a Marek Seman prešiel na "svoj" post, obraz hry sa v závere celkom zmenil. Ihneď sme mali inú fazónu. Kto chcel, ten videl a pochopil, čo sa v tomto zápase dialo."

Nevydarený vstup je už za vami. Zajtra (od 19. h) vás čaká stretnutie druhého kola Mars superligy v Trenčíne...
"Kým v minulej sezóne sa nám i v úvode vyhýbali zranenia a choroby, teraz to povedať nemôžem. Naopak. Smola sa nám lepí doslova na päty. V stredu trénovalo vrátane dvoch brankárov len dvanásť hráčov. Z 20 členného kádra sú dlhodobí maródi Lengyel, Chovan a Adam. K nim pribudol Šoltís, ktorý určite do Trenčína nepocestuje. Marek Petruš hral v premiére so sebazaprením a do stredy tiež netrénoval. Čakáme, čo bude s Kovalíkom, ktorý vraj má problémy s kolenom. Choroby neobišli zase Drobňáka a Bubenka. Predpokladám, že do sobotňajšieho zápasu budú v poriadku."

Výprava futbalistov FC Tatran Prešov sa vydala na cestu za súperom v piatok. Prenocovala v Piešťanoch a do dejiska zápasu v Trenčíne sa presunie zajtra. Vo štvrtok večer nám prezident prešovského futbalového klubu oznámil, že na SFZ už konečne prišiel súhlas z nemeckého futbalového zväzu, takže J. Valkučák podľa toho by mohol proti trenčianskym vojakom nastúpiť. V. Sabol nás tiež ubezpečil, že hrať môže aj Hlinka, avšak bude to jeho posledný zápas v prešovských farbách. Z Trenčína sa vraj domov už nevráti...

Mohlo by Vás zaujímať
Prešov už pozná víťaza verejného obstarávania na výstavbu nového futbalového štadióna
Mesto Prešov je o krok bližšie k výstavbe nového futbalového štadióna. Víťazom verejného obstarávania na výstavbu štadióna FUTBAL TATRAN ARÉNA je spoločnosť AVA-stav, s.r.o. Návrh zmluvy bude predložený na rokovanie do mestského aj do krajského zastupiteľstva.
Vstupná budova na prešovskom velodróme postupne získava nový vzhľad
Mesto Prešov pokračuje v obnove svojho unikátneho cyklistického velodrómu. Po rekonštrukcii interiéru vstupnej budovy prišlo na rad aj zateplenie a nová fasáda.
Prešovskí volejbalisti po úspešnom víkende na čele tabuľky
Hráči VK MIRAD UNIPO Prešov sú novými lídrami volejbalovej extraligy mužov. Zverenci Mareka Kardoša vyhrali v sobotňajšom zápase 5. kola nad TJ Spartak Myjava 3:0 a vystriedali svojho súpera na čele tabuľky. Líderskú pozíciu si poistili v nedeľňajšej dohrávke 1. kola na palubovke VK OSMOS Prievidza po rovnakom výsledku 3:0 a za 24 hodín získali 6 bodov.
Víťazný návrat na palubovku, hádzanári Tatrana Prešov zdolali Šaľu o 10 gólov
Hádzanári Tatrana Prešov sa do zápasového diania vrátili po vynútenej prestávke, spôsobenej povinnou karanténou, na víťaznej vlne. V dohrávanom stretnutí 7. kola Slovnaft handball extraligy uspeli na palubovke HKM Šaľa 34:24 (19:13).
Prešovskí volejbalisti zdolali aj nováčika z Bratislavy
Hráči VK MIRAD UNIPO Prešov natiahli víťaznú sériu od začiatku sezóny na šesť zápasov. V sobotňajšej dohrávke 3. kola extraligy zdolali na domácej palubovke VKP Bratislava 3:0 (25:23, 25:20, 25:23).
Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili nad ŠKP Bratislava o 10 gólov
V predohrávanom stretnutí 12. kola Slovnaft handball extraligy zvíťazili hráči Tatrana Prešov nad tímom ŠKP Bratislava o 10 gólov 31:21 (19:10).
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.