Utorok, 07. február 2023
Meniny má Vanda | zajtra Zoja

Jozef Kužma a Polačko prišli o funkcie

Ako uvádza dnešné vydanie denníka Korzár poslanci Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Jozef Kužma a Jozef Polačko z SDKÚ prišli o stranícke funkcie. Disciplinárnu sankciu voči nim schválilo Prezídium SDKÚ.

Nikto z kompetentných z vedenia SDKÚ sa k záležitosti nevyjadril. Krajský predseda SDKÚ Štefan Kužma, brat potrestaného poslanca J. Kužmu, má dať stanovisko v najbližších dňoch.
Jozef Polačko sa pre Korzár vyjadril, že o rozhodnutí Prezídia SDKÚ počul, ale oficiálne stanovisko v rukách nemá. Preto sa k záležitosti nechce vyjadrovať. Jozef Kužma pre denník uviedol, že ešte nie je rozhodnutý, či odvolanie podá. Zároveň podotkol, že on to už prežil v Demokratickej strane. Kužma dodal, že ani on, ani Polačko funkcie v rámci SDKÚ nezískali voľbou, ale z titulu poslaneckej funkcie. "Čiže, keď ma do nich nevolili, tak by nemali mať právo ma z nich ani odvolať, " povedal pre Korzár.
Ich potrestanie zrejme súvisí s hlasovaním pri voľbe hlavného kontrolóra PSK: "Hlasovanie bolo tajné, takže to napísať ako dôvod nemohli. Ale my vieme, že to s tým súvisí. Totiž, iba my dvaja sme dopredu povedali, ako budeme hlasovať. Rovnako však hlasovala polovica nášho poslaneckého klubu, " uviedol pre Korzár Kužma.
Potrestaní poslanci totiž pri hlasovaní hlavného kontrolóra PSK nepodporili spoločného kandidáta KDH - SDKÚ.

Jozef Kužma a Jozef Polačko
Súvisiace články
30.5.2008 Jozefovi Kužmovi o straníckom treste nepovedal ani brat Štefan
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK