Utorok, 24. november 2020
Meniny má Emília | zajtra Katarína

Miroslav Miňo našiel v hale akurát čašníkov

V pondelok sa definitívne rozhodlo, že hádzanári Tatrana Prešov nebudú hrať česko-slovenskú súťaž Handball International League (HIL). Okrem sklamania v radoch fanúšikov a aj samotných hráčov je pochopiteľné, že táto skutočnosť mrzí aj ďalších zainteresovaných. Jedným z nich je aj tréner Miroslav Miňo, ktorý mal od novej sezóny Tatran viesť.

"V utorok som sa vrátil z dovolenky a išiel som sa do haly informovať, čo je nové, chcel som sa stretnúť s funkcionármi a hráčmi, porozprávať sa o ďalších plánoch. Žiaľ, okrem dvoch čašníkov, ktorí hrali v bufete šípky, som nikoho nenašiel... Nuž, zavolal som na číslo klubu a nechal odkaz v tom zmysle, aby ma kontaktovali. Po týchto skúsenostiach však svoju budúcnosť s prešovskou mužskou hádzanou už asi nebudem spájať...," povedal nám očividne roztrpčený M. Miňo. Ani nečudo, kvôli sľubovanému angažmánu v Tatrane totiž predčasne ukončil zmluvu s extraligovým ženským tímom Interu Bratislava. "Momentálne som nezamestnaný a mám nepríjemný pocit z toho, ako so mnou Tatran vypiekol. Trénovať podľa prísľubu sa nezačalo, v hale som nestretol jediného hráča, hoci pôvodne už mala bežať príprava." Prešovčania pritom M. Miňa kontaktovali v marci tohoto roku, už vtedy mali funkcionári plné hlavy HIL (napokon, už dve predchádzajúce funkcionárske garnitúry alibisticky nehovorili skoro o inom, len že sa pripravujú na túto súťaž).

S otázkou, čo bude ďalej s prešovskou mužskou hádzanou, sme sa obrátili aj na prezidenta klubu Oskara Poliaka. "Nepoviem vám nič oficiálne, pripravujeme vyhlásenie, ktoré dáme k dispozícii médiám. Snáď iba toľko, že sme v záujme férovosti voči Novým Zámkom, ktoré nás majú nahradiť v HIL, poslali oficiálne stanovisko o našom odstúpení zo súťaže ako na Slovenský zväz hádzanej, tak aj do Nových Zámkov." Tieto informácie nám potvrdili aj na sekretariáte zväzu, kam písomné oficiálne stanovisko Prešova došlo.

Funkcionári Tatrana však zabudli na jednu dosť podstatnú vec - požiadať o zaradenie do prvoligovej slovenskej súťaže. "Zatiaľ môžem potvrdiť iba informáciu o tom, že Tatran Prešov A sa odhlásil z HIL. Účastníkom prvej ligy je na papieri Tatran Prešov B, túto vec však budeme musieť prerokovať na výkonnom výbore zväzu. Už aj u nás sa v kuloároch pošuškáva, že hráči béčka chcú žiadať o prestup do iného klubu. V tomto smere nás však zatiaľ nikto oficiálne nekontaktoval," potvrdil dávnejšie známu a na našich stranách uverejnenú skutočnosť sekretár SZH Peter Brunovský. Predstavitelia Tatrana B totiž už dávnejšie deklarovali, že v prípade takého vývoja, ktorý je napokon realitou, budú iniciovať prestup hráčov do novovytvoreného klubu Olympik Prešov. Ten by si mal nárokovať na nástupnícku miestenku v prvoligovej súťaži po béčku. Navyše, hráči, ktorí ešte v Prešove ostali, takmer unisono tvrdia: "Ak v Prešove, tak len za béčko!" Zdanlivo paradoxná situácia, majúca však v dnešnej hádzanárskej realite pri Toryse plné opodstatnenie.

Mohlo by Vás zaujímať
Prešov už pozná víťaza verejného obstarávania na výstavbu nového futbalového štadióna
Mesto Prešov je o krok bližšie k výstavbe nového futbalového štadióna. Víťazom verejného obstarávania na výstavbu štadióna FUTBAL TATRAN ARÉNA je spoločnosť AVA-stav, s.r.o. Návrh zmluvy bude predložený na rokovanie do mestského aj do krajského zastupiteľstva.
Vstupná budova na prešovskom velodróme postupne získava nový vzhľad
Mesto Prešov pokračuje v obnove svojho unikátneho cyklistického velodrómu. Po rekonštrukcii interiéru vstupnej budovy prišlo na rad aj zateplenie a nová fasáda.
Prešovskí volejbalisti po úspešnom víkende na čele tabuľky
Hráči VK MIRAD UNIPO Prešov sú novými lídrami volejbalovej extraligy mužov. Zverenci Mareka Kardoša vyhrali v sobotňajšom zápase 5. kola nad TJ Spartak Myjava 3:0 a vystriedali svojho súpera na čele tabuľky. Líderskú pozíciu si poistili v nedeľňajšej dohrávke 1. kola na palubovke VK OSMOS Prievidza po rovnakom výsledku 3:0 a za 24 hodín získali 6 bodov.
Víťazný návrat na palubovku, hádzanári Tatrana Prešov zdolali Šaľu o 10 gólov
Hádzanári Tatrana Prešov sa do zápasového diania vrátili po vynútenej prestávke, spôsobenej povinnou karanténou, na víťaznej vlne. V dohrávanom stretnutí 7. kola Slovnaft handball extraligy uspeli na palubovke HKM Šaľa 34:24 (19:13).
Prešovskí volejbalisti zdolali aj nováčika z Bratislavy
Hráči VK MIRAD UNIPO Prešov natiahli víťaznú sériu od začiatku sezóny na šesť zápasov. V sobotňajšej dohrávke 3. kola extraligy zdolali na domácej palubovke VKP Bratislava 3:0 (25:23, 25:20, 25:23).
Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili nad ŠKP Bratislava o 10 gólov
V predohrávanom stretnutí 12. kola Slovnaft handball extraligy zvíťazili hráči Tatrana Prešov nad tímom ŠKP Bratislava o 10 gólov 31:21 (19:10).
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.