Pondelok, 23. november 2020
Meniny má Klement | zajtra Emília

Prešov hrať Handball International League nebude

Pondelňajšie večerné rokovanie výkonného výboru MHK Tatran Prešov malo dať definitívu v otázke účasti, alebo neúčasti tohoto klubu v chystanej česko-slovenskej súťaži Handball International League (HIL). Hoci sa nám nepodarilo zastihnúť včera prezidenta klubu Oskara Poliaka, podľa našich zdrojov rokovanie prinieslo predpokladaný záver - Tatran, sužovaný akútnou finančnou i personálnou krízou, sa vzdáva účasti v tejto súťaži.

Tieto informácie prenikli z novozámockých zdrojov, pretože práve hádzanári tohoto mesta sú po odrieknutí Prešova náhradníkom pre HIL. V pondelok večer telefonoval Oskar Poliak do Nových Zámkov, že Prešov odstúpi miesto v HIL pod podmienkou, že Novozámčania poukážu na účet Tatrana sumu 100 tisíc českých, respektíve 120 tisíc slovenských korún, ktorú Tatran poukázal koncom mája ako vklad do HIL. Funkcionári Nových Zámkov súhlasili, požadovanú sumu by mali uhradiť hneď, ako dostanú oficiálne písomné vyjadrenie Tatrana a Slovenského zväzu hádzanej (SZH) o tom, že sa miesta v HIL vzdávajú. Ku takémuto kroku SZH vyzval Prešovčanov SZH pred niekoľkými dňami listom, odpoveď termínoval do piatku 21. júla.

Kontaktovali sme sa aj s predpokladaným trénerom Tatrana Miroslavom Miňom, ktorého sme zastihli v aute pri návrate z dovolenky. "Čakal som, že sa mi funkcionári ozvú, zatiaľ však neviem nič nové," informoval nás. "Po návrate do Prešova zájdem do haly, dúfam, že už budem vedieť konkrétne informácie, čo sa týka účasti v súťažiach, hráčskeho kádra i začiatku prípravy." Zároveň sme sa dozvedeli, že M. Miňo nevie o tom, že predpokladaný hráčsky zraz v závere minulého týždňa sa nekonal...

V tomto smere nám počas prešovského víkendového turnaja v plážovej hádzanej nevedeli povedať nič bližšie ani samotní hráči. Pri otázkach o budúcnosti len krčili plecami. Zarážajúce však bolo, že cestu na turnaj si nenašiel nikto zo súčasnej garnitúry funkcionárov Tatrana. Nevideli tak ani to, ako im ten zvyšok hráčov, ktorý ešte v Prešove ostal, oslovujú zástupcovia iných klubov... Z 21 hráčov, ktorí v minulej sezóne za Tatran nastúpili v extralige, je podľa našich výpočtov momentálne reálne použiteľných snáď šesť - sedem. A to ešte nevedno, či budú ochotní v daných podmienkach prvoligovú súťaž vôbec v Tatrane hrať.

Buď ako buď, kríza prešovskej mužskej hádzanej vyvrcholila. Po prvýkrát od roku 1958 (!) nebude hrať Tatran najvyššiu možnú súťaž. Pod rozpad hádzanárskej bašty z Baštovej ulice sa podpísali zlé vzťahy, nedostatok financií a nezodpovedné šafárenie s nimi v nedávnej minulosti, ale aj neschopnosť tých, ktorí ju riadili a riadia, riešiť reálne problémy a viesť klub ku aspoň základnej stabilite.

Mohlo by Vás zaujímať
Prešov už pozná víťaza verejného obstarávania na výstavbu nového futbalového štadióna
Mesto Prešov je o krok bližšie k výstavbe nového futbalového štadióna. Víťazom verejného obstarávania na výstavbu štadióna FUTBAL TATRAN ARÉNA je spoločnosť AVA-stav, s.r.o. Návrh zmluvy bude predložený na rokovanie do mestského aj do krajského zastupiteľstva.
Vstupná budova na prešovskom velodróme postupne získava nový vzhľad
Mesto Prešov pokračuje v obnove svojho unikátneho cyklistického velodrómu. Po rekonštrukcii interiéru vstupnej budovy prišlo na rad aj zateplenie a nová fasáda.
Prešovskí volejbalisti po úspešnom víkende na čele tabuľky
Hráči VK MIRAD UNIPO Prešov sú novými lídrami volejbalovej extraligy mužov. Zverenci Mareka Kardoša vyhrali v sobotňajšom zápase 5. kola nad TJ Spartak Myjava 3:0 a vystriedali svojho súpera na čele tabuľky. Líderskú pozíciu si poistili v nedeľňajšej dohrávke 1. kola na palubovke VK OSMOS Prievidza po rovnakom výsledku 3:0 a za 24 hodín získali 6 bodov.
Víťazný návrat na palubovku, hádzanári Tatrana Prešov zdolali Šaľu o 10 gólov
Hádzanári Tatrana Prešov sa do zápasového diania vrátili po vynútenej prestávke, spôsobenej povinnou karanténou, na víťaznej vlne. V dohrávanom stretnutí 7. kola Slovnaft handball extraligy uspeli na palubovke HKM Šaľa 34:24 (19:13).
Prešovskí volejbalisti zdolali aj nováčika z Bratislavy
Hráči VK MIRAD UNIPO Prešov natiahli víťaznú sériu od začiatku sezóny na šesť zápasov. V sobotňajšej dohrávke 3. kola extraligy zdolali na domácej palubovke VKP Bratislava 3:0 (25:23, 25:20, 25:23).
Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili nad ŠKP Bratislava o 10 gólov
V predohrávanom stretnutí 12. kola Slovnaft handball extraligy zvíťazili hráči Tatrana Prešov nad tímom ŠKP Bratislava o 10 gólov 31:21 (19:10).
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.