Nedeľa, 23. január 2022
Meniny má Miloš | zajtra Timotej

Komunisti štartujú petíciu za neskoršie euro

Petíciu proti zavedeniu eura od roku 2009 rozbieha v tomto týždni mimoparlamentná Komunistická strana Slovenska (KSS). Informoval o tom predseda Krajského výboru (KV) KSS v Prešove Ján Janočko.

Predseda KV KSS v Prešove Ján Janočko

Zároveň zdôraznil, že KSS nie je proti vstupu Slovenska do eurozóny, podľa názoru komunistov by sa tak ale malo stať až v roku 2012. Komunisti pritom poukazujú na to, že v súčasnosti nie sú na zavedenie eura dostatočné ekonomické a sociálne pomery a životná úroveň našej krajiny v porovnaní s ostatnými štátmi EÚ je nízka. „Prevažná väčšina občanov sa zavedením eura dostane ešte do väčších finančných problémov ako majú dnes a Slovensko sa stane chudobným príbuzným krajín, ktoré už euro majú, “ argumentoval podpredseda KV KSS Rudolf Kaščák s tým, že zo skorého zavedenia eura „budú profitovať iba nadnárodné a súkromné spoločnosti, ale nie obyčajný občan. “ Prechod na euro by podľa krajských predstaviteľov KSS negatívne dotkli práve východu Slovenska. „Aj keď s viacerými opatreniami súčasnej vlády súhlasíme, predsa len by vláda mala najprv venovať pozornosť zvyšovaniu životnej úrovne, aby sme sa čo najskôr dostali aspoň na úroveň Čiech. Preto by k zavedeniu eura malo prísť až v roku 2012, “ dodal Ján Janočko. KV KSS si zároveň nestanovil, koľko podpisov chce pod petíciu, ktorú budú adresovať vláde, zozbierať.
(ik)

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK