Štvrtok, 29. júl 2021
Meniny má Marta | zajtra Libuša

Vďaka súťaži spoznala Moskvu

Na počesť Michala Bosáka, ktorého sté výročie podpisu na americkú desaťdolárovku si v tomto roku pripomíname, organizuje Spoločnosť Michala Bosáka so sídlom v Prešove od roku 2001 pravidelne súťaž pre žiakov základných, stredných i vysokých škôl pod názvom Cena Michala Bosáka.

Dominika Janovčíková

Jednou z tých, ktorí sa rozhodli do celoslovenskej súťaže v tomto roku zapojiť bola aj Prešovčanka Dominika Janovčíková. „Táto súťaž mi umožnila niečo si dokázať, upevniť si vedomosti v ekonomike, ktoré mám, ale aj získať úplne nové, “ prezradila dôvod svojho zapojenia sa do súťaže študentka 3. ročníka Obchodnej akadémie na Volgogradskej ulici v Prešove. Pre súťaž vytvorila podnikateľský zámer športového centra, s ktorým napokon obsadila v súťaži spomedzi 46 podaných projektov 4. miesto. „Túto tému som si vyberala najmä preto, že športovaniu sa venujem ako fitneska, “ zdôvodnila výber témy na svoj podnikateľský plán aktuálna juniorská majsterka Slovenska vo fitnes. Vďaka úspechu v súťaži sa koncom októbra zúčastnila na stáži v Moskve. „Pobytu sa okrem mňa zúčastnili ešte ďalší dvaja študenti úspešní v súťaži, s ktorými sme v hlavnom meste Ruska navštívili mnohé zaujímavé miesta a naučili sa veľa nového, čo sa taktiež budem snažiť zúročiť, “ dodala D. Janovčíková. Prínos súťaže pre rozvoj študentov zdôraznil aj predseda SMB Rudolf Bosák. „Čo nás teší je, že väčšina z doterajších víťazov tejto súťaže sa neskôr dokázala presadiť aj v odborných kruhoch, “ uviedol Bosák.
(ik)

Súvisiace články
5.11.2007 Michala Bosáka si pripomenú výstavou a kalendárom
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Miro Jaroš v EKOPARKU
Miro Jaroš zavítal dňa 14.07.2021 do EKOPARKU, kde potešil všetky (ne)poslušné deti.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.