Štvrtok, 27. január 2022
Meniny má Bohuš | zajtra Alfonz

Tri stretnutia Národného konventu o EÚ v Prešove

Seminárom na tému Čerpanie fondov Európskej únie v Národnom strategickom referenčnom rámci 2007-2013 pokračoval minulý týždeň na pôde Prešovskej univerzity Národný konvent o Európskej únii.

Projekt Národného konventu funguje od roku 2001. „Formoval sa ako platforma otvorená verejnej diskusii o agende Európskej únie a o pozícii Slovenskej republiky v EÚ. Ide o sériu diskusných podujatí, na ktorých sa stretávajú odborníci z neštátnej i štátnej správy, akademickej pôdy, či tretieho sektora, zaoberajúci sa rôznymi oblasťami súvisiacimi s agendou EÚ, “ priblížil ciele konventu Vladimír Šimoňák z Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, ktorá program koordinuje. Minulotýždňový seminár bol jednou z 18-tich aktivít organizovaných v rámci Národného konventu od októbra tohto roka. Na tému čerpania fondov EÚ diskutovali prevažne predstavitelia Krajských rozvojových agentúr. Prítomný bol aj expredseda Úradu vlády Ladislav Setnický. „Preberali sa nielen potreby rozvoja regiónu a indikátori zvyšovania zamestnanosti, ale najmä problematické témy, ktorými sú zlá štruktúra vzdelanosti a nedostatočne príprava absolventov škôl, či zanedbávanie inovácií, “ priblížil V. Šimoňák. V tomto roku sa v Prešove uskutočnia ešte dve stretnutia Národného konventu – 19. novembra je na programe okrúhly stôl na tému „Vedomostná spoločnosť“, o tri dni neskôr sa bude diskutovať o vplyvoch a dôsledkoch vstupu SR do shengenského priestoru.
(ik)

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK